Domov » Žurnál+ » Autor: Elena Krátka

Žurnál+

Spoločne proti Koronavírusu: pomôžme hľadať liek!

Elena K. » Blogy / 2020-03-25 13:00:01 /  5 komentárov / 26 lajkov

AKTUALIZÁCIA po 1. súťažnom týždni + VYHODNOTENIE

Tešíme sa z každého jedného človeka (počítača), ktorý sa zapojil do projektu „Požičajte svoj počítač vedcom“, a tým prispel kúskom svojho výpočtového výkonu k hľadaniu lieku na Koronavírus. Okrem našich 5 počítačov a serveru nášho programátora sa v rámci tímu Modra pupava do projektu zapojilo 10 ľudí.

Z nich sme vyžrebovali výhercu. Je ním MILANfialka a získava 1x balzam, 1x pleťový olej a 1x kvetinovú vodu podľa vlastného výberu (prosím o upresnenie výberu výrobkov a tiež o doručovaciu adresu). Ďakujeme za zapojenie a srdečne blahoželáme! :)

Budúci týždeň v projete aj súťaži pokračujeme, chceli by sme však motivovať k zapojeniu viac ľudí. Preto možnú výhru podmieňujeme počtom v projekte získaných bodov (rátajú sa body za tím Modra pupava ako celok). Doteraz sa nám podarilo získať 605 886 bodov.

Aktuálne pravidlá súťaže

  • Ak do budúcej nedele počet tímovo získaných bodov nepresiahne 1 500 000, vyžrebujeme budúci pondelok zo zapojených účastníkov 1 výhercu, ktorý získa niektorý z našich balzamov (Nechtík, Mamina alebo Sedem byliniek - podľa vlastného výberu).
  • Ak však túto hranicu prekonáme, teda získame ako tím "Modra pupava" viac ako 1,5 milióna bodov, tak pridáme do súťaže ďalší výrobok - pleťový olej podľa vlastného výberu a vyžrebujeme 2. výhercu.
  • A ak by sa nám podarilo získať 2 milióny bodov a viac, tak pridáme do súťaže ešte aj 3. výrobok (kvetinovú vodu podľa vlastného výberu) a vyžrebujeme 3. výhercu.

Takže - čím viac sa vás zapojí, tým je aj väčšia šanca niečo vyhrať! Poďte do toho s nami a okrem dobrého pocitu z pomoci pri hľadaní lieku si ešte aj zasúťažte :)

 

VÝZVA NA POMOC & SÚŤAŽ.

Viete, že aj vy môžete pomôcť v boji s Koronavírusom?

Áno, každý jeden z nás - hoci nie sme vedci - môže prispieť pri hľadaní účinného lieku!

Ako❓

Jednoducho tým, že poskytneme výpočtový výkon nášho počítača. Vedci totiž potrebujú nasimulovať a preskúmať obrovské množstvo spôsobov, ako sa vírus viaže na receptory v našom tele (vírusový proteín nie je statický, ale neustále mení svoj tvar). Tak dokážu optimalizovať účinnú liečebnú látku.

Na simuláciu je potrebná obrovská počítačová kapacita. A poskytnúť aspoň malý kúsok z nej môžete aj vy!

 

 

Už roky existuje projekt, v rámci ktorého sa pomocou výpočtovej techniky hľadajú lieky na rôzne choroby. A dnes je prioritou Koronavírus.

Projekt funguje "pod krídlami" Stanfordskej univerzity a podporujú ho spoločnosti ako napr. Google, Intel, Nvidia a veľa ďalších (viac info tu: https://foldingathome.org/).

Vedci zo Stanfordu vyvinuli program Folding@home, ktorý po nainštalovaní beží „na pozadí“ popri vašej práci a využíva výkon, ktorý práve nepotrebujete, na riešenie čiastkových úloh projektu.

(informácie o tomto projekte si môžete prečítať aj v slovenčine na stránkach Hospodárskych novín alebo SME)

Prostredníctvom programu Folding@home teda "požičiavate" svoj počítač (jeho nevyužitý výkon) pre účely projektu. Je to úžasná SILA – poskytnutím časti svojho výpočtového výkonu sa spájajú ľudia po celom svete ❤️

Aj my v Modrej púpave sme do projektu zapojili svoje pracovné a domáce počítače, aby sme prispeli k čo najrýchlejšiemu objaveniu účinnej liečby.

 

ZAPOJTE SA AJ VY DO TOHTO VÝNIMOČNÉHO PROJEKTU!

Okrem prispenia dobrej veci môžete teraz vyhrať aj balíček našej kozmetiky :)
V spolupráci s naším programátorom sme pre vytvorili "výpočtový" tím „Modra pupava“ a inštrukcie, ako sa do projektu a nášho tímu pridať (viď nižšie).

Pre motivačné účely sme vyčlenili výrobky, ktorými odmeníme 1 vyžrebovaného účastníka zapojeného do projektu počítačovej podpory Folding@home v rámci tímu „Modra pupava“. Výhercu vyžrebujeme v nedeľu 29.3.

Súťažný balíček zahŕňa:
- 1x pleťový olej podľa vlastného výberu (levanduľový, ružový, neroli, jazmínový, detský, na problematickú pleť)
- 1x kvetinová voda podľa výberu (ružová, harmančeková, levanduľová)
- 1x špeciálny balzam podľa výberu (očný balzam Sedem byliniek, balzam na ruky Nechtík alebo balzam Mamina na hojenie drobných poranení)

 

Ako sa zapojíte do projektu a zároveň do našej súťaže?

1. Nainštalujte si program Folding@home na svoj počítač (program si treba najprv stiahnuť do počítača odtiaľto: https://foldingathome.org/start-folding/ , a potom nainštalovať štandardným spôsobom – v procese preklikávania sa oknami zvoľte "Expess install").

2. Spustite program (ponechajte možnosť "Any disease" – vtedy sú prednostne riešené úlohy súvisiace s COVID-19) a pripojte sa k tímu "Modra pupava" – treba kliknúť na položku "Change identity"...

 

 

... a napísať číslo nášho tímu: 243568. Svoje meno ("Name") zadajte, prosím, tak, aby sme vás v prípade výhry mohli jednoznačne určiť ;)

Následne kliknite na tlačítko "Save".

Program Folding@home sa spúšťa automaticky pri zapnutí vášho počítača. Jeho činnosť – progres na aktuálnej úlohe, na ktorú používa váš počítač – si môžete skontrolovať (prípadne ju aj pozastaviť a zase spustiť) kliknutím na IKONU programu:

Program môže byť spustený aj popri vašej bežnej práci – použije len ten výpočtový výkon, ktorý je voľne k dispozícii.

Takto jednoducho pomáhate vedeckému výskumu, pričom okrem pocitu ľudskej solidárnosti a spolupatričnosti tým zároveň máte aj šancu, že vás na konci týždňa vyžrebujeme ako výhercu našich produktov :)

Ak to pôjde dobre a zapojí sa vás dosť, budeme v podpore tohto projektu pokračovať aj ďalší a ďalší týždeň – tak dlho, ako bude potrebné. A každý týždeň balíčkom našej kozmetiky odmeníme jedného z účastníkov zapojených pod tímom „Modra pupava“.

Ak by ste potrebovali pomoc s inštaláciou či nastavením, pýtajte sa ma a ja vám (v spolupráci s naším programátorom ;) skúsim poradiť či vysvetliť, ako ďalej.

 

Držme sa a SPOLU TO DOKÁŽEME!

Srdečne vaša Eňa a celý tím Modrej púpavy.

Komentáre

Domkasviecky Wow akože znie to dobre, o tomto som nikdy nepočula. Pozriem sa na bližšie veru :-)

2020-03-23 18:13:561x

ModraPupava @Domkasviecky, veru, na to, že projekt funguje už roky - tiež som sa o ňom dozvedela len nedávno... od brata, čo sleduje rôzne zahraničné technické fóra. Ale už o ňom písali aj na našich stránkach - ako som spomínala - SME či HN. Celé je mi to veľmi sympatické - aj odhliadnuc od súčasnej situácie.

2020-03-23 21:02:051x

Croche Tak toto je ake super ♥️ pocujem o tom prvykrat, idem to teda hned preskumat :)

2020-03-25 17:10:241x

DiMaria Znie to super avsak toto akoze "pozicanie" nieco stoji....a to funkcnost pc/ntb ...pri vsetkych podobnych programoch leti CPU teplota do vysin a odraza sa to potom aj cez nizsi vykon

2020-03-27 20:11:301x

ModraPupava @DiMaria, popri bežnom "surfovaní" po internete, administratíve, či graficky nenáročnej práci absolútne žiaden rozdiel vo funkčnosti nepociťujeme (hovorím o našej "vzorke" 5-tich počítačov). Pri graficky náročnejšej práci sa dá program zastaviť a po jej skončení zase spustiť (brat tak robí, keď upravuje fotografie). Samozrejme, vyšší nárok na výkon tam je, to je snáď samozrejmé.

2020-03-27 20:24:45

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
ModraPupava
ModraPupava
5378 predaných ks, 1667 hodnotení

Poctivá prírodná kozmetika vyrábaná v súlade s filozofiou Nenáhlivej krásy - s rešpektom k zdraviu, prírode a prirodzenosti.
Vychutnajte si starostlivosť o seba s Modrou púpavou a ROZKVITNITE DO KRÁSY :)

Výrobky posielam Slovenskou poštou alebo kuriérom DPD najneskôr do 3 pracovných dní od prijatia platby.
Pri nákupe nad 80 Eur je poštovné v rámci Slovenska nulové.
Poštovné do zahraničia dohodnite, prosím, so mnou cez správu.
Ďakujem, Eňa.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Olej na problematickú pleť (50/100 ml) (100 ml) - 11598534_Olej na problematickú pleť (50/100 ml) (100 ml) by ModraPupava
 30 komentárov
 Páči sa 318 ľudom
17,36 €
 - Čarovná ruža - pleťový olej (50 ml) - 11598545_Čarovná ruža - pleťový olej (50 ml) by ModraPupava
 10 komentárov
 Páči sa 98 ľudom
18,10 €
 - Nechtík - regeneračný balzam na ruky (50 ml) - 11598544_Nechtík - regeneračný balzam na ruky (50 ml) by ModraPupava
 17 komentárov
 Páči sa 156 ľudom
15,15 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »