Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Pokorná

Žurnál+

Tajomstvo zoštíhlenia odhalené - šperky, ktoré svedčia našej figúre

Michaela P. » Osobné Blogy / 2019-03-29 08:34:15 /  4 komentáre / 9 lajkov

Módne časopisy radia spotrebiteľkám a spotrebiteľom, aké džínsy alebo šaty nosiť, aký rúž doladiť. Ale čo doplnky? Ešteže tu máme Sashe žurnál...
Všetci túžime po šperkoch, ktoré pristanú nielen našej tvári, ale aj tvaru nášho tela. Takto je možné sofistikovane vytvoriť ilúziu väčšej výšky, zoštíhliť líniu, vyvážiť nedokonalosti postavy a doladiť žiadaný profesionálny alebo ležérny vzhľad. Spolu s vhodným šperkom budeme nonšalantne nosiť aj sebavedomie a pocit spokojnosti. Skrátka, budete mať dobré vyžarovanie.
Kľúčom, ktorý pomáha cítiť sa atraktívnejšie a sebaistejšie, je zvýraznenie predností a odvrátenie pozornosti od čŕt, ktoré chceme minimalizovať. Teória je známa, ako ju však previesť do funkčnej praxe?

Vybalansujte svoju postavu
Určte celkový tvar svojho tela a prezrite si svoje šperky a doplnky, čo máte doma. In medias res budú pozorovatelia prirodzene venovať väčšiu pozornosť častiam tela, ktoré sú ozdobené šperkami.

Ak máte veľkorysejšie rozmery, nemusíte sa fixovať na čiernu farbu. Ďalšie zoštíhľujúce farby sú tmavo hnedá, tmavo modrá a olivovo zelená (ako je táto midi sukňa)

Postava v tvare hrušky. Má často štíhly a pretiahnutý trup s výrazne väčšími bokmi a stehnami. Noste sukne áčkového strihu, vysoko prepásaný pás a kabelky zastrčené pod ramenom. Kľúč je v odvrátení pozornosti od dolnej polovice tela. Odkloňte oko pozorovateľa od bokov a stehien pomocou dlhých náhrdelníkov, robustných náušníc, náramkov a kokteilových (výrazných) prsteňov. (Na obrázku prsteň vyrobený z kryštálov swarovski.)

Postava v tvare jablka. Má plnú strednú časť tela a štíhle nohy. Noste mäkké, padavé látky a vyhnite sa beztvarému, voľnému odevu. Zdôraznite líniu poprsia, krku a tváre alebo pekne formované lýtka a členky. Krátke retiazky, ozdobený dekolt a pútavé náušnice vytiahnu pohľad nahor. Členkové náramky, zdobené topánky, retiazky na topánkach a iné doplnky pre nohy ťahajú oko nadol, čím sa pozornosť drží mimo strednej časti tela.

 Postava v tvare presýpacích hodín. Úzky pás s poprsím a bokmi, ktoré majú približne rovnakú veľkosť. Po tej túžime všetky...
Noste zložitejšie šité a jemne štruktúrované oblečenie, ktoré pritiahne pozornosť k hlave a chodidlám a zároveň zakryje ramená trojštvrtinovým alebo dlhým rukávom. Zvýraznite štíhly pás tenkým opaskom. Presýpacie hodiny budú takto ešte výraznejšie.
Šperky noste vysoko na výstrihu. Dajte si odvážne a trblietavé náušnice, aby ste vytiahli pohľad smerom nahor, zatiaľ čo zdobená obuv stiahne oči dolu.

Hranatá, takzvaná chlapčenská postava. Trpí nedostatkom kriviek. Nebojte sa zavinovacieho oblečenia. Noste oddelený top a spodok, nie jednoliate šaty. Peplum sukňa (s malou vrchnou sukničkou na spodnej sukni) a bolerká pridajú rovnej postave krivky. Vyhnite sa púzdrovým šatám a hranatým bundám. Presuňte pozornosť oka smerom k pásu štedro zdobeným opaskom. Pridajte ilúziu kriviek zdobením na hornej časti ramien.

Prevrátená trojuholníková postava. Má široké ramená so štíhlym pásom a výrazne menšími boky a stehnami. Tento typ tela vyžaduje upútanie pozornosti na spodnú časť tela jasnými farbami a ozdobenými nohami. Nasmerujte pozornosť oka dolu bohato zdobenou obuvou, členkovými náramkami alebo prstovými prsteňmi.

Okolo tváre a krku noste minimum šperkov. Noste kabelky s dlhými popruhmi, ktoré visia až pod líniu bedier. 

 

Použite statementové šperky

Nosenie správnych šperky je dôležité - a takisto aj správne množstvo šperkov. Ak nosíte príliš veľa šperkov spolu, je zložité odkontrolovať, kam sa upiera pozornosť toho, kto sa pozerá. Odporúčame nosiť jeden výpovedný, ako hovoria na západ od nás, statementový (statement) šperk a ostatné ako doplnkové k nemu. (Statement jewelery – statementový šperk je šperk, ktorým dávate najavo svoju osobnosť. Býva výrazný trblietaním, veľkosťou, prevedením, zachytáva pohľady.) 

Vyberte si jeden statement šperk v štýle, ktorý vám bude svedčať.

Náušnice. Pútavé náušnice presúvajú pozornosť pozorovateľa na tvár a zvýrazňujú lícne kosti. Využite ich veľkosť, farbu, iskru a pohyb, aby ste odvrátili pohľady od brucha, bokov a stehien. (Napr. strieborné náušnice Swarovski elements - morský slimák.)

Náhrdelníky. Krátky krk vyzerá dlhší s dlhými, tenkými retiazkami alebo šnúrkovým náhrdelníkom. Doslova stiahnu pohľad nadol pozdĺž línie hrdla a tela - v kombinácii s krátkymi alebo puzetkovými náušnicami donútia oko, aby sa pozeralo vo vertikálnej línii, pričom väčšinu pozornosti získa tvár. Nebojte sa náhrdelníkov v tvare "U", "V" alebo "Y" (štýl Lariat), ktoré sú v pomerné k vašej konfekčnej veľkosti a výške – mali by sa končiť najnižšie na línii pupka. Dlhé náhrdelníky sa nosia vonku z golierov a krížom cez výstrih a dekolt.


Náramky. Odveďte pozornosť od trupu nosením odvážnych náramkov. Silnejšie, ťažšie náramky sú ideálne pre väčšie, hrubšie zápästia. Ak však máte jemné zápästné kosti, vyhnite sa robustným štýlom, ktoré budú na jemnom zápästí vyzerať nepatrične - bez ohľadu na svoju konfekčnú veľkosť. Voľte jemnejší náramok

Brošne. Sú ideálne na upútanie pozornosti smerom nahor, nadol a zo strany na stranu. Strhnite pohľad pozorovateľa od bokov smerom dohora nosením brošne pri výstrihu alebo vo vlasoch. Vyvážte nerovnomernú líniu poprsia tak, že na menšiu stranu si dáte pútavú brošňu.
Prstene. Krátke prsty a ruky majú riešenie: koktailové prstene! Sú to masívnejšie a výrazné prstene (viac o koktailových prsteňoch v ďalšom žurnále), ideálne predovšetkým pre väčšie ženy s veľkorysými proporciami tela. Tieto prstene strhávajú pozornosť na seba a minimalizujú pozornosť venovanú rukám, ktoré ich nosia. Len sa uistite, že prsteň má pre vás správne proporcie.

Svadobné a formálne oblečenie
Slávnostné oblečenie ponúka ešte viac možností na využitie sily vhodných šperkov ako ležérne alebo profesionálne oblečenie.
Náušnice. Lineárne náušnice, ktoré sledujú vonkajšiu stranu uší alebo sa hojdajú nad ramenom, pomáhajú okrúhlym tváram vyzerať dlhšie a štíhlejšie.
Náhrdelníky. Jednoduchá róba alebo šaty zvládnu aj masívny statementový náhrdelník, zatiaľ čo veľký prívesok môže pomôcť vyvážiť ťažkú sukňu. Náhrdelníky v štýle Lariat (dlhý náhrdelník zvyčajne v tvare písmena Y), dodávajú trupu dĺžku a pridávajú šatám punc luxusnej elegancie.
Opasky. Trblietavé, iskrivé alebo farebné opasky upútajú pozornosť a vytvárajú krivky. Je treba opticky zlepšiť postavu v tvare jablka? Vyskúšajte si šerpu alebo opasok v tmavej, sýtej farbe, aby ste zvýraznili pás - ozdobte ho matnými finálnymi korálkami pre dodatočnú eleganciu.
Rukavice. Ak máte odvahu nosiť so slávnostným oblečením rukavice, je to ďalší spôsob, ako vyvážiť postavu a zakryť problematické oblasti. Nie sú k nim potrebné dlhé rukávy, a áno, môžete nosiť náramok cez rukavice alebo ich mať ozdobené nažehľovacími kamienkami.


Topánky. Základná prednosť topánky na opätku je pridanie výšky. Špicaté špičky robia nohy štíhlejšie, zatiaľ čo pútavé zdobenia odťahujú oči nadol, preč od problémových oblastí.

Závoje a vlasové doplnky. Závoje dlhé po prsty a lakte vyvažujú náročný dizajn sukne a pridávajú plnosť poprsiu. Závoj až po zem pridáva výšku, rovnako ako tiary a ďalšie vlasové doplnky.

 

Všetky tu použité ilustračné fotografie sú uverejnené s láskavým povolením majiteliek a majiteľov konkrétnych obchodíkov.

 

Ďalšie tipy na netradičné šperky a darčeky nájdete tu.

Komentáre

JUPO_embroidery Veľmi pútavý žurnálik :) Prišla som si na svoje, ďakujem za cenné rady a tiež za použitie môjho výrobku:) osobne priznávam, že som typ presýpacích hodín:)

2019-03-29 09:24:24

MimiJewellery Ďakujem pekne :-) Nuž, to ja som taká trochu hruštička, najmä teraz po pôrode, keď mám doma štvormesačného...

2019-03-29 09:37:341x

Nevelynka Veľmi zaujímavý žurnál, príjemné čítanie a dobré rady pre všetky typy žien.

Ešte raz ďakujem za oslovenie a pridanie mojej fotky do žurnálu.

2019-03-29 10:30:18

Emmka-shop Zaujímavé čítanie, ani si človek neuvedomí, čo všetko môže a ako jednoducho sa dá vylepšiť vizáž. Ďakujem za výber našej kabelky.

2019-03-29 14:12:42

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Lososový  - 8253848_Lososový by Nevelynka
 2 komentárov
 Páči sa 42 ľudom
9,- €
 - Kožená kabelka KATI ružová - 9815811_Kožená kabelka KATI ružová by Emmka-shop
 Páči sa 38 ľudom
89,90 €
 - Svadobný závoj vyšívaný čipkou - 9874231_Svadobný závoj vyšívaný čipkou by Folkova
 Páči sa 40 ľudom
75,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »