Domov » Žurnál+ » Autor: Elena Krátka

Žurnál+

Čo prospeje mužskej pleti? 4 kroky účinnej starostlivosti

Elena K. » Blogy / 2019-12-15 17:00:01 /  Pridaj komentár / 15 lajkov

Podľa sociálnej psychológie súvisí príjemný a pestovaný vzhľad muža s jeho vyšším spoločenským statusom, ako aj lepšími možnosťami nadväzovať pracovné či osobné vzťahy. A zdravá, svieža pleť je určite dôležitou súčasťou príťažlivého zovňajšku.

Dnes sa už starostlivosť o mužskú pokožku začína brať ako samozrejmosť a samotní muži sa o ňu zaujímajú, pýtajú sa a hľadajú možnosti, ktoré im najviac vyhovujú. Prírodná starostlivosť je pre špecifickú mužskú pleť prirodzená, nedráždivá, a zároveň aj vysoko účinná.

Kým sa dostanem ku konkrétnym 4 oblastiam, ktoré sú dôležité v rámci pánskej starostlivosti o pokožku, stručne načrtnem, v čom sa mužská a ženská pleť líšia. Na týchto rozdieloch potom môžeme stavať pri výbere ideálneho postupu.

 

 

  • Mužská pokožka je oproti tej ženskej hrubšia zhruba o 25%. Tým pádom je aj v určitom zmysle odolnejšia voči nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia.
  • väčšie póry a produkuje viac kožného mazu, preto je aj náchylnejšia na vznik komedónov („čiernych bodiek“), podkožných zápalov a akné.
  • Je pevnejšia (viac kolagénu) a starne pomalšie. U pánov sa len zriedka stretneme s jemnými vráskami a linkami. Vrásky sa u nich objavujú podstatne neskôr ako u žien, potom sú však výraznejšie a hlbšie.
  • Zarastá. Práve rast fúzov význame ovplyvňuje charakter mužskej pleti. Na jednej strane máme bradatých džentlmenov, ktorých pokožka schovaná pod „húštím“ si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, aby nesvrbela a nešupinkovatela (odporúčam pánsky kozmetický olej Na bradu a fúzy, ktorý sa okrem zdravého vlasu pričiní aj o dobrú kondíciu pokožky pod ním). Na druhej strane sú páni, ktorí sa holia, pričom každodenné holenie zvyšuje citlivosť pokožky. Je to dané tým, že holením sa sťahuje aj dôležitá ochranná vrstva z povrchu kože, čo ju potom robí náchylnou na rôzne zápaly a podráždenia.


Z mužských špecifík nám teda vyplývajú dva kritické body: vyššia produkcia mazu spojená so sklonom k vyrážkam a pokožku zaťažujúce holenie. Tie musíme zohľadniť aj v nasledujúcich 4 krokoch starostlivosti o mužskú pleť.

 

1. Čistenie

Ak nie je mužská pleť veľmi znečistená (napríklad pobytom v prašnom prostredí či v smogu), stačí na jej večerné a ranné čistenie teplá voda, ktorá pleť zároveň aj uvoľní a zmäkčí (pozor však na príliš horúcu vodu, ktorá pokožku zbytočne vysušuje). Pre zmytie väčšieho znečistenia odporúčam pánom jemné prírodné alebo detské mydlo - ideálne s obsahom proteínov z rastlinného či kozieho mlieka. Naopak, na tvár neodporúčam bežné drogérenské mydlá, ani pleťové vody s obsahom alkoholu - po ich použití je pokožka napätá a vysušená.

 


A hoci to bývala kedysi klasika, alkoholové vody neodporúčam ani na dezinfekciu pokožky po holení (oveľa lepšie tu poslúži špeciálny olej po holení s antibakteriálnymi zložkami, ktorý je zároveň k pleti šetrný a nevysušuje ju).

 

2. Exfoliácia

Samotným umývaním nezbavíme povrch pleti všetkých odumretých kožných buniek, pričom ich hromadenie môže viesť k upchávaniu pórov a vzniku „čiernych bodiek“. Okrem toho taká pleť pôsobí aj na pohľad nezdravo, matne a sucho. Preto je exfoliácia (odstraňovanie zrohovatenej vrchnej vrstvičky kože) dôležitým bodom starostlivosti o pleť a jemný píling - práve hrubšej a mastnejšej mužskej pleti - urobí dobrú službu. Po exfoliácii (pílingu) je pleť jasnejšia, čistejšia a zjednotenejšia. Ďalšou výhodou je obmedzenie podkožného zarastaniu chĺpkov na tvári. Pánom odporúčam používať píling pravidelne - približne raz za 3-4 dni.

Pre „pohodlnejších“ mužov sú ideálne pílingy rovno spojené aj s pleťovou maskou - teda prípravky typu 2 v 1. Pílingová zložka pleť najprv prečistí a odstráni zrohovatenú vrstvičku, čím uľahčí prestup vitamínov a výživných látok z krémovej hmoty pílingu do pokožky. Tie ju hydratujú a vyživia.
 


 

Pánom odporúčam krémový tvárový píling Exfolio, ktorý má charakter pílingovej masky. Jeho použitie je veľmi jednoduché: nanesie sa na očistenú tvár, ktorá sa ním chvíľu pomasíruje a následne sa nechá na pokožke zaschnúť. Po 5-10 minútach pôsobenia sa zmyje teplou vodou. Zaradenie revitalizačného pílingu do svojej rutiny prináša mužom výrazné zlepšenie stavu pleti s minimálnym úsilím.

 

3. Hydratácia a regenerácia

Hydratačný krém by mal byť verným spoločníkom každého muža, a to tak ráno ako aj večer. Ideálne sú ľahké prírodné krémy, ktoré nespôsobujú podráždenie ani citlivej pleti a ktoré okrem hydratácie pokožku tiež regenerujú.

V Púpave nemáme až tak veľa mužských zákazníkov, no veľká časť z tých, ktorých máme, sa k našej kozmetike dostala cez pleťový krém Inspiral, ktorý si „požičiavali" od manželky či priateľky ;)

Tento ľahký krém s unikátnym slimačím sekrétom totiž veľmi vyhovuje aj mastnejšej, problematickejšej mužskej pleti. Páni si pochvaľujú najmä Inspiral Harmanček, ktorý má príjemnú „unisex“ vôňu.

Slimačí sekrét, ktorý rad krémov Inspiral obsahuje, má vedecky doložené účinky pri regenerácii poškodených tkanív, hojení zápalov či jazvičiek. Jeho používatelia referujú výbornú vstrebateľnosť a schopnosť hydratácie, hojenie vyrážok a zjednotenie pleti.

  

4. Holenie a starostlivosť po holení

Ako som už spomínala, práve výskyt fúzov a ich odstraňovanie komplikuje mužom starostlivosť o pleť. Keďže holenie je pre mnohých pánov súčasť dennej rutiny, je dobré osvojiť si pár pravidiel, vďaka ktorým nebude pokožku až tak zaťažovať:

  • pokožka musí byť pri holení dostatočne navlhčená
  • čepieľky (britvu, strojček), ktoré by mali byť čo najostrejšie, treba počas holenia pravidelne oplachovať čistou vodou
  • holiaci pohyb sa má viesť jemne (netlačiť), po smere rastu fúzov a je dobré pleť pri tom jemne napínať
  • nakoniec treba tvár opláchnuť vlažnou vodou a naniesť hojivý olej s antibakteriálnymi vlastnosťami, ktorý tiež podporí rýchle obnovenie ochrannej bariéry narušenej holením.

Špeciálne pre oslabenú a podráždenú mužskú pleť po holení sme v Púpave vyvinuli pánsky kozmetický olej s extraktom z nechtíka lekárskeho. Tento olej plnohodnotne nahrádza vodu po holení, aj pánsky krém - opäť ide o prípravok spĺňajúci viac funkcií v jednom. Má hojivý, antibakteriálny a tonizačný účinok, pomáha predchádzať vzniku zápalov a vyrážok, ako aj obnoviť ochranný film stiahnutý z pokožky pri holení.

 


 

Na záver milým mužom (aj tomu môjmu ;) pripomínam, že starostlivosť o seba nie je len o dobre zvolenej kozmetike. Ide tiež o zdravú stravu, pohyb, trávenie času s rodinou a priateľmi, či nájdenie rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom.
 

Zdravú a sviežu pleť vám želá
vaša Eňa.
 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
ModraPupava
ModraPupava
5326 predaných ks, 1650 hodnotení

Poctivá prírodná kozmetika vyrábaná v súlade s filozofiou Nenáhlivej krásy - s rešpektom k zdraviu, prírode a prirodzenosti.
Vychutnajte si starostlivosť o seba s Modrou púpavou a ROZKVITNITE DO KRÁSY :)

Výrobky posielam Slovenskou poštou alebo kuriérom DPD najneskôr do 3 pracovných dní od prijatia platby.
Pri nákupe nad 80 Eur je poštovné v rámci Slovenska nulové.
Poštovné do zahraničia dohodnite, prosím, so mnou cez správu.
Ďakujem, Eňa.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - "Slimačí" pleťový krém Inspiral Harmanček (50 ml) - 11590564_"Slimačí" pleťový krém Inspiral Harmanček (50 ml) by ModraPupava
 9 komentárov
 Páči sa 123 ľudom
19,95 €
 - Hojivý olej po holení (30 ml) - 11584903_Hojivý olej po holení (30 ml) by ModraPupava
 Páči sa 50 ľudom
14,42 €
 - Exfolio - pánsky tvárový píling (30 ml) - 11584668_Exfolio - pánsky tvárový píling (30 ml) by ModraPupava
 Páči sa 32 ľudom
15,52 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »