Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubka Dupejová

Žurnál+

Kreativita a Hobby, Tretí ročník Očami predajcu

Ľubka D. » Pozvánky a Reportáže / 2015-04-13 15:24:53 /  8 komentárov / 24 lajkov

Kreativita a Hobby je výstava, priestor pre kreatívne stvorenia, pre tvorcov a ich šikovné ruky, kde môžete vidieť ich nápady a myšlienky pretvorené na realitu. Je to miesto, ale aj udalosť, kde sa budete cítiť úžasne aj keby ste nechceli… a verte mi, že budete chcieť. Ani sa nečudujem, že na konci marca sa konal už tretí ročník. A my sme boli súčasťou každého jedného ročníka. Dovoľte mi v mene mojom a v mene Andrejka ukázať vám Kreativitu a Hobby očami predajcov, ktorým táto udalosť učarovala. Organizátori sú úžasní ľudia, ale o tom až neskôr.


                                                                                          ♥


Takýto plagát Vás pozýval na Kreativitu a Hobby:

Od prvého dňa, kedy bol vyhlásený termín 3. ročníka jarnej Kreativity a Hobby, sme plánovali a chystali. Hlavne sme sa však tešili, kedy opäť uvidíme známe, aj neznáme tváre. Je to celkom iné, keď prevádzkujete e-shop a zrazu ste medzi ľuďmi. Môžete sa s nimi porozprávať o tvorení. Keď niekto nepozná techniku scrapbooking, môžete mu ju predstaviť a ukázať všetky tie úžasné tvorivé hračky a vy vidíte, že ženám pri tom svietia očičká. Ani muži nezaostávajú. Ani by ste neverili, aký úspech mali tento rok u mužov tekuté perly a dvojfarebné motúziky.


Ako predajca sa najprv musíte prihlásiť a potom už len čakáte či vás vyberú. Už pri vypisovaní prihlášky som mala taký zvláštny pocit… ako ho opísať… pocit “tešenia sa” . Jednoducho sa tešíte, že ste o krok bližšie k niečomu, z čoho máte nesmiernu radosť. I keď sme boli na predchádzajúcich ročníkoch, nemáte istotu, či pôjdete predávať opäť. Každý deň som kontrolovala svoju schránku, či už konečne prišiel potvrdzujúci email, že v marci cestujeme do Bratislavy. V jedno ráno, keď som to nečakala, svietil na mňa email, že nás “berú”.


V tejto chvíli už viete, že to máte isté, no všetko ostatné je neisté. Stihneme sa nachystať? Máte dostatok všetkého? Zarobíte aspoň na predajné miesto? Nestratíte sa opäť tak ako dva razy predtým? Len tak medzi rečou, už vieme kde sa nachádza Bratislavský hrad / prešli sme okolo neho autom už 20 krát, keď sme blúdili Bratislavou ( sme zo Žiliny, tak sa nám nečudujte :) ). A stovky ďalších otázok, ktoré prebleskúvajú mysľou stále dookola, až kým sa v prvý deň nevyložíte a všetko stihnete, všetko máte a všetko ste urobili aj to čo ste nemali.


Po veľa prebdených nociach pred samotnou Kreativitou, 20-tke nachystaných krabíc plných vecí na tvorenie až do prasknutia + 4 stojany, reklamné bannery, nejaké tie košíky na usporiadanie stola, tak až potom si môžete povedať, že áno sme nachystaní. Stačí už len naložiť auto a o 4-tej ráno vyraziť smer Bratislava. Veru o 4-tej ráno, inokedy pre nás hlboká noc, no pre nás to bol termín, kedy sme museli najneskôr vyraziť. Výstava sa síce začala o 10:00, no ak vám cesta trvá 2 hodiny / plus nejaké to blúdenie, vyloženie predajného miesta trvá u nás 3 hodiny, tak takáto skorá hodina je tak akurát. Teda ak nepočítam, že budík sme mali nastavený na 2:00.


Keď si spomeniem na prvý ročník musím sa len pousmiať. Predajné miesto bolo veľmi maličké, predajcov a vystavovateľov, by ste zrátali na dvoch rukách. No aj napriek tomu, to mali organizátori veľmi dobre podchytené a zorganizované. Tu sú fotky z prvých dvoch predajných akcií, teda my a náš prechodný, v tej chvíli kamenný obchodík. Keď sa tak pozerám na tie fotky, nielen predajné miesto, ale aj my sme sa zmenili. Mám teda na mysli, že sme schudli :) Fotky nám urobil vždy niekto druhý, lebo pri predávaní a venovaní sa ľudkom nemáte čas ani kedy sa napiť, nieto ešte pobehovať s fotoaparátom. Teraz sme to však napravili, zopár záberov sme si urobili aj my.

 

 

Skúste vtesnať e-shop s niekoľkými stovkami položiek na stôl, teraz už o rozmere 1×2 metre. To prosto nejde :) Preto to u nás vyzerá tak preplnené. Teraz s nami cestovala asi len polovica vecí z toho čo máme na e-shope. No na budúci ročník nás čaká zmena, už teraz na tom pracujeme :) Náš obchodík zas bude o niečo krajší. Ako však vyzeral teraz náš obchodík? Tieto fotky som nazvala ticho pred búrkou. Keď okolo ešte len pobehovali predajcovia, keď ešte máte čas v kľudne sa napiť čistej vodičky a posedieť si tak zo dve minútky po tom čo tri hodinky rozkladáte veci na tvorenie. Môžete sa nadýchnuť a pozrieť vôkol seba a zistíte, že tento moment jednoducho potrebuje fotku.

                                                                                            ♥
Keď som sa postavila a pred našim stolom nestál nik, naskytol sa mi takýto pohľad :

 

Myšlienka Kreativity je o tom, že tvorenie pomáha. Aj keď ste zdravotne znevýhodnený, tak niečo také úžasné ako je tvorenie vlastnými rukami, môže byť liečba a pomôcť Vám v tých najťažších chvíľach. Viem o čom hovorím, papier a scrapbooking mi pomohol preniesť sa cez ťažké obdobie v mojom živote. A nielen zdravotne znevýhodnený ľudia, ale aj mamičky na materskej dovolenke, deti, starší ľudia, nezamestnané osoby, ktoré chcú zmysluplne využiť svoj čas sa môžu pustiť do tvorenia. Ak máte to šťastie a odhodlanie, ručne robené výtvory vás môžu živiť. A o tom, to celé je.

Osobný príbeh od organizátorov, si môžete prečítať tu a že je veru čo čítať. : kreativita-hobby.sk/osobny-pribeh-o-vystave/

Organizátori sú úžasní ľudia! Dajte sa s nimi nabudúce do reči a pochopíte. Nieje im čo vytknúť ani po organizačnej stránke. Touto cestou sa im chcem poďakovať, že vždy to zvládli na jednotku s hviezdičkou a ďakujeme, že sa môžeme zakaždým zúčastniť.
Trošku zacitujem zo stránky Kreativity a Hobby : ” Výstava má za cieľ osloviť dospelých, deti, ľudí v dôchodkovom veku a to zdravých i hendikepovaných. Je tu príležitosť predstaviť zručnosť a kreativitu v každej oblasti, či už fyzickej aj mentálnej. Naším cieľom je zapojiť do voľnočasových aktivít čo najväčší počet ľudí od detí, cez dospelých až po dôchodcov, postihnuté osoby a nezamestnaných nevynímajúc. Veríme, že s Vašou pomocou sa nám to podarí.”

 

Ešte nejaké zaujímavé infošky. Zapojiť ste sa mohli aj do kreatívnej súťaže ” Zlaté veľkonočné vajce pre Bratislavu “. Kreativita a Hobby je súčasťou dvoch iných akcií. V sobotu, to bývajú farmárske trhy, kde si môžete vybrať čerstvú zeleninku, ovocie, vína a dobroty od výmyslu sveta. Pochutíte si na rôznych fajnovo vyzerajúcich a chutných jedlách. Treba však prísť čo najskôr, lebo tie najlepšie kúsky sa rozchytajú veľmi skoro. V nedeľu zas býva Nedeľná paráda, ktorá sa teraz niesla v štýle recyklácie. Bola aj módna prehliadka, stretnúť ste sa mohli s Ukrajinskou komunitou a dole na pódiu, ste mohli vidieť ľudové tance, či započúvať sa do živej hudby. Počas oboch dní prišlo veľmi veľa ľudí, čo nás samozrejme veľmi potešilo.

                                                                                                   ♥
Toto všetko nieje len o predávaní z našej strany. Je to hlavne o zážitkoch, príhodách úsmevných, ktoré sa tam stávajú bežne, o získavaní spätnej väzby, o kontakte s ľuďmi, kedy k menám priradíte konkrétne tváre. Opäť sme sa zoznámili s novými ľuďmi. A dokonca aj darčeky sme dostali. Viete ako to poteší, keď človek, tvor kreatívny príde, len kvôli vám a donesiem vám ručne vyrobenú veľkonočnú pohľadnicu a chutné makrónky?


Od Zuzky sme dostali veľkonočnú pohľadnicu, aj s venovaním. Hravú a veľmi milú.

A od Mišky chutné makrónky… hádajte na čom sú odfotené? Na papieri, ktorý si u nás Miška zadovážila na Kreativite- Fotka vyzerá na zjedenie :) Miška je veľmi šikovná. Pozrite si jej stránku, aj s papierom vie robiť úžasnosti! Na fotke sú makrónky s príchuťou chilli… mňááám !

Zdroj foto  TU

Od tety, ktorá to tam organizovala, sme dostali obaja krásne trička z Kreativity. Budeme ich s láskou nosiť a Kreativitu propagovať. Myšlienku na tričku nieje možné iba podporovať. A ešte k tomu, je krásne zelené :) .

Od malého chlapca sme sa dozvedeli, že v našom obchode predáme ” milé smiešne vecičky” . Že Xpress vyzerá ako hriankovač. Odmenili sme trpezlivého partnera jednej usmievavej zákazníčky / on dostal ako “odškodné ” za čakanie sadu na výrobu pohľadnice / nás veľmi potešilo, že jeho to potešilo. Pred našim obchodíkom bolo nakupovať šteniatko, ktoré má v nedávnych predkoch vlka. Úžasné stvorenie!


Konečne sme si aj my zadovážili niečo z Kreativity. Nemyslím tým dobroty od výmyslu sveta, ale handmade výtvory. Tie sme vymenili za naše veci na tvorenie :) Scrap obraz, ktorý učaroval Andrejkovi sme vymenili za vyrezávačku. Ja som sa zahľadela do fialového pleteného náramku od susedky, ktoré predávala hneď pri nás. Ten som zas vymenila za samolepiace kamienky. A mňa ešte veľmi zaujal modrý keramický vtáčik, ktorý som kúpila u Dvoch sestier / zároveň sú to aj organizátori Kreativity. Keď som si od Tamarky kúpila modrého vtáčika, spýtala sa ma : ” Koľký ste tu?” Odpovedala som, že dvaja. Ja + môj Drahý / rozumej Andrejko. A tak som ku vtáčikovi dostala ešte dvoch anjelikov. Tretieho sme dostali ako predajcovia. Vtáčik skončí na scrap albume, ktorý máme v pláne vytvoriť už čoskoro.

                                                                                                      ♥
Byť súčasťou tohoto projektu, je jednoducho fantastický pocit. Za to môžete hlavne vy ľudkovia, že ste prišli. Nesmiem však zabudnúť aj na ostatných predajcov, či vystavovateľov. S niektorými sme si dokonca aj pokecali. Nepredávali sa tam len ručne robené výtvory, ale sa tam prezentovali aj občianske združenia, materiálové obchody, či dokonca aj časopis Praktická Slovenka. Tento časopis určite odporúčam. Na jednom mieste nájdete veeeľa zaujímavých nápadov. Nehovorím to len preto, že usmievavá šéfredaktorka mi podarovala ako darček časopis :)

 

A tu hľa mackovia.. len ich chytiť do ruky a túliť sa s nimi.

                                                                                 Ich mama/ tvorkyňa.

 

Táto Tvorilka je neskutočná. My sme boli radi, že sme sa vôbec večer dostali na hotel a ona v ten deň nakúpených vecí od nás ešte tvorila. A veru že vytvorila úžasné šperky!

 

Najkrajší tvorivý šok som dostala, keď sa oproti nám rozložila osôbka, ktorej tvorbu už veľmi dlhú dobu obdivujem. Mohla som si tú nádheru, ktorá vzniká pod značkou JOKOU pozrieť na vlastné oči. Naživo je tvorba tejto šikovnej dámy vskutku pozoruhodná, čarovná.

Svet v podaní JOKOU je rozprávkový….

                                                                                                     ♥


Ďakujem, že ste sa dočítali až sem a že som sa mohla s Vami podeliť o to, aké je to byť na strane predajcu.

Tešíme sa nás opäť na jesennej Kreativite… kde budeme už aj kurzovať , to znamená, že si s nami budeme môcť niečo scrapové vytvoriť.

Ľubka z MaterialPreTvorilky

 

pôvodný zdroj článku a obrázkov nájdete TU

Komentáre

Vinutko krásne

2015-04-13 16:27:221x

MMdesign No Ľubka parádne si to napísala :-) a najlepšia hláška bola, že sme za tie tri roky schudli :-D si ma pobavila ;-) Držkajte sa ;-)

2015-04-13 16:39:001x

Yka Krásny článok Ľubka, viac krát som sa pri jeho čítaní pobavila, super si to napísala. :) Dúfam, že raz sa tam stretneme :)

2015-04-13 17:14:541x

MaterialPreTvorilky (o: , ďakovala (o:

2015-04-13 17:15:22

MaterialPreTvorilky Yka, dúfam, že na budúcu Kreativitu prídeš, budem sa tešiť (o:

2015-04-13 17:16:25

Vcielka Uzasne citanie a snivam o tom, ze raz pridem ;-)

2015-04-13 19:25:121x

misha_cards ...veľmi príjemné čítanie :)

2015-04-14 16:32:461x

norika21 super čítanie :-)

2015-09-05 23:40:421x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte