Domov » Žurnál+ » Autor: Marieta Bc. Bevízová

Žurnál+

Mini prírodné hrejivé vankúše

Marieta B. » Nové výrobky / 2018-07-11 14:12:03 /  3 komentáre / 14 lajkov

Bolesť je nepríjemná v akejkoľvek forme. No ten, kto na vlastnej koži okúsil bolesť uší, vie o čom hovorím. Pamätám sa z detstva, že aj ja som mala takéto problémy, no nešťastne aj moja dcérka má občas bolesti ucha. Viem aj to keď my bolel ucho vždy my moja mama nakvapkala nejaké kvapky do ucha, ale väčšinou pomohol asi len čas, ticho a spánok.
Najprv ma napadlo, že na internete nájdem pomoc dcérke, ale hľadala som prírodnú metódu. Našla som rôzne babské rady: zohriatí soľ, kvapky roztopeného masla, vata s olivovým olejom, obklad z teplého tvarohu. V podstate je najdôležitejšou vecou udržať si ucho v teple. Čítala som aj o obilninových kapsičkách. Zapáčil sa my tento nápad, ďalej som hľadala, ktorá obilnina by bola najlepšia. Vtedy som sa dozvedela o prosových semienkach, o jeho dobrých vlastnostiach v strave a vlastnostiach všeobecne. Vedeli ste, že proso sa nazýva kráľom obilnín, patrí k najstarším kultúrnym plodinám na Slovensku.

Takto sa rodili moje prvé obilninové vankúše cca. pred rokom. Vankúšiky od vtedy mali pozitívnú odozvu, preto nedávno som navrhla aj nové rozkošné mini vankúšiky, ktoré sú stvorené pre malé detské rúčky. Na detičky netrpezlivo čakajú v mojej bedničke mini macíky, koaly a líška. Rozrástla a kolekcia väčších hrejivých vankúšikov, pribudli opice, sovička a tiež líška. Nájdete ich TU.

Ako používať vankúš?
Vankúšiky sa dajú nahriať v mikrovlnke alebo na radiátore a používať na báze suchého tepla. Dáme vankúšik do mikrovlnnej rúry na maximálny výkon a zapneme ju na 1 minútu. Po tejto dobe je vankúšik pripravený na použitie. Podľa mojich meraní vankúšik mal teplotu po zahriatí 37,5 ºC- čo je o niečo vyššia ako naša telesná teplota a je nám ešte veľmi prijemná. Okrem zmeny teploty po zahriati mal vankúš výbornú levanduľovú vôňu- teplo pomôže levandule uvoľniť vonné esencie. Teraz už môžeme priložiť na boľavé miesto. Vankúšik po dobu až 2 hodiny vyžaruje teplo, ktorý pôsobí hlboko do svalov, s čím ich uvoľňuje a prekrvuje.

Tak isto môžete ich využiť nie len ako hrejivé pomocníci proti bolesti, ale aj ako chladivý obklad. Jednoducho ich dáte do sáčika (aby sa filc nepoškodil) a potom do mrazničky na 10 minúť a je hotový studený obklad na opuchy, uštipnutí hmyzom, pri bolestiach zubov, pri bolestiach hlavy, pri slabšom popálení, pri športových zraneniach, pri malých úrazoch v domácnostiach na menšie rany – aj takto zmiernia bolesť. Teplota vankúša po 10 minutách v mrazničke bude o 4-5 ºC nižšia ako pri izbovej teploty.


Vďaka 100% prírodnej náplni z semienok prosa a levandule príjemne voňajú a ukľudňujú. Milý a výborný prírodný prostriedok pre domáce liečebné použitie pre deti aj pre dospelých.

Ďakujem všetkým, ktorých článok zaujal a prečítali ste si ho až sem. Verím, že Vám moje vankúšiky budú páčiť.

PS: pre milovníkov levanduli ešte odporúčam moju levanduľovú kategóriu, ktorá je čerstvo doplnená s najvoňavejšími dekoráciami, ktoré sú plnené levanduľou z mojej vlastnej záhradky.

Prajem Vám príjemné letné prázdniny!

S pozdravom, Mary!
 

Komentáre

Lisbet rozkošňáci :)

2018-07-12 06:19:31

a_la_mimi jeeej krásne. Teraz by sa niečo také zišlo aj nášmu seknutému tatinovi :DD

2019-03-05 15:44:351x

Mary_Handmade : 0 ; )

2019-03-05 15:46:19

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Mary_Handmade
Mary_Handmade
456 predaných ks, 157 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Vítajte v obchodíku Mary Handmade!
Nájdete tu všetko čo je milé, veselé a kreatívne. Dúfame, že vás niečo poteší rovnako ako mňa potešilo počas práce!
Mary

Informácie


Pôvodné meno maryhandmadedesign

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Hrejivý vankúš (Psík) - 9637946_Hrejivý vankúš (Psík) by Mary_Handmade
 Páči sa 223 ľudom
9,50 €
 - Mini hrejivý vankúš (Koala) - 9638020_Mini hrejivý vankúš (Koala) by Mary_Handmade
 Páči sa 135 ľudom
5,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »