Domov » Žurnál+ » Autor: Monika Vanikova

Žurnál+

Vianoce zo starej skrine

Monika V. » Osobné Blogy / 2018-12-31 18:19:19 /  1 komentár / 11 lajkov

Mám veľmi rada Vianoce a tak sa každý rok teším, ako spoločne zasadneme k štedrovečernému stolu. Teším sa aj na vianočné tvorenie, i keď vždy je to v takom predvianočnom zhone. Keďže s nadšením čítam a pozerám vianočné žurnály, ako ostatní skrášľujú svoje príbytky, rozdhodla som sa, že sa s Vami podelím o našu vianočnú atmosféru. Fotografie vznikali tak priebežne, tak sa i veľa toho pomenilo :-)) Nielen ihličie začalo padať, ale čo to sa vyrobilo, alebo našlo neskôr. 

Ja som začala vianočným venčekom na dvere a adventným vencom, mama sa postarala o ostatné dekorácie. Tento rok sme využili vetvičky zo stromov, ktoré i tak boli odsúdené na výrub. Tak sme ich aspoň využili.

Musím sa priznať, že každý rok sa v predvianočný čas teším, kedy sa už pôjdeme "kutrať" do veľkej starej skrine v pivnici, kde sú uskladnené všetky vianočné ozdoby :-)) Niektoré ozdôbky sme dostali, niektoré kúpili, ale veľa aj vyrobili, či zdedili. Tento adventný kalendár má 21 rokov a vyšívala ho mama. Rozhodne má svoje čaro a neviem si bez neho predstaviť advent. I keď každý rok je problém, kto nabalíčkuje do batôžtekov cukríky ;-)

Ďalším zaujimavým o niečo mladším kúskom je tento obraz, ktorý maľovala sestra. Snáď sa nám podarí budúci rok vyrobiť nový rám z dreva, aby pekne zapadol do interiéru. Mikuláš nám ako každý rok zavesí ponožky na krb.

Vianočná výzdoba vonku je rozhodne viac nostalgická. Mama vytiahla aj starú lavičku, korčule, koše, konvičku..

Posledné roky vyrábam tesne pred Vianocami oriešky. Tento rok sa nejaké ušli aj nám :-))

Dekorácia s anjelikmi v maminom prevedení a na stole starý ľanový obrus od babky. Mám rada kombináciu starého, s novým moderným štýlom. Je to pre mňa také prepojenie súčastnosti, s našimi predkami a ich zvykmi a tradíciami.

Náš štedrovečerný stôl v slávnostnom prevedení:

Stromček máme živý, nepotrebuje veľa ozdôb...ach tá vôňa pri zdobení ma vždy dostane :-) Takto sme využili krásne staré stuhy od babky.

Teším sa, že som sa s Vami podelila o vianočnú atmosféru a že som po piatich rokoch opäť napísala žurnál :-)) Už mi zostáva len popriať Vám všetko najlepšie do nového roka. Majte sa krásne! :-)

S pozdravom Monika 

Komentáre

taliaa pekné.

2019-01-01 09:22:15

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

MoniStyle
MoniStyle
161 predaných ks, 77 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte v mojom obchodíku na Sashe.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »