Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubka Dupejová

Žurnál+

FotoNávod Svadobné oznámenie, ale aj svadobná pohľadnica Z Pásikov

Ľubka D. » Fotopostupy a Návody / 2015-04-30 11:35:41 /  2 komentáre / 19 lajkov

PÁSIKY….
… mám ich veľa, mám ich v niekoľkých krabičkách a mám ich rada :) Podlhovasté zbytky rôznych šírok, ktoré sa určite zídu. Avšak keď ich je už príliš veľa, je potrebné z nich niečo vytvoriť. Svadobné obdobie sa blíži, tak prečo si nevytvoriť vlastnoručne vyrobené pozvánky, alebo pre najlepšiu kamarátku svadobnú pohľadnicu. Na kôpku som si vybrala pásiky z kolekcií od Docraftu Capsule Colection Parisienne Blue a Midnight Blush.

Ako podklad použijem biely štvorcový pohľadnicový základ s obálkou, k tomu dvojjadrový papier v bledo hnedom odtieni s plátenou štruktúrou. Vybrala som si zopár pásikov, či mi vrchný papier bude ladiť do celkového konceptu.

Hnedý papier bol odrezaný s menším rozmerom ako je samotný základ pohľadnice. V strednej časti bude vyrezané srdiečko. Mohla som použiť na vyrezávanie Xpress spolu so srdiečkovou šablónou, ale chcela som po dlhšej dobe vyrezávať ručne. Ako šablónu na obkresľovanie som použila Notelets / kartičku v tvare srdiečka, taktiež z kolekcie Capsule Colection.

Srdiečkovú kartičku som otočila bielou stranou aby som ju nepokreslila po vzore a obkreslila tenkou ceruzkou. Následne vyrezala ručne skalpelom.

Pod vyrezané srdiečko postupne naukladám pásiky. Sú vhodné rôzne odtiene a šírky. Najprv bola zvolená varianta dať pásiky vodorovne.

Naukladané do šikma sa mi páčili ale viacej.

Na základe pohľadnice som si zaznačila pokiaľ môžem ukladať pásiky tak, aby mi nepretŕčali cez vrchný papier a pravítkom v pravej časti som nakreslila čiaru. Papiere následne skrátila na rezačke.

Postupne som začala lepiť každý pásik tekutým lepidlom a hneď potom uhládzať knihárskou kosťou, aby pevne priľnuli na papierový povrch. Samolepiace penové štvorčeky na obrázku budem potrebovať na vrchný papier, pre docielenie 3D efektu.

Vyrezané srdiečko je väčšieho formátu, preto je potrebné nalepiť štvorčeky nielen popri vonkajšom okraji, ale aj okolo vyrezaného srdiečka. Pre nekomplikovanie tvorby je možné srdiečko nalepiť priamo tekutým lepidlom.

Finálny výsledok vyzerá takto. Keby bola táto pohľadnica vytvorená pre konkrétnych ľudí, ešte by som napríklad navrch vytlačila po celom papieri konkrétne mená mladomanželov, alebo aspoň ručne okolo vyrezaného srdiečka, či po obvode pohľadnice.

Tento článok je o zvyškoch, preto som využila aj srdiečko z hnedého papiera. Použila som srdiečkovú vyrezávačku veľkosť M a pásiky ktoré mi zostali z pohľadnice. Dierovačkou som urobila dierku do vrchnej časti srdiečka. Silikónové razítka, ktoré boli ako darček k časopisu Creativity č. 56 a dva rôzne odtiene modrej podušky. Na fotke je síce len jeden odtieň, no neskôr bola zvolená dvojfarebná verzia.

Na razítko som najprv naniesla svetlejší odtieň. Vrch, spodok a stred som následne dofarbila tmavšou farbou. Maličké srdiečko malo byť vystrihnuté a niekde prilepené, avšak zistila som, že keď srdiečkové razítko úplne pripučím, tak mi opečiatkuje nielen stredný vzor, ale dookola aj celkom pekný kruh :)

Aj visačku dostala do vrchnej časti dierku. Vyrezávačka slúžila na vyrezanie troch srdiečok. Každé srdiečko má iný vzor. Ten najkrajší pôjde do stredu. Cez stred srdiečka bolo potrebné urobiť ryhu.

Po oryhovaní všetkých srdiečok ich bolo potrebné postupne k sebe z bočných strán popriliepať. Posledné dve neprilepené strany sa budú lepiť priamo na vrchnú visačku.

Takmer hotové.

Ešte dvojfarebný motúzik a hotovo. Vrchná visačka nieje prilepená, preto je možné pod túto visačku napísať napríklad venovanie. Od koho je tá veľká krabica, určená ako svadobný dar. Taktiež je možné napísať: Pozývame Vás k svadobnému stolu. Na vrchnej visačke je miesto na vpísanie textu. Ja osobne by som tam napísala meno a visačku využila ako menovku na svadobný stôl. Motúzik by som dala o niečo dlhší a priviazala o pohár, či na maličkú výslužku položenú na stole.

Detail výtvorov nájdete tu : 

http://www.sashe.sk/MaterialPreTvorilky/detail/v-modrom-...-pohladnicove-svadobne-oznamenie-s-visackou

Do tvorenia

Ľubka z MaterialPreTvorilky

pôvodný zdroj článku a obrázkov nájdete TU

Komentáre

PohladnicePreRadost Ľubka - krásna práca ! pohľadnica i visačka sú prekrásne ..... :)

2015-05-03 23:47:401x

norika21 nádhera :-)

2015-09-05 23:28:311x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »