SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: Soňa Pavlíková

Žurnál+

Bez odpadu

Soňa P. » Nové výrobky / 2018-03-13 20:53:06 /  4 komentáre / 23 lajkov

       Vyrástla som na dedine a moje detstvo bolo ešte v čase, keď sa čakalo v radoch na banány a rifle sa kupovali len v tuzexe..... Ale nie o tom som chcela písať, to bol len úvod, že našu generáciu viedli k tomu že vyhodiť sa nesmie nič, pokiaľ to slúži, a keď doslúži treba tomu násť iné využitie.  Kompostovanie a život s minimálnym odpadom bol pre nás samozrejmosťou. Preto mi je prirodzene  sympatické novodobé hnutie minimalizmu, ktoré ide ruka v ruke so snahou o produkovanie minimálneho odpadu. Obzvlášť,  keď za posledných 20 rokov sa neuveriteľne zvýšil plastový odpad, ktorý vznikne len po obyčajnom nákupe - množstvo plastových sáčkov, do ktorých nás predajcovia nútia baliť ovocie, zeleninu, pečivo...a o plastových fľašiach a množstve iných plastových obaloch ani nehovoriac...

Už dlhší čas používam pri nákupe ovocia, zeleniny a pečiva vlastné vrecká, ktoré som si ušila zo zbytkov organzy. Sú priesvitné, takže pokladníčka nemá problém identifikovať čo je v nich, sú ľahučké, takže pri vážení nepridajú žiadne gramy na viac a dajú sa ľahko preprať a rýchlo vyschnú. Ich opakované použitie je samozrejme mnohonásobné.

Keďže sa ma takmer vždy v obchode niekto pýta, že kde majú také vrecká :-), tak som sa rozhodla že ich zaradím do ponuky aj tu na Sashe. 

Snažim sa prevádzkovať moju dielničku s minimálnym odpadom a takto vrecká môžu prispieť k ochrane životného prostedia hneď dvoma spôsobmi  - využijem všetky zbytky a neprodukujem odpad a nákupom ovocia a zeleniny do nich bude nový majiteľ chrániť životné prostredie nepoužívanim plastov.

Komentáre

ViaHarmony Skvelý nápad! Chráňme si prírodu, začať treba od seba, a bude sa to šíriť ďalej. :)

2018-03-13 22:30:113x

Malienka Skvelé :) A tieto vrecká sú pevnejšie, netrhajú sa, nemusíme naháňať rozkotúľané mandarínky po predajni.

2018-03-14 01:41:132x

BibaDesign Presne som nad takýmito vreckami minule rozmýšľala, keď o nich rozprávala jedna redaktorka v rádiu :) Idem hneď pokukať do galérie ;)

2018-03-14 07:40:481x

Dadyart ... tie krásne časy detstva, tiež v tom období som bola dieťa :) ... my sme žili už vtedy zero waste a nejak sa to potom stratilo ... :) .. tiež sa snažím všetko recyklovať a nepoužívať sáčky a igelitky a podobné zbytočnosti :) ... a tiež som si spravila takéto vrecká zo starých záclon :) ... super nápad

2018-03-14 12:53:013x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Vrecko na ovocie/pečivo - 9301983_Vrecko na ovocie/pečivo by MathSonja
 8 komentárov
 Páči sa 96 ľudom
1,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »