Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Liptáková

Žurnál+

Ako si vyrobiť kávový peeling doma?

Michaela L. » Fotopostupy a Návody / 2019-02-04 08:48:45 /  2 komentáre / 8 lajkov

Si milovníčkou kávy a láka ťa skúsiť kávový peeling - tzv. coffee scrub? Nemusíš zaň nechávať v drogérii desiatky eur, môžeš si ho poľahky vyrobiť aj doma :)

O tom, že peelingy obsahujúce plastové mikročastice spôsobujú znečisťovanie životného prostredia iste už mnohí viete. Tieto mikročastice totiž čističky vôd nevedia zachytiť a odfiltrovať, tak putujú do riek, morí a oceánov, kde na seba viažu toxíny a dostávajú sa do tiel rýb, ktoré ich požívajú v domnení, že je to potrava. A kolobeh sa vracia opäť ku nám, kedy tieto kontaminované ryby konzumujeme.

Vyrob si preto svoj domáci voňavý peeling plný zdravých ingrediencií. Môj pozostáva z týchto mňamiek:

  •  mletá káva (ak si chceš vyrobiť 1 dávku, môžeš použiť usadeninu, ktorá ti zostala na dne hrnčeka po dopití kávičky, ak si chceš peelingu vyrobiť viac a uskladniť si ho na viac použití, odporúčam použiť suchú mletú kávu, aby sa ti v peelingu nevytvárali plesne, keďže usadenina obsahuje vodu)
  • med (má antibakteriálne a protizápalové účinky, obsahuje antioxidanty, flavonoidy, vitamíny skupiny B, C, minerály a je skvelým antioxidantom)
  • kokosový olej (okrem toho, že kávovo-kokosová vôňa je neskutočne vábivá, kokosový olej pôsobí protizápalovo a antimikrobiálne a pomáha hydratovať pokožku)
  • argánový olej (má silné antibakteriálne, regeneračné a liečebné účinky, spomaľuje starnutie pleti a vracia jej elasticitu, zjemňuje prejavy ekzémov, vynikajúci je aj na citlivú pleť)
  • cukor (cukor do peelingu pridávať nemusíš ak nechceš, je však dobrý ak peeling používaš na telo, nakoľko cukor má väčšie kryštáliky ako zrniečka kávy a teda pomôže pri hrubšej pokožke na lakťoch , kolenách či chodidlách)
  • môžeš si namixovať aj inú kombináciu olejov, podľa typu tvojej pleti a pokožky na tele

Všetky vyššie uvedené prísady si v čistej a suchej miske zmiešaj v takom pomere, aby peeling ostal sypký, ale po stlačení v dlani ti ostane hrudka. Vtedy obsahuje taký pomer suchých a mokrých prísad, aby bol príjemný a nezanechával ti príliš mastnú pokožku. 

Peeling si nasyp do skleneného pohárika s uzatvárateľným viečkom a skladuj ho na chladnejšom tmavom mieste (ak ho budeš skladovať v chladničke, tak približne 30 minút pred použitím ho vyber, aby pri izbovej teplote zmäkol a dal sa pekne rozotierať po tele).

Ja osobne na tvár peelingy nepoužívam, ale ak si do neho namiešaš tebe príjemné a vhodné oleje, určite ti bude dobrým pomocníkom aj pri starostlivosti o problematickú pleť. Vtedy však odporúčam vynechať cukor a napríklad pridať viac medu. Na tvári si ho môžeš nechať 10 minút pôsobiť aj ako povzbudzujúcu hydratačnú vitamínovú masku. Fantázii sa medze nekladú :)

Skúšala si si už doma vyrábať svoj vlastný peeling?

Komentáre

ZuzanaMarko Peeling z kávovej usadeniny je priam zázrak na celé telo, odporúčam :)

2019-02-04 10:25:46

Sestricky Tiež používam kávovú usadeninu ako peeling ... aj na tvár :)

2019-02-04 19:25:53

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »