Žurnál+

Práca, ktorá rozvoniava

P
NaturMar1491 predaných ks, 403 hodnotení

Zlatko B. » Tvorba / 2021-09-19 17:00:02 /  Pridaj komentár / 18 lajkov

Milí čitatelia, chceli by sme Vám predstaviť prácu so včelím voskom, no nebude to také jednoduché, pretože cez text a fotografie Vám nevieme celkom preniesť tú krásnu medovú vôňu, ktorá sa pri našej práci rozplýva po celej miestnosti, no môžeme Vám ju sprostredkovať prostredníctvom našich produktov, ktorých celú ponuku nájdete v našom obchodíku https://www.sashe.sk/NaturMar .

V tomto žurnále Vám skúsime aspoň v skratke priblížiť ako sa vyrábajú točené sviečky. 

Základom je samozrejme tzv. medzistienka vyrobená zo 100% prírodného včelieho vosku. Nepripúšťame žiadne iné varianty ani prímesi s parafínom alebo iným voskom, preto včelí vosk používame z vlastnej včelnice alebo od overených včelárov a dodávateľov, čím sa ich snažíme podporovať v rozširovaní chovu včelstiev, čo má následne dobrý vplyv aj na prírodu samotnú. Včelí vosk sa používa aj v potravinárstve, preto sú naše sviečky vhodné aj na použitie na narodeninových tortách, nakoľko ich vosk potravinu nekontaminuje nijakou chemikáliou.

Ďalším dôležitým prvkom je správny výber knôtu, ktorý umožňuje sviečke optimálne horenie. Každý druh nami vyrobenej sviečky je odskúšaný a následne zaraďovaný do ponuky. Knôty, ktoré používame v našich sviečkach, sú zo 100% bavlny a musia byť impregnované včelím voskom, aby sa sviečka dala dobre zapáliť. 

 

 

Až keď máme kvalitnú medzistienku a vhodný knôt, začína sa proces stáčania samotnej sviečky. Stáčanie nesmie byť veľmi voľné, ale ani veľmi tesné, nakoľko by sviečka dobre nehorela. 

 

 

Následne, keď máme sviečku stočenú, knôt zo spodnej strany upevňujeme fixačným plieškom, aby sviečka dobre dohorela až do konca. Tiež aby sa na konci horenia knôt nezvalil do vosku a neostala veľká časť sviečky nedohorená. 

 

 

Keď je takto sviečka hotová, môže sa ešte dozdobiť odlievanými aplikáciami zo včelieho vosku, ktoré nie je potrebné pred ani počas horenia sviečky skladať dole, nakoľko sa topia so samotnou sviečkou. 

 

 

 

Celú ponuku našich točených, ale aj odlievaných sviečok nájdete v ponuke nášho obchodíku https://www.sashe.sk/NaturMar .

Tešíme sa na Vašu návštevu. 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Sviečka točená zdobená 12x4,5 - 13686952_Sviečka točená zdobená 12x4,5 by NaturMar
 Páči sa 10 ľudom
2,80 €
 - Točená sviečka s ružičkami - 13707217_Točená sviečka s ružičkami by NaturMar
 Páči sa 12 ľudom
2,80 €
 - Točená sviečka zvončeky - 13707247_Točená sviečka zvončeky by NaturMar
 Páči sa 13 ľudom
2,80 €
 - Tortové sviečky točené - 13710509_Tortové sviečky točené by NaturMar
 Páči sa 17 ľudom
5,30 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte