Domov » Žurnál+ » Autor: Milica Lovíšková

Žurnál+

Pastelové ilustrácie

Milica L. » Tvorba / 2020-10-24 17:00:01 /  3 komentáre / 15 lajkov

Ahojte, volám sa Milica a veľmi rada by som vám predstavila môj nový obchodík s ilustrovanými plagátmi a kartičkami, ktorý nájdete pod názvom MiliPaperPrints.

Ale poďme pekne od začiatku...

Moja cesta k digitálnej kresbe bola veľmi postupná. Vždy som rada tvorila, dekorovala, skrášľovala, ale kreslenie nebola moja najsilnejšia stránka. Keď som sa rozhodovala ísť na vysokú školu, ktorou súčasťou bola kresba každý deň, nemala som na výber, musela som svoje zručnosti zlepšiť.

Na fakulte priemyslového dizajnu v Prahe som absolvovala klasickú kresbu a môžem povedať, že to nebol môj najobľúbenejší predmet. Našťastie sme sa prepracovali k predmetu grafická tvorba a od začiatku som vedela, že to bude to pravé pre mňa. Postupne som zistila, že zo mňa nebude dizajnér karosérií v Škodovke :D, ale skôr grafička. Keďže sme neboli fakulta zameraná na grafiku, ale skôr na techniku, naučili nás len úplne základy z digitálnej grafiky. Zatiaľ čo väčšina spolužiakov s grafickou časťou svojich projektov bojovala, tak ja som si ju vychutnávala.

 

 

Naučiť sa pracovať v grafických programoch ma stálo nesktutočne veľa hodín strávených nad tutoriálmi a ešte viac času nad neúspešnými pokusmi. Veľakrát som to chcela vzdať, ale vďaka svojmu priateľovi som vytrvala. Najlepšou školou boli reálne projekty, na ktorých som si svoje poznatky mohla odskúšať. Jeden z projektov, na ktorých pracujem, je značka, ktorú tu na sashe poznáte pod názvom LuLoBags. Kresby našich kabeliek a batohov, boli jedny z mojich prvých. Vďaka všetkým príležitostiam a skúsenostiam sa dnes naplno venujem tvorbe korporátnych identít, rôznych tlačovín, webov a vo voľnom čase zlepšujem svoju digitálnu kresbu. 

 

 

Už dlhšiu dobu som sa pohrávala s myšlienkou, že ponúknem svoju tvorbu ľuďom vo forme plagátov a pohľadníc. Svoj obchodík som naplnila kresbami pastelových odtieňov. Všetky kresby odzrkadľujú môj každodenný svet. Kreslím veci, ktoré ma obklopujú a ktoré ostávajú v mojej pamäti.

 

 

Mojou zatiaľ najobľúbenejšou sériou je Coffee. Určite ste mnohí z vás milovníci kávy, tak ako ja. Káva nielen dobre chutí, ale proces jej výroby je krásny. French press, espresso machine, mokka, mlynček a mnoho ďalších produktov sú neodmysliteľnou súčasťou pri tvorbe kávy, a preto som sa ich rozhodla previesť do kreslenej digitálnej podoby. 

 

 

Pri kreslení mestského bicykla a tradičnej talianskej Vespy som čerpala z mojich letných a jesenných návštev Talianska. Tieto typické dopravné prostriedky sa k mestám ako Miláno a Rím dokonale hodia. Zimné zasnežené plagáty sú zas odrazom každoročných lyžovačiek.

 

 

Momentálne pracujem na kresbách vtáčikov, ktoré budú online už čoskoro :)

 

 

 

Verím, že sa Vám moja tvorba bude páčiť.

V prípade akýchkoľvek otázok ma môžete kontaktovať cez vnútornú poštu. 

Milica :)

Komentáre

fullsewingleather Krásne kresby, super

2020-10-16 20:12:02

BLA_BLA krásne čisté grafiky! ale wow, ak sa môžem opýtať, to čo je za brutálny pekelný stroj na ktorom kreslite?

2020-10-27 14:44:03

MiliPaperPrints Ďakujem krásne! Tvoje kresby sú tiež parádne. Pekelný stroj :D je wacom cintiq na tom sa stále učím. Je super ale tá veľka plocha je občas vyčerpavajúca, inak na denné použitie mi stačí klasický intuos pro :)

2020-10-29 21:45:45

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

MiliPaperPrints
MiliPaperPrints
4 predané ks, 2 hodnotenia

Ahojte, volám sa Milica. Vo voľnom čase sa venujem digitálnej kresbe. Inšpirujem sa každodennými vecami, ktoré ma obklopujú a ktoré mám rada. Okrem grafiky pracujem na projekte kožených kabeliek - LuLoBags.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Bike print, minimalistický poster - 13274064_Bike print, minimalistický poster by MiliPaperPrints
 Páči sa 13 ľudom
19,- €
 - Zimný print, lyžovačka - 12377701_Zimný print, lyžovačka by MiliPaperPrints
 Páči sa 18 ľudom
19,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »