Domov » Žurnál+ » Autor: Ľubka Dupejová

Žurnál+

ATC kartičky na tému *Numbers & Letters*

Ľubka D. » Tvorba / 2016-07-23 14:15:42 /  6 komentárov / 13 lajkov

Čo sú to tie ATC kartičky? ATC kartičky sú niečo ako hráčske kartičky, ale sú určené pre tvorivé osôbky, ktorým učaroval papier a scrapbooking. Majú rozmer 8,9×6,4cm. A to je jediná podmienka, ktorú musia tieto kartičky spĺňať. Potom je to už po dohode medzi obdarovanými. Väčšinou sa vytvorí skupina, určia si podmienky, počet kusov atď. Kartičky sa môžu zdobiť čímkoľvek, môžete spájať techniky. Finálny výsledok tak môže dopadnúť úplne inak, ako ste mali v pláne. Tieto kartičky môžete zbierať, alebo ich použiť na tvorenie.

ATC kartičky sú neodmysliteľnú súčasťou scrapbookingového svetu. Takéto výmeny sa robia aj u nás na Slovensku, na jednej slovenskej scrapbookovej stránke. Su tak úspešné, že do aktuálnej výmeny sa zapojili aj scrapperky z Fínska :) Samozrejme aj z Čiech a Slovenska. Posledná výmena sa tvorila na tému *Numbers & Letters*

Netvorila som poriadne už niekoľko týždňov, preto som sa prihlásila do aktuálnej výmeny. Malo ma to prinútiť tvoriť :) Do výmeny som sa zapojila tri krát, čiže vytvorila som na výmenu 3 kartičky. A rovnako dostanem aj 3 rôzne kartičky od troch rôznych scrapperiek. Už som vedela s kým budem meniť svoje kartičky.

Tvoriť po tak dlhej dobe je príjemné, cítila som sa, ako keby som opäť spoznávala možnosti papiera. Keďže téma bola *Numbers & Letters*, tak téma ponúkala široké možnosti. Podmienka je však použiť písmenká a čísla, ostatné už je ponechané na fantázií scrapperky. Písmenka boli použité s prihliadnutím na začiatočné písmenka mena či priezviska dievčiny u ktorej skončia ATC kartičky. Občas je výhoda začať tvoriť neskôr a vedieť u koho skončia nakoniec kartičky :)

Na výrobu boli použité kartónové písmenká, čísla, tie zvládnete urobiť aj pomocou vyrezávacieho a lisovacieho stroja Xpress. Použitý bol taktiež scrapbooking fóliový papier, veľký výber nájdete TU, alebo TU. Samolepiace enamelky, gombičky ktoré som dostala nedávno do daru, výkres a samozrejme lepidlo, tie zas nájdete TU.

Milujem ATC, pretože tak máte u seba doma, či v ateliéri maličký kúsok tvorby od inej scrapperky. Je úžasné pozorovať ako si s rovnakou danou témou poradili tvorivci rôzne. Ak váhate zapojiť sa, nemajte obavy. Takéto výmeny organizujú osoby, ktoré to robia s veľkou radosťou a získať kúsok napríklad z Fínska je úžasný pocit :)

Majte pekné leto a veľa tvorivých nápadov. Ľubka 

Komentáre

jarkamade Nadherne atc :-)

2016-07-23 16:58:19

MariKlimo krásne a kde sa dá zapojiť?

2016-07-23 17:09:21

MaterialPreTvorilky MariKlimo takéto výmeny prebiehajú na stránke scrapper

2016-07-23 17:10:35

MariKlimo aha ďakujem pekne :)

2016-07-23 17:16:181x

PohladnicePreRadost skvelé, Ľubka .... :)

2016-07-23 19:45:421x

PohladnicePreRadost skvelé, Ľubka .... :)

2016-07-23 19:45:421x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »