Domov » Žurnál+ » Autor: Elena Krátka

Žurnál+

Rozmarína – kúra na vlasy: dôsledok klinickej štúdie o plešivosti ;)

Elena K. » Tvorba / 2015-11-19 23:01:54 /  1 komentár / 15 lajkov

O rozmaríne lekárskom sa hovorí, že je taký prospešný pre vlasy a pokožku hlavy, že vráti späť ešte aj farbu do šedivých vlasov. Túto jeho vlastnosť síce neviem potvrdiť ani vyvrátiť, ale pravdou je, že rozmarín je jednou z najúčinnejších byliniek v starostlivosti o vlasy. Aktívne fytolátky obsiahnuté v rozmaríne lekárskom zmierňujú problémy s vypadávaním vlasov a podporujú rast nových zdravých vlasov. Preto sa v našej intenzívnej olejovej vlasovej kúre nachádza rozmarín až v dvoch podobách: ako extrakt (bylinný macerát v mandľovom oleji), aj ako esenciálny olej. A preto sme ju aj rozmarne nazvali Rozmarínou :)

 

(samozrejme, pokiaľ je vypadávanie vlasov zapríčinené geneticky, tak nepomôže ani roztok rozmarínu a svätenej vody ;-), ako vtipne konštatuje český aromaterapeut a odborník na esenciálne oleje Karel Hadek)

Ale ako sme sa k Rozmaríne v Modrej púpave vlastne dopracovali, keďže sme primárne orientovaní na výrobu produktov pestujúcich pleť?

Nuž, môže za to istá klinická štúdia, ktorá nás prekvapila výskumným dôkazom „zázračnej“ účinnosti rastlinného oleja proti plešiveniu spôsobenému špecifickým autoimúnnym ochorením (alopecia areata).
Pritom išlo o vcelku jednoduchú, intuitívne jasnú kombináciu základných olejov (hroznového a jojobového) a esenciálnych olejov (rozmarínového, tymianového, levanduľového a cédrového) s následným pravidelným používaním. Štúdia výskumne doložila významnú nápravu ostrovčekovitej plešivosti po 3-mesačnom a 7-mesačnom používaní daného olejového prípravku.

Ten kto pozná účinky rastlinných olejov, uvedomí si, že všetky zložky vyššie uvedeného „zázračného“ oleja sú pre vlasy naozaj mimoriadne priaznivé – olej z hroznových jadierok hydratuje vlasy a regeneruje pokožku hlavy, jojobový olej vlasy vyživuje, rozmarínový a tymianový olej prekrvujú pokožku hlavy a pôsobia proti vypadávaniu vlasov, levanduľový olej zabraňuje pôsobeniu rôznych toxínov na pokožku, cédrový olej pôsobí proti lupinám a udržuje vlasy v dobrej kondícii.

A tak sme sa nechali inšpirovať :) Vyššie uvedené zloženie sme navyše obohatili o „živé“ vlastnoručne vyrobené maceráty byliniek v mandľovom oleji.
Takže v našej regeneračnej vlasovej kúre okrem vyššie uvedených užitočných olejov nájdete aj rastlinné extrakty z rozmarínu lekárskeho a prasličky roľnej (ktorá vďaka vysokému obsahu kremičitanov posilňuje vlasové folikuly). Práve vďaka extraktu z prasličky má Rozmarína svoju špecifickú sviežo zelenú farbu (buďte bez obáv, na vlasy sa neprenáša ;-).

Nuž a teplé slovo na záver?
Dôležitým kľúčom k úspechu v boji o krásne vlasy je predovšetkým vytrvalosť. Pokiaľ chcete dosiahnuť optimálne výsledky, musíte rátať s pravidelnou aplikáciou Rozmaríny na vlasovú pokožku spojenou s 5 až 10 minútovou masážou. Tiež pomáha vyvážená strava bohatá na minerály i vitamíny a celkovo zdravý životný štýl.
Podobne ako celému organizmu, ani vlasom neprospieva nadmerný stres. Asi sa to ľahko píše, ale ťažko činí, ale pokiaľ chcete významne podporiť prírodnú starostlivosť o vlasy, prípadne liečbu vypadávania vlasov, zaraďte si do harmonogramu aj relax a cvičenie.

 

(spomínanú klinickú štúdiu nájdete tu:
http://archderm.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=189618)

Komentáre

ludmilka4444 velmi zaujimave info :)

2017-02-03 10:17:291x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
ModraPupava
ModraPupava
5989 predaných ks, 1844 hodnotení

Poctivá prírodná kozmetika vyrábaná v súlade s filozofiou Nenáhlivej krásy - s rešpektom k zdraviu, prírode a prirodzenosti.
Vychutnajte si starostlivosť o seba s Modrou púpavou a ROZKVITNITE DO KRÁSY :)

Výrobky posielam kuriérom SPS /cez Zásielkovňu najneskôr do 3 pracovných dní od prijatia platby.
Poštovné do zahraničia dohodnite, prosím, so mnou cez správu.
Ďakujem, Eňa.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »