Domov » Žurnál+ » Autor: Jessica Balážová

Žurnál+

Voskované obrúsky-naša tvorba

Jessica B. » Tvorba / 2019-10-09 21:48:03 /  Pridaj komentár / 6 lajkov

Bolo by na čase predstaviť prácu, ktorá stojí za EkObalom - voskovaným obrúskom. Je tam bavlna a včelí vosk a človek, ktorý to urobí. Ok...No nie je to úplne tak :)

•Včelí vosk- Na prípravu mojich voskovaných obrúskov používam panenský včelí vosk priamo od včelára. Má antibakteriálne účinky a udrží potraviny dlho čerstvé. Vraj už starí Egypťania používali metódu uskladnenia potravín vo voskovanej tkanine.

•Bavlna- Vyberám atraktívny vzor pre rôzne vekové generácie. Najdôležitejšia je samozrejme kvalita, a preto volím vždy 1.triednu bavlnu s označením Oeko.

•Kokosový olej- Na lepšiu hybnosť a poddajnosť pridávam aj štipku kokosového oleja. Niekto používa aj živicu, ale ja nie. Nie je mi vôbec sympatické používať tzv. krv zo živého stromu. Vosk drží dobre, je pevný a dokáže prilnúť k sebe aj inej nádobe.

•PRÍPRAVA- Všetky látky si nastrihám podľa potreby. Čistím ich dvakrát, a to hneď ako ich kúpim a tesne pred voskovaním. Nastrihané kúsky látok navoskujem a nechám vysušiť. Ak majú nejaké estetické vady robím to niekoľkokrát až kým nie som spokojná s každým kúsočkom. Niekedy, to mi dáte určite za pravdu, sa všetko kazí a nič nejde ako by ste si predstavovali takže tento proces sa môže časovo líšiť :D Po navoskovaní doladím detaily a nitky, ktoré sem  tam vykuknú von. Na tento proces nadväzuje už iba balenie. Vizitky si strihám z kartónu, ktorý mám z práce. Každú jednu napíšem ručne, je to osobnejšie a zároveň vytvárame menšie množstvo odpadu. Vizitky sú odomňa priamo pre vás.

Rovnako,ako moje výrobky. Odomňa...pre vás. 

                                                                                                      S láskou,  Jessica.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »