Domov » Žurnál+ » Autor: Kornélia Cserepesová

Žurnál+

Nie je to len taká obyčajná deka :-)

Kornélia C. » Tvorba / 2023-11-20 19:05:13 /  Pridaj komentár / 8 lajkov

Naše wafflové deky sa tešia naozaj veľkej obľube a stali sa najpredávanejším kúskom z našej ponuky. Preto som sa rozhodla troška Vám ich priblížiť, aj pre tých, ktorí ešte váhajú, pokukovali po nich alebo sa nevedia rozhodnúť, prečo je dobré vybrať si prikrývku práve od nás.

Detské prikrývky som začala šiť ako prvé, boli to moje skoro prvé pokusy so šitím :-). Na maminom kufríkovom stroji som šila už ako tínedžerka, ale po založení vlastnej rodiny, šla moja obľuba bokom.  Moja stará mama bola krajčírka a ja som sa už v detstve okolo nej veľmi rada obšmietala. Fascinovali ma všetky tie drobné poklady ukryté v šuflíku  jej staručkého šijacieho stroja. Bol to starý, šľapací šijací stroj a ja som milovala počúvať jeho tiché "klokotanie" keď na ňom starká šila. 

Vždy som pozorne sledovala, keď prišla zákazníčka a starká jej skúšala rozšité šaty, upravovala miery špendlíkmi pred veľkým zrkadlom v predsieni. Bolo to pre mňa vtedy niečo čarovné. Možno sa práve táto láska vo mne prebudila o pekných pár rokov neskôr, lebo jednoducho som cítila obrovskú túžbu šiť. Nemohla som sa tej myšlienky zbaviť a tak som si kúpila svoj prvý šijací stroj. Bolo to tak trochu také malé znovuzrodenie, opäť som mohla robiť to, čo ma naozaj baví. Kreatívna som bola celý život a milovala som ručnú tvorbu.

Deky s minky boli moje prvé produkty v ponuke, postupne sa táto ponuka rozšírila a dnes u nás nájdete naozaj veľké množstvo výrobkov. Nikdy som si nemyslela, že práve zimné deky budú mať tak veľký úspech. Stali sa naozaj teplými rožkami a takmer všetky, ktoré odpadnú od stroja sú hneď aj preč. A prečo sú také obľúbené?

Už po skúsenosti s minky a pozitívnych ohlasoch mamičiek som prišla na to, že deti milujú držať v ručičkách všetko štruktúrované. Radi sa s tým hrajú a žmolkanie v rukách ich upokojuje. Veľmi veľa minky diek preto slúžilo nie len ako prikrývka, ale skončili ako mojkáčik či spinkáčik, ktoré si deti so sebou brali ešte aj do škôlky, kde sa pomocou nej dokázali upokojiť.

Hľadala som teda aj iný materiál, ktorý by dokázal niečo podobné v zimnom období. Tak som natrafila na waffle bavlnu a sherpu (ovečku), ktoré som skombinovala spolu so zateplením a nová deka bola na svete. Bola teplučká, hebučká a veľmi príjemná na dotyk. Poslala som ju teda do sveta a veru ujala sa rovnako ako jej staršia sestra. Ravnako mi prichádzali pozitívne ohlasy, aké sú zimné deky príjemné, hrejivé a v neposladnom rade aj dizajnové. Deti rovnako milujú dotýkať sa sherpy či štvorčekov wafflovej bavlny. Cítia sa v nej príjemne a teplúčko.

Aj tieto deky sú šité z materiálov s certifikátom Oeko-tex Standard 100, tak ako všetky naše ostatné výrobky. Šijeme ich v moderných, sviežich aj pastelových farbách, aby si dokázal vybrať každý tú svoju obľúbenú. Vybrať si taktiež môžete z dvoch farebných variantov sherpy (barančeka) na zadnú stranu deky. Ponúkame smotanovú alebo tmavšiu, prírodnú.  Deky sú zateplené termolínom, ktorý nie je hrubý, ale má vynikajúce termoizolačné vlastnosti, preto deka zostáva padavá a mäkká.  Zimná deka je vhodná do postieľky aj kočíka. Môžete ju pokojne prať v práčke. 

Prikrývkka je dostatočne veľká 90x70cm, a pri novorodencoch ju môžete kľudne využiť aj ako zavinovačku. Ba dokonca sa o nu môžu podeliť aj súrodenci, istotne sa pod ňu zmestia obaja :-)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

MinkyBee
MinkyBee
389 predaných ks, 144 hodnotení

Ahoj, vítam vás v mojej galérii.
Venujem sa šitiu pre najmenšie detičky a novorodencov. Šijem hniezda pre novorovdencov, detské deky, hračky a iný bytový textil. Snažím sa vyčariť na detských tváričkách úsmev a rovnako prispieť ku spokojnosti mami

Štandardná doba výroby jednotlivých produktov na objednávku je 15-20 pracovných dní, cez víkendy nepracujeme. Táto doba môže byť kratšia, v závislosti od množstva objednávok. Ak by sa predĺžila, budeme vás o tom informovať vopred. Výrobky, ktoré sú skladom, samozrejme odosielame obratom.

Hniezda sa po novom šijú bez saténovej stuhy okolo. Ak si stuhu prajete ako uvazovanie vo vnutri, napíšte to zvlášť do správy, inak dávame automatičky špagát.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »