Domov » Žurnál+ » Autor: Elena Krátka

Žurnál+

Tri Slow beauty tipy pre dobré vyžarovanie a pohodu

Elena K. » Blogy / 2018-12-30 18:35:00 /  4 komentáre / 29 lajkov

Obdobie sviatkov bežne okrem radosti prináša aj stres, najmä ak sa človek snaží o "super dokonalé" Vianoce.

Myslím si, že hlavným zdrojom nepohody je určitý tlak, ktorý na nás, ženy, vyvíjajú idealistické "výjavy" z reklám s nablýskanými domácnosťami plnými voňavých koláčikov, ale aj množstvo štylizovaných fotiek na sociálnych sieťach. Niekedy je ťažké sa od toho odosobniť a príslovečný vianočný pokoj a mier sa, žiaľ, nedostavia.

Namiesto toho sa cítime:

• preťažené z toho, čo všetko ešte musíme urobiť,
• frustrované z toho, čo všetko sme už nestihli,
• sklamané, že nie všetko ladí s predobrazmi toho, ako by to malo byť.

Prekonanie zbytočných negatívnych pocitov určite prispeje našej vnútornej pohode, a tým aj k vonkajšej kráse (keďže tieto idú v zmysle Slow Beauty vždy ruka v ruke).

 

1. POZITÍVNY TRÉNING MYSLE :)

Skúsme si vedome „cvičiť“ pozitívne pocity vďačnosti, potešenia, náklonnosti, ocenenia... To, na čo sa pozeráme, nie je vždy presne to isté, čo vidíme. MY SAMI si vyberáme, na čo upriamime svoju pozornosť!

Niekedy môže byť vnímanie svetlých stránok vecí okolo nás ťažké (v strese, v kontakte s negatívnymi ľuďmi, pri nepriaznivých okolnostiach). Dobrou správou však je, že sa to dá trénovať. Skúsme teda cielene okolo seba vyhľadávať krásu a dobro. Pôjde to čím ďalej ľahšie, lebo aj pozitivita je ako sval - stáva sa silnejšou, keď ju trénujeme ;)

 

 

Vianoce sú okrem iného aj obdobím, kedy si viac uvedomujeme svoj zovňajšok. Jednak sledujeme, ako sa správa naša pleť a vlasy pod vplyv vonkajšieho chladu, či naopak - prekúrených miestností. A tiež vnímame, ako pôsobíme na našich príbuzných a priateľov, s ktorými sa teraz stretávame intenzívnejšie.

Každodenné drobnosti môžu pozitívne ovplyvniť nielen našu krásu i pohodu, ale preniesť ich aj ďalej - na ostatných okolo nás:

 

2. SPOMALIŤ A POPÍJAŤ

Veciam, na ktoré sa necítime, treba povedať jednoznačné NIE. Radšej si nechajme viac času na to, aby sme si plne užívali prítomnosť. Nemusíme mať všetko naplánované do poslednej minúty. Niektorým veciam môžeme nechať aj úplne voľný priebeh a len pozorovať :)

Sadnime si a popíjajme bylinkový čaj či teplú citronádu - nielen pre príjemný pocit, ale aj pre prirodzenú detoxikáciu. A kľudne si doprajme aj horúce kakao - je skvelé tak na náladu, ako aj na pleť (antioxidanty).

 

 

A keď sme už pri tom, skúsme si vyberať aj jedlo, ktoré podporuje krásu, imunitu a dobrú náladu. Pri pokušení dať si ďalšiu kávu alebo sladkosť, aby sme sa udržali vo „vianočnom tempe“, myslime na to, že jedlo sa stáva našou súčasťou. Dobrý výber vedie k väčšej spokojnosti i kráse.

 

3. PODPORIŤ SVOJ ŠARM ZDRAVÝM JEDLOM

Čo nám v tomto období najviac prospieva: zdravé tuky (avokádo, orechy, kokosový olej...), fermentované potraviny bohaté na probiotiká, listová a na vlákninu bohatá zelenina.
Tieto najviac podporujú krásu, hormonálnu rovnováhu, aj zdravé fungovanie psychiky.

Čo najčastejšie vypustime sladké jedlá, ktorých je v tomto období tak veľa. Nerobia dobre ani línii, ani pokožke. Zase ak si dovolíme pár svojich obľúbených vianočných dobrôt, určite sa nič nestane. Pre dobrú náladu a sviatočný pocit sú povolené aj malé prehrešky ;)

Máte aj vy nejaké účinné tipy či triky pre udržanie dobrého vyžarovania a pohody? Podeľte sa!

Krásne Sviatky vám želá,
Vaša Eňa.

Komentáre

ModraPupava Kokosový olej by som určite neodporúčala na pleť, nakoľko upcháva póry, ale v kuchyni? Tu sa názory rôznia. Protiargumentom k bulvárnemu nadpisu článku (ktorý mimochodom ani nezodpovedá jeho pointe) je napríklad celá indická kuchyňa ;) Osobne ho vždy uprednostním pred hydrogenovanými tukmi typu Cera (napr. všetky vianočné polevy som spokojne pripravovala s ním). Samozrejme, ako pri všetkom, aj tu platí: používať s mierou :)

2018-12-30 20:43:233x

Handmade-Astarte pekné pozitívne myšlienky do nového roka :)

2019-01-02 12:09:581x

ModraPupava @Handmade-Astarte, ďakujem krásne :) Nech je čo najšťastnejší!

2019-01-04 05:33:171x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
ModraPupava
ModraPupava
6333 predaných ks, 1941 hodnotení

Poctivá prírodná kozmetika vyrábaná v súlade s filozofiou Nenáhlivej krásy - s rešpektom k zdraviu, prírode a prirodzenosti.
Vychutnajte si starostlivosť o seba s Modrou púpavou a ROZKVITNITE DO KRÁSY :)

Výrobky posielam kuriérom (123 Kuriér) /cez Zásielkovňu najneskôr do 3 pracovných dní od prijatia platby.
Poštovné do zahraničia dohodnite, prosím, so mnou cez správu.
Ďakujem, Eňa.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »