Domov » Žurnál+ » Autor: Mirka Patkova

Žurnál+

Bytový doplnok po priateľoch kávičkároch

Mirka P. » Fotopostupy a Návody / 2017-11-06 21:37:30 /  Pridaj komentár / 18 lajkov

Kávu nepijem. V práci obklopená „kávoholikmi“ usrkávam čaj zo svojho skleného pohára, ktorý so mnou prežíva už tretie zamestnanie /a to nie som žiadny fluktuant!/. Plechovíc po káve bolo v košoch na komunálny odpad stále viac. Nie som človek, čo by sa obklopoval predmetmi, premýšľam čo nakupujem a aký to bude mať dopad na životné prostredie. Plechovice som ale začala zbierať s tým, že som ich časom chcela odniesť niekam do zberu. Potvory sa ale začali pekne množiť a cestu okolo zberného dvora som si akosi nevedela nájsť.

Cestou na povalu, kde som šla hľadať krabicu na transport plechovíc z kufra auta /aj keď, keby som sa náhodou vydala, môžem plechovky z kufra hneď vybrať a priviazať slávnostne o auto na štýl amerických happy endov :D/. Ale späť k povale. Pri hľadaní krabíc, nejaké celkom určite objavíte. Máloktorá na povale je prázdna, všakže. Veď je to priestor na odkladanie toho, čo práve nepotrebujeme poruke. Objavila som krabice /nie malé krabičky, ale KRABICE!/ bavlniek na vyšívanie snáď ešte po pra pra starej mame. Ich archivácia bola asi starostlivá, pretože boli v perfektnom stave a časť z nich som si zobrala so sebou...len tak... /alebo možno na tie povrazy za auto../.

Mala som teraz už plechovice a množstvo farebných povrázkov. Vtedy sa tieto predmety zrazu spojili a povedala som si, že plechovice obalím a odopriem káve jej x-krát praženú tvár utopenú v nadýchanej kréme! Teda obyčajne niečo takéto býva napísané na kárových obaloch. Neviem, kávu nepijem. Na práce s lepidlom alebo tavnou pištoľou som dosť ľavá. Večne sa dolepím tak, že ma musí niekto, kto je práve najbližšie utierať riedidlom aby ma oslobodil. Na plechovice som zvolila čistú prácu obojstrannou lepiacou páskou. Bohu vďaka za tento vynález. Aj keď od Boha to zrejme nebude, ale ktovie. A teda, plechovica, oblepená páskou, obmotaná farebným povrázkom a tadaaaa, nový tovar je na svete. Môžete si vytvoriť celé sady a kolekcie kvetináčov, misiek na koláčiky, cukríky, pastelky, zubné kefky... Naviac, ak som to zvládla ja, zvládne to aj dieťa /aj také, ktoré navštevuje materskú škôlku/. 

Ponaučenie: Keď najbližšie nájdete niečo, čo si myslíte, že môžete použiť, povozte to chvíľu v aute.. ;) 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »