Domov » Žurnál+ » Autor: Barbora Gažová

Žurnál+

Kozmetika, ktorá chráni pleť pred vonkajším vplyvom znečisteného prostredia

Barbora G. » Tvorba / 2018-09-03 17:00:02 /  3 komentáre / 19 lajkov / 312x zobrazený

Znečistené prostredie je zväčšujúci sa problém nielen vo veľkých mestách. Môže sa vyskytnúť z každodenného náporu výfukových plynov, dymu, prachu, ale aj z oparu zo susednej krajiny.

Častice, ktoré sú v ovzduší, sú zložité zmesi pevných a kvapalných častíc suspendovaných vo vzduchu. Táto zmes môže obsahovať prach, peľ, sadze, dym a kvapôčky kvapalín. Veľkosť častíc môže byť 30-krát menšia ako vlas!

Určite to poznáte, po dni strávenom v meste máte večer na pleti pocit ulepenosti a pri jej čistení je odličovací tampón poriadne špinavý, aj keď ste nemali make-up.

Bohužiaľ, dopad znečisteného ovzdušia na vašu pleť nekončí vo vrchnej vrstve kože, ale ide omnoho hlbšie.

Tieto častice sú schopné preniknúť do našej kože cez póry a vlasové folikuly.

Rôzne látky znečisťujúce ovzdušie reagujú s pokožkou rôznymi spôsobmi, ale v podstate môžu poškodiť ochrannú bariéru kože, prenikať do spodných vrstiev kože a spustiť niektoré reakcie.

Medzi najvýznamnejšie príznaky patrí:

  • znížená vlhkosť pleti,
  • zvýšená pigmentácia,
  • tvorba akné,
  • poškodenie kolagénu,
  • zníženie vlastných antioxidantov kože,
  • tvorba vrások a predčasné starnutie,
  • zvýšená citlivosť na UV žiarenie.

Ako riešiť ochranu pleti pred znečisteným životným prostredím? Dôkladné čistenie, ktoré nenarušuje prirodzené pH pokožky, je dôležitým prvým krokom v režime starostlivosti o pleť proti vplyvom znečistenia. Používanie kozmetických prípravkov s vysokým obsahom antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom. Hydratovanie pleti prípravkami bohatými na esenciálne mastné kyseliny, ktoré posilňujú funkciu pokožky odolávať vplyvom znečistenia v ovzduší.

Predstavujeme Vám základnú 3-stupňovú starostlivosť o pleť vystavenú mestskému ovzdušiu.

1. Čistenie

Odličovací olej "BOTANIKA" (V ponuke od 15.9.2018).

Metóda čistenia olejom je veľmi jednoduchá. Predstavuje najprirodzenejšiu formu čistenia pleti bez narušenia ochrannej vrstvy pokožky. Starostlivo vybrané rastlinné a esenciálne oleje na odstránenie nečistôt z hĺbky pórov. Ľahko rozpúšťa make-up a nahromadené nečistoty, zatiaľ čo hĺbkovo hydratuje a tonizuje pokožku. Obsahuje rastlinné extrakty, ktoré majú protizápalové, antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti.

Alternatívne produkty na čistenie pleti v našej ponuke:

Odličovacie mlieko "MOISSANIT"
Prírodná micelárna voda "LEVANDUĽOVÁ VODA"

2. Tonizovanie

Pleťový toner "RUŽOVÁ ROSA" a "JAZMÍNOVÁ ROSA".

Ďalší krok pri odstraňovaní zvyškov nečistôt z make-upu, nadmerného kožného mazu, znečisťujúcich látok. Pripravuje pokožku, aby lepšie absorbovala zložky ďalších prípravkov, ktoré budú nanesené na pleť. Obsahuje organickú kyselinu hyalurónovú z rôsolovky pre zlepšenie vonkajšej hydratácie pleti.

3. Ochrana

Ochranný pleťový olej "AVA".

V neposlednom rade ochranný pleťový olej. Pravidelným používaním pleťové oleje zjemňujú pleť, rozžiarujú a zlepšujú hydratáciu. Sú tou najprirodzenejšou starostlivosťou o pleť. Našou novinkou je AVA, pleťový olej, ktorý revitalizuje a pomáha pleti bojovať proti vplyvom znečisteného prostredia. Obsahuje zmes antioxidantov, vitamínov a esenciálnych mastných kyselín.

Korunnou zložkou je Astaxanthín, super antioxidant pochádzajúci z morských rias. Silnejší ako vitamín E a vitamín C. Olej ďalej obsahuje pro-vitamín A, vitamín D, lykopén, omega-3, -5 , -6, koenzým Q10 a kyselinu ferulovú.

Komentáre

Naturalia Waaau.Máte aj vzorky k dispozicií?

2018-09-03 20:07:31

Mylo Budu, v oktobri 2018.

2018-09-03 21:28:15

PetitPeanut toto vypadá ako úplné mňamky pre pleť :)

2018-09-14 21:51:25

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Mylo
Mylo
6156 predaných ks, 1751 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Je to zanietenie jedného človeka pre vytváranie jednoduchých a účinných prírodných prípravkov starostlivosti o pokožku. Ručne, v malých množstvách, podľa prírodných zákonov a v recyklovateľných a recyklovaných obaloch.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Odličovacie mlieko na suchú a citlivú pleť "Moissanit" - 9306987_Odličovacie mlieko na suchú a citlivú pleť "Moissanit" by Mylo
 3 komentárov
 Páči sa 54 ľudom
16,50 €
 - Prírodná micelárna voda "Levanduľová voda"*** - 9795956_Prírodná micelárna voda "Levanduľová voda"*** by Mylo
 3 komentárov
 Páči sa 67 ľudom
14,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »