SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: Marianna Piršelová

Žurnál+

Prečo mydlo namiesto sprchového gélu?

Marianna P. » Tvorba / 2018-09-14 14:26:03 /  Pridaj komentár / 16 lajkov

Kúsok tuhého mydla je úžasná, no často zabudnutá vec. Mnohým sa určite spája s kúpeľňami starých mám a starých otcov. Nebol s nimi žiadny problém, dlho vydržali, pokožka po nich voňala čistotou. Našťastie, v týchto dňoch zažíva používanie mydla a prírodnej kozmetiky renesanciu. V dobe, kedy sa snažíme minimalizovať odpad a plastový odpad zvlášť, je voľba mydla ako plnohodnotnej náhrady sprchového gélu aj jednou z možností ako prispieť k myšlienke hnutia zero waste.
Tak prečo si nezvoliť radšej mydlo? 

Krásne vonia.

Dlho vydrží.

Vyzerá pekne a kvalitné mydlo je šetrné k pleti, preto ho môže používať celá rodina, aj bábätká.

A prečo Mydláreň u dvoch kočiek?

Mydláreň u dvoch kočiek nie je žiadna továreň – všetky mydlá sú vyrábané ručne z esenciálnych olejov alebo čerstvých byliniek a celý proces výroby až po zabalenie je plne v réžii zakladateliek mydlárne - dvoch priateliek - kočiek Johany a Jitky. Mydlá vyrábajú metódou “za studena”, vďaka ktorej sa všetky účinné látky (vitamíny a minerály) zachovajú. A tú explóziu starostlivosti vaša pokožka okamžite pocíti. Mydlá z rastlinných olejov nevysušujú a nezbavujú pokožku prirodzeného ochranného filmu, naopak, po umytí zostáva pleť jemná, vláčna a pružná. Vďaka použitiu vonných esenciálnych olejov majú mydlá z Mydlárne u dvoch kočiek aromaterapeutické liečivé účinky a priaznivo ovplyvňujú zmysly, telo aj psychiku.

...a na to, aby vznikol tento malý zázrak potrebujeme...

...najprv to chce trochu alchýmie...

....potom precíznej zručnosti...

.... a nakoniec zmyslu pre estetično :)

A Hotovo!


 
 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Mydlarenudvochkociek
67 predaných ks, 18 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Na začiatku príbehu Mydlárny u dvou koček je príbeh dvoch kamarátok, ktoré ich vášeň pre cestovanie priviedla k výrobe prírodných aromaterapeutických mydiel. V roku 2018 k nim pribudla kočka č.3, ktorá sa stará o slovenských milovníkov mydlenia.

V prípade, že mydielka kupujete ako dar, stačí mi poslať do správy info, že si ho želáte darčekovo zabaliť. Rada vám ho zabalím do červeného sáčku s mašličkou z lyka, ktoré môže obdarovaný opätovne použiť, pretože balenie neoznačím logom ani značkou mydlárne.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Galiskari - exotické - 9837203_Galiskari - exotické by Mydlarenudvochkociek
 Páči sa 8 ľudom
5,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »