Domov » Žurnál+ » Autor: Ivana Valová

Žurnál+

Ako vznikal obraz Smaragdové ostrovy.

Ivana V. » Tvorba / 2021-10-13 15:47:04 /  Pridaj komentár / 6 lajkov

Milí Sashe kamaráti, pre tých, ktorých to zaujíma a radi čítajú články z tvorby iných, teraz rada trochu opíšem, ako vznikal obraz Smaragdové ostrovy. Tí, ktorí ste čítali predošlý článok o vzniku Čierneho reliéfu viete, ktoré sú moje obľúbené farby, no tento je iný, zelený, čiže, výnimka potvrdzuje pravidlo. Takže ako prvé, znova bola predstava v hlave, no teraz som vynechala skicu na papier a hneď som išla štetcom a akrylovou farbou na pláno. Namaľovala som rýchle línie v dvoch vrstvách, asi ako a ktorým smerom budem neskôr liať živicu a nechala uschnúť do druhého dňa.

Ako ďaľší krok, nasledovalo usadenie sklenenej drte na svoje miesto a keďže som bola priznám sa trošku lenivá a nechcelo sa mi zarábať živicu, na ukotvenie skla som použila tavnú pištoľ a sklo som nasypala do roztopenej hmoty.

Je veľmi dôležité pri takejto práci používať ochranné pomôcky, ako sú okuliare, respirátor a vinilové rukavice, čo samozrejme ja veľmi nedodržiavam a verím, že ani poniektorí z vás a potom to dopadne napríklad aj tak, že máte na prstoch pľuzgiere, pretože, keď sa  spojí roztavená hmota z pištole a sklo, tak je to fakt riadne horúce.

Keď som skončila, pľuzgiere boli na každom prste minimálne tri. Auuu. V tomto štádiu som obraz nechala do druhého dňa odpočívať, mne sa mezdi tým troška zahojili pľuzgiere a pokračovala som liatím živice. Pre obraz som si tento krát vybrala tieto farby pigmentov, ktorými som si zafarbila živicu.

Keď je všetko pekne usadené a zatuhnuté na svojom mieste, môžem si pripraviť živicu, o jej príprave som písala v predošlom článku a už zarobenú živicu rozdeliť do silikónových pohárikov a primiešať jedotlivé pigmenty a naliať podľa akrylových línií. Trošku priehľadnej živice som odložila a neskôr ňou zafixovala ďaľšie poschodie sklenenej drte. Keď sa zdá, že živica je na svojom mieste, do ešte mokrej vložím jednu dráhu zlatých kameňov a nechám v takomto stave vytvrdnúť do druhého dňa.

Na druhý deň, keď bolo všetko vytvrdené do postačujúcej tvrdosti, znova som jednotlivé sekcie vyliala napigmentovanou živicou, čím som odstránila maličkosti, ktoré mali byť inak, ako som písala minule, živica sa v procese tuhnutia pohybuje a tým sa môže stať, že s niektorými detailami nebudete spokojní. A znova pricházda fáza vytvrdzovania. Ďalší deň som permanentnými markermi, konkrétne zlatým, bielym a zeleným nakreslila kontúry a po cca dvojhodinovom sušení preliala finálnou vrstvou živice, tento krát už iba priehľadnou. Znova prichádza sušenie a tvrdenie, sušenie a tvrdenie a stále a stále asi tri dni. A tu som už v poslednej fáze, línie drte a kameňov som olemovala tekutým kovom v zlatej farbe a zasadila štyri Swarovski kamienky a dielo dokonané. A prečo Smaragdové ostrovy? Nevedela som, ako obraz pomenovať, až keď prišla jedna moja klientka ( klientka v inej mojej pracovnej oblasti) a videla obraz v procese, vtedy povedala: " To vyzerá ako ostrovy v mori, keď sa pozeráš z lietadla." Tak preto.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Modern.art.by.iva
Modern.art.by.iva

Umenie vychádza z duše a preto tvorím tak,ako to cítim. Každé dielo je originál a je jedinečné, preto nie je možné vytvoriť dve presne rovnaké diela.

Ak sa Vám niečo v ponuke môjho obchodu páči, ale nevyhovuje Vám farebnosť, alebo rozmer, neváhajte ma kontaktovať .

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Smaragdové ostrovy. - 13789445_Smaragdové ostrovy. by Modern.art.by.iva
 Páči sa 4 ľudom
190,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »