Žurnál+

Mylo produkty s certifikátom CosmEthically ACTIVE

P
Mylo6164 predaných ks, 1751 hodnotení

Barbora G. » Tvorba / 2021-10-26 07:00:01 /  1 komentár / 7 lajkov

Kozmetika Mylo nedávno získala certifikát CosmEthically ACTIVE. Ide o prvý certifikát, ktorý hodnotí kozmetický výrobok podľa prírodného pôvodu zložiek, koncentrácie kozmeticky aktívnych zložiek a kozmetickej účinnosti samotného výrobku.

 

 

Sviežosť, Olivín, Inovať, Herbárium (v predaji od 15.11.2021), Ruža a granátové jablko. To sú produkty, ktoré sú po novom už aj certifikované. Certifikát CosmEthically ACTIVE sa líši od všetkých ostatných kozmetických certifikátov tým, že rozpoznáva výrobky, ktoré obsahujú aktívne zložky a čo je ešte dôležitejšie, identifikuje koncentráciu týchto zložiek v kozmetických výrobkoch. Certifikát spotrebiteľom umožňuje okamžite rozpoznať výrobky, ktoré sú vyrobené výlučne z prírodných zložiek v kozmeticky aktívnych koncentráciách.

 

 

Prečo je koncentrácia dôležitá?

Kozmeticky aktívne zložky sú zodpovedné za požadované účinky produktov starostlivosti o pokožku, napr. antioxidačné účinky. Kozmetické predpisy sú však veľmi zle definované z hľadiska kozmeticky aktívnych koncentrácií. To spravidla umožňuje zahrnúť do produktu len minimálne a nie nevyhnutne účinné množstvá kozmeticky aktívnych zložiek.

Bez vhodnej koncentrácie potom nemožno očakávať žiadne výrazné kozmetické účinky. Certifikát CosmEthically ACTIVE poskytuje istotu kozmetického výrobku založeného na dôkazoch, formulovaného s použitím kozmeticky aktívnych zložiek, u ktorých bolo vedecky dokázané, že ich použitím bude dosiahnutý kozmetický účinok.

 

 

Pomáhajú koži aj prírode

Certifikát CosmEthically ACTIVE je udeľovaný výrobkom, ktoré sú založené na prirodzených potrebách pokožky a sú prijateľné pre životné prostredie, čo znamená, že jednotlivé kozmetické prísady, ktoré obsahujú, sú vysoko biologicky odbúrateľné.

Povoľuje iba ekologicky prijateľné kozmetické suroviny vrátane tých, ktoré sa nachádzajú v prírode a niektorých, ktoré sa v prírode nevyskytujú a nedajú sa nahradiť úplne prírodnými kozmetickými zložkami. U tých je však striktne vyžadované, aby boli syntetizované z prírodných stavebných kameňov, na ktoré sú následne rozdelené.

Kritériá certifikátu CosmEthically ACTIVE

  • kozmetický výrobok musí spĺňať platné kozmetické predpisy
  • kozmetický výrobok nesmie byť testovaný na zvieratách
  • je povolené iba používanie fyziologicky a ekologicky prijateľných kozmetických zložiek prírodného aj syntetického pôvodu
  • výber jednotlivých kozmetických zložiek, obzvlášť kozmeticky aktívnych, je racionálny a podložený dôkazmi
  • kozmeticky aktívne zložky sú zapracované do kozmetických výrobkov v koncentráciách založených na dôkazoch
  • jednotlivé kozmetické zložky v konečnom zložení musia byť vyberané striktne od prípadu k prípadu, bez nadbytočných prísad a ich celkový počet by mal byť obmedzený na minimum

 

 

Kto certifikát udeľuje?

Modern CosmEthics je združenie profesionálov z oblasti kozmetológie, ktorých cieľom je rozšíriť znalosti o kozmetických aktívnych kozmetických výrobkoch a s nimi súvisiace hodnoty, ktoré vychádzajú z prirodzených potrieb pokožky, fyziologicky a ekologicky prijateľných kozmetických prísad a moderných kozmetických prístupov. Aby spotrebiteľom poskytli potrebné informácie čo najzrozumiteľnejším spôsobom, pripravujú odborné knihy a iné vedecké publikácie, ako aj rady týkajúce sa kozmetických prípravkov. Certifikát CosmEthically ACTIVE vyvinuli pre spotrebiteľov, ktorí hľadajú tie najprirodzenejšie, pokožke a životnému prostrediu šetrné kozmetické výrobky dostupné na globálnej úrovni.

 

Pripravila: Petra Vagaská

Foto: www.petrarjabinin.com

Zdroj: https://moderncosmethics.com/

Komentáre

LUKALUM To je úžasný úspech! Blahoželám vám

2021-10-27 06:01:30
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Sérum na zrelú pleť "SVIEŽOSŤ" - 13845480_Sérum na zrelú pleť "SVIEŽOSŤ" by Mylo
 2 komentárov
 Páči sa 65 ľudom
12,- €
 - Pleťový olej s prírodnou alternatívou retinolu "OLIVÍN" - 13845472_Pleťový olej s prírodnou alternatívou retinolu "OLIVÍN" by Mylo
 2 komentárov
 Páči sa 33 ľudom
12,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »