Domov » Žurnál+ » Autor: Eva Fartel

Žurnál+

Ahoj, som Nuka - ekologický kryt na mobil.

Eva F. » Nové výrobky / 2021-11-22 18:51:28 /  7 komentárov / 31 lajkov / 249x zobrazený

Vedeli ste, že na svete sa každý rok predá viac ako miliarda plastových krytov na telefóny?

Na výrobu tohto množstva krytov sa každoročne použije viac ako 400 miliónov kilogramov plastu. Priemerný kryt na telefón meníme podobne často ako telefóny, približne každé dva roky. Zo všetkých vyhodených plastových krytov je ďalej recyklovaných iba niečo menej ako 40% ročne. Všetky ostatné plastové kryty končia na skládkach odpadov. Okrem toho však niektoré kryty môžu byť zdraviu škodlivé. Drvivá väčšina dnes najpredávanejších krytov je vyrobená z plastu alebo silikónu v Číne. Čínsky Inštitút pre kvalitu spotreby v roku 2018 vykonal testovanie krytov na telefóny (ako kritérium boli použité európske bezpečnostné normy) a zistil, že kryty od viacerých renomovaných výrobcov obsahujú toxické a škodlivé látky, ktoré prekročili limit a mohli by dokonca ohroziť zdravie spotrebiteľov. Napríklad testované kryty Apple na iPhony obsahovali až 47-krát vyššiu úroveň PAH, než je povolený limit. PAH alebo PAU (Polycyklické aromatické uhľovodíky), je látka, ktorá je karcinogénna a je spájaná s rakovinou kože, pľúc, močového mechúra, pečene a žalúdka. Patrí do skupiny chemických látok, ktorým sú ľudia zvyčajne vystavení pri dýchaní vzduchu kontaminovaného výfukovými plynmi áut alebo cigaretovým dymom. Niektoré z najpredávanejších krytov na telefóny obsahovali škodlivé látky v takom obrovskom množstve, že mohli veľmi ľahko predstavovať zdravotné riziko. Plastové kryty Xiaomi zas obsahovali nadmerné množstvo rôznych zmäkčovadiel, ktoré by mohli viesť až k reprodukčným poruchám a zníženej plodnosti. Plastové kryty na telefón od čínskej značky Yuening dokonca obsahovali až 1550-krát viac olova, ako je bezpečnostný limit. Najhoršie dopadli najlacnejšie plastové kryty, ktoré obsahovali niekoľkonásobne viac rôznych škodlivých látok ako je povolený bezpečnostný limit a absolútne nespĺňali bezpečnostné normy stanovené európskymi regulačnými orgánmi. Samozrejme nie všetky kryty dopadli v testovaní zle, avšak niektoré výsledky sú alarmujúce.

Ekologické a kompostovateľné kryty na mobil

Ak hľadáte alternatívu, tak v Nuka nájdete zero waste kompostovateľné kryty na telefón, ktoré sú vyrobené z prírodných, obnoviteľných materiálov a biologicky sa rozložia keď sa ich rozhodnete vymeniť. Kompostovateľné Nuka kryty sú kompozity vyrobené z 30% pôdy (zeminy), 18% ryže, 18% sóje, 10% pšenice, 7.5% cibule, 7.5% mrkvy, 7.5% papriky a 1.5% drevených pilín. Nič iné okrem týchto zložiek kryty neobsahujú. Všetky tieto zložky sú lisované pod vysokým tlakom a teplotou v špeciálnych formách bez akýchkoľvek chemických prísad.

Na farebnú potlač používame výlučne ekologické atramenty. Ako najčastejšiu otázku dostávame, či je náš kryt porovnateľný s plastovými a či vôbec niečo vydrží. Odpoveď je, že vo väčšine prípadov áno a veľmi sa od plastových krytov čo sa funkčnosti týka nelíši. O bezpečnosť vášho telefónu sa nemusíte báť, náš kryt na telefón je hrubý 1.8 mm a vďaka svojej konštrukcii má ochranu proti nárazom. Kryt si nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Ak sa vám zašpiní, jednoducho ho umyte vlhkou handričkou. Na čistenie však nepoužívajte žiadne agresívne čistiace prostriedky, savo, odlakovač, acetón a podobné. Nemusíte sa báť ak vám kryt zmokne, dážď mu vôbec neuškodí. Naopak, oheň nemá rád a poškodil by ho. Nevystavujte kryt extrémnym teplotám +50°C a -40°C. V takýchto podmienkach by mohol prasknúť a zlomiť sa. Na dotyk je kryt odlišný od plastu a je možné, že si naň chvíľu budete musieť zvykať. Na dotyk by sme povrch opísali najbližšie ku gumovému materiálu. Kryt je jednoduchý kompozit z rôznych prírodných materiálov a preto na ňom pri pohľade uvidíte malé, rôznofarebné čiastočky. Toto nie je vada. Nie je jednoliaty resp. jednofarebný. Dostali sme aj otázku, či kryt nemôže nejakým spôsobom mobilný telefón poškodiť. Určite nemôže, keďže je to kryt a má telefón chrániť. S týmto krytom nie je možné bezdrôtové nabíjanie telefónov.

Kryt vám telefón ochráni pred vlhkom, rôznymi nečistotami, prachom, škrabancami, jednoducho plní presne takú istú funkciu ako plastové alebo silikónové kryty.

Momentálne máme v ponuke kompostovateľné kryty iba pre Apple iPhony od verzie 7/8 a novšie vrátane posledných verzií 13. Pevne veríme, že v blízkej budúcnosti budeme mať kryty aj na telefóny iných výrobcov. Ak sa vám nepáči žiadna naša alebo colab potlač na krytoch, bez problému vám vieme na kryt potlačiť čokoľvek čo by ste chceli. Kľudne akýkoľvek nápis, meno, logo, fotografiu, grafiku. Kryty vyrábame na objednávku a doba výroby býva zvyčajne od 5 do 10 dní. Snažíme sa byť čo najrýchlejší, pár dní nám to však trvá.
Životnosť kompostovateľného Nuka krytu sú 2 roky a kompletne biologicky rozložený je do približne 1 roku. Rozloženie veľmi závisí na prostredí - najrýchlejšie sa kryt rozloží vo vlhkom a teplom prostredí, ideálne v komposte. Môžete ho však aj zakopať do pôdy u vás na záhrade. Ak nemáte možnosť kompostovania alebo inú ekologickú možnosť likvidácie, tak nám kryt jednoducho na naše náklady pošlete späť k nám a my ho zkompostujeme za vás a ako naše poďakovanie vám dáme 10% zľavu na váš ďalší nákup. Ak vám kryt nebude z akéhokoľvek dôvodu vyhovovať, do 30 dní nám ho môžete na naše náklady bez problému vrátiť. Ak máte akékoľvek iné otázky, tak nás neváhajte kontaktovať a veľmi radi vám odpovieme.


Recyklované plastové kryty na mobil

Okrem kompostovateľných krytov máme v ponuke aj plastové kryty. Áno, plastové, ale 100% recyklované a recyklovateľné. Kryt je vyrobený z hybridného 100% recyklovaného termoplastického polyuretánu (TPU) a polykarbonátu (PC) bez obsahu BPA. Obe tieto zložky sú 100% recyklovateľné. Ide o moderný široko využiteľný materiál, ktorý ak sa správne recykluje, je šetrný k životnému prostrediu.

Priesvitný Nuka plastový kryt je elegantný, zároveň veľmi odolný. Jeho pevná konštrukcia dokonale obopne váš telefón a ochráni ho pred poškriabaním, prachom, olejom a rôznymi nečistotami. Vďaka hladkej povrchovej úprave je príjemný na dotyk. Kryt obsahuje pevnú a odolnú zadnú stranu z polykarbonátu, pružné bočne strany sú vyrobené z polyuretánu so zvýšeným (0.5 mm) predným rámom. Kryt sa veľmi ľahko nasadzuje a vyzlieka z telefónu. Kryt je samozrejme aj v tomto prípade potlačený ekologickými atramentami. Potlačený je na zadnej strane, bočné strany krytu sú priesvitné. Aj tieto kryty vám bez problému vieme potlačiť vašou potlačou. Kľudne akýkoľvek nápis, meno, logo, fotografiu, grafiku. Ak sa rozhodnete kryt vymeniť za nový alebo iný kryt, budeme veľmi radi, ak nám ho na naše náklady pošlete späť k nám a my ho odovzdáme do recyklácie za vás a ako naše poďakovanie vám dáme 10% zľavu na váš ďalší nákup.
V prípade, ak vám kryt nebude z akéhokoľvek dôvodu vyhovovať, do 30 dní nám ho môžete na naše náklady bez problému vrátiť. Ak máte akékoľvek otázky, tak nás neváhajte kontaktovať a veľmi radi vám odpovieme.


Byť ohľaduplný k životnému prostrediu znamená viesť taký životný štýl, ktorý viac pomáha Zemi, než jej škodí.


Plastové kryty na telefóny samozrejme nie sú tým najväčším enviromentálnym problémom, aj keď sa ich na svete ročne predá vyše miliardy. Je to stále malá kvapka celého globálneho problému. Ale ako sa hovorí, malé kvapky tvoria mocný oceán a v dnešnej nepriaznivej situácií je každá naša zmena k čo najviac ekologickým riešeniam kľúčová. Aj keď stále používame plast, používajme hlavne recyklovaný a ďalej recyklovateľný. Dnes už disponujeme technológiami, vďaka ktorým vieme už použitý plast efektívne recyklovať. Používajme v únosnej miere čo najviac prírodných materiálov, ktoré sú obnoviteľné. Využime všetky dostupné možnosti, ktoré nám príroda spolu a modernými technológiami ponúka k ochrane zeme, nášho zdravia a našich detí.

Komentáre

HufflePuffle Krásne a ekologické, úžasné kombo :D. Želáme veľa šťastia.

2021-11-22 18:58:38

Penazenka-L.W Super, páči sa mi

2021-11-22 19:05:27

besna_mat Wau, wau, wau!!!! Keď kryt z ryže zakryje telefónu kríže!! Skvelý nápad!!!!!

2021-11-22 19:55:25

eko.brnka Fantastické! To zloženie mi v prvom momente pripomína recept na zeleninové rizoto ... až na prvú a poslednú ingredienciu :)

2021-11-22 20:39:59

jananovo Tak šupkom dupkom aj na tie Samsungy!:)

2021-11-23 00:09:08

alicaspisiak To je úžasné, vždy bolo mojím snom spraviť návrh na kryt na mobil :)) a teraz viem, že také niečo je aj na Slovensku možné! Veľmi inšpiratívne…

2021-11-23 06:15:17

WashiWashi wau, krásne

2021-11-28 15:59:22

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
NUKA
NUKA
5 predaných ks, 4 hodnotenia

100% prírodné a biologicky rozložiteľné kryty na mobil. Okrem kompostovateľných krytov máme 100% recyklované a recyklovateľné plastové kryty. Byť ohľaduplný k životnému prostrediu znamená viesť taký životný štýl, ktorý viac Zemi pomáha, než jej škodí

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Biologicky rozložiteľný kryt na mobil - 13983388_Biologicky rozložiteľný kryt na mobil by NUKA
 Páči sa 4 ľudom
29,- €
 - Biologicky rozložiteľný kryt na mobil - 13990020_Biologicky rozložiteľný kryt na mobil by NUKA
 Páči sa 6 ľudom
29,- €
 - Biologicky rozložiteľný kryt na mobil - 13990265_Biologicky rozložiteľný kryt na mobil by NUKA
 1 komentárov
 Páči sa 2 ľudom
29,- €
 - Biologicky rozložiteľný kryt na mobil - 13990672_Biologicky rozložiteľný kryt na mobil by NUKA
 Páči sa 15 ľudom
29,- €
 - Recyklovaný plastový kryt na mobil - 13997565_Recyklovaný plastový kryt na mobil by NUKA
 Páči sa 8 ľudom
25,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »