Domov » Žurnál+ » Autor: Elena Krátka

Žurnál+

7 jednoduchých tipov pre krásny dekolt

Elena K. » Blogy / 2019-08-10 07:00:01 /  Pridaj komentár / 13 lajkov

Keďže pokožka v oblasti dekoltu je veľmi tenká, pri nedostatočnej starostlivosti sa na nej relatívne skoro začínajú objavovať známky starnutia. A tak, hoci si tvár poctivo ošetrujeme tými najlepšími anti-aging produktmi, ak zabúdame na dekolt, jeho ochabnutá pokožka môže celkový mladistvý dojem pokaziť.

Nikdy však nie je neskoro začať :) Za komplexnú, ohľaduplnú a jemnú starostlivosť sa nám pleť dekoltu odmení pevnosťou a sviežim vzhľadom. Ako teda môžeme svoj dekolt udržiavať v dobrej kondícii?

 

1. Ochrana pred pôsobením voľných radikálov z UV-žiarenia

Dekolt treba v lete chrániť pred priamym pôsobením slnečných lúčov, ktoré spôsobujú pleti tzv. oxidačný stres. Ide o prevahu deštrukčných pro-oxidačných dejov, ktoré vedú k negatívnym zmenám v koži a tkanivách, vrátane ich starnutia. Deje sa to prostredníctvom reaktívnych foriem kyslíka (voľné kyslíkové radikály), ktoré poškodzujú lipidy, bielkoviny, aj bunkovú DNA.

Dobrú službu nám v tomto smere spraví klobúk so širokou strieškou alebo ľahká letná šatka. Zároveň treba podporiť vlastné ochranné a regeneračné funkcie pokožky pomocou antioxidantov a ďalších nutrientov dodaných zvonka aj zvnútra.

 

 

Práve antioxidanty sú totiž schopné chrániť nás pred škodlivými kyslíkovými radikálmi. Sú prirodzene obsiahnuté v rastlinných olejoch, ktoré taktiež posilňujú aj ochrannú bariéru kože a zabraňujú jej dehydratácii.

Nielen na dekolt sú v lete ideálne oleje s funkčným botanickým UV-faktorom (t.j. takým, ktorý na slnku nedegraduje) a pridanými silnými antioxidačnými zložkami, ako čistý vitamín E alebo karotenoid Astaxantín (ten okrem iného stimuluje v koži aj tvorbu kolagénu a zabraňuje vzniku pigmentových škvŕn).

Receptúru v zmysle čo najvyššieho podielu antioxidantov a zároveň fungujúceho botanického UV-faktora som zhmotnila do nášho opaľovacieho oleja Letný deň.

Potraviny bohaté na antioxidanty a ďalšie nutrienty podporujúce vnútornú ochranu pred UV žiarením nájdete v mojom predchádzajúcom žurnáli: Príprava na opaľovanie...

 

2. Dostatočná hydratácia zvonka aj zvnútra

V lete sa to okolo vody točí takmer stále. Aj pre pokožku dekoltu je hydratácia dôležitá, a to tak zvnútra (dostatočný prísun tekutín), ako aj zvonka - napríklad v podobe jemnej hmly rozprášenej na pleť špeciálnym dávkovačom kvetinovej vody.

 

3. Viac pružnosti vďaka striedavej sprche

Výborným tipom na podporu cirkulácie krvi a toku lymfy v oblasti dekoltu i pŕs je striedavé sprchovanie teplou a studenou vodou. Začíname vždy teplým (pozor, nie však horúcim) prúdom vody a končíme studeným. Takáto sprcha spevňuje pokožku aj podkožné tkanivá a pomáha udržiavať dekolt mladistvo pružný.

 

4. Jednoduchá pleťová maska

Ak raz za čas doprajeme svojej pleti výživnú masku, určite to nie je na škodu. A ešte lepšie urobíme, ak si ju nanesieme aj na celý krk a dekolt. Jednoduchým spevňujúcim receptom môže byť napríklad obyčajný, jemne našľahaný, vaječný bielok, ktorý pokožku tváre aj dekoltu krásne vyhladí a vypne.

 

 

5. Pozor na polohu pri spánku

Spánok je pre našu krásu rovnako dôležitý ako voda. V určitom zmysle poškodiť nám môže, len ak máme pri ňom vyslovene nesprávnu polohu. Pre pokožku krku a dekoltu je úplne najvhodnejšie spať na chrbte. V takom prípade sa pokožka netrie o posteľnú bielizeň, nekrčí sa, ani nepodlieha neúprosným zákonom gravitácie, a preto zostáva pevnejšia a vyhladenejšia.

 

6. Vystretý chrbát pre sebavedomie i krásu

Vhodná poloha tela nám pomáha v mnohých ohľadoch - netrpí chrbtica, pôsobíme štíhlejšie, sebavedomejšie. Okrem toho posilňujeme aj prsné svaly a podporujeme pružnosť pokožky. Takže milé dámy, treba sa vrátiť k osvedčeným receptom - založiť si zopár kníh na hlavu a s vystretým chrbtom chodiť, chodiť a chodiť. Časom nám takýto tréning vystreté držanie tela zafixuje.

 

7. Pravidelná jemná masáž olejom

Masáž dekoltu stimuluje metabolizmus tejto oblasti, čím pomáha pokožke vstrebať viac živín a tiež zbaviť sa nepotrebných látok. Na masírovanie sa dá použiť akýkoľvek stredne mastný rastlinný olej (napr. arganový, marhuľový...), ktorý pleť zároveň aj zregeneruje a vyživí.

Olej najprv rozohrejeme v dlaniach a nanesieme na dekolt ťahom v smere od pŕs ku krku. Následne jemne masírujme krúživými pohybmi aspoň 5 minút - stále zdola nahor, t.j. proti pôsobeniu gravitácie.

Pridanou hodnotou v masírovacom oleji môžu byť kvalitné esenciálne oleje prispievajúce k pevnejšej pleti a potlačeniu vrások. Výborný je jemne estrogénny Fenikel, upokojujúci Majorán či tonizačná Rasca, ktoré obsahuje aj náš špeciálny olej na dekolt - Dekolet.

 

 

Nakoniec ešte pripomeniem, že venovanie času a vedomá starostlivosť o určitú oblasť tela má podľa holistickej filozofie Nenáhlivej krásy priaznivý účinok aj preto, že samotné upriamenie láskyplnej pozornosti môže povzbudiť regeneračné a samoozdravné procesy.

 

Krásny dekolt a ešte pohodové leto vám želá,
vaša Eňa.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
ModraPupava
ModraPupava
4838 predaných ks, 1482 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Poctivá prírodná kozmetika v súlade s filozofiou SLOW BEAUTY, s rešpektom k zdraviu, prírode a prirodzenosti.
Vychutnajte si starostlivosť o seba s Modrou púpavou a ROZKVITNITE DO KRÁSY :)

Výrobky posielam Slovenskou poštou alebo Kuriérom DPD najneskôr do 3 pracovných dní od prijatia platby.
Pri nákupe nad 60 Eur je poštovné v rámci Slovenska nulové.
Poštovné do zahraničia dohodnite, prosím, so mnou cez správu.
Ďakujem, Eňa.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Ružová kvetinová voda (100 ml) - 8651841_Ružová kvetinová voda (100 ml) by ModraPupava
 9 komentárov
 Páči sa 159 ľudom
9,35 €
 - Letný deň - olej do slnečného počasia (100 ml) - 10799640_Letný deň - olej do slnečného počasia (100 ml) by ModraPupava
 26 komentárov
 Páči sa 210 ľudom
16,71 €
 - Dekolet - olej na dekolt a prsia (100 ml) - 10818897_Dekolet - olej na dekolt a prsia (100 ml) by ModraPupava
 Páči sa 53 ľudom
15,15 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »