Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Štalmachová

Žurnál+

Zavinovacia sukňa a tenisky

Jana Š. » Tvorba / 2019-05-18 07:00:01 /  1 komentár / 22 lajkov

Kanceláriou sa rozliehal tlmený dupot a všetkým bolo jasné, že sa za malú chvíľu odniekiaľ vynorím ja. Mojím poznávacím znamením sú už niekoľko rokov vysoké podpätky. Svoje prvé „klopkačky“ som dostala, keď som mala asi 9 rokov. Boli biele, lakované, mali síce len 2 cm, ale dokázali narobiť poriadny rámus. Pripadala som si v nich ako absolútna bohyňa. To mi zostalo dodnes. Podpätky mi dodávajú nielen pár centimetrov do výšky, ale i sebadôveru a nútia ma chodiť vzpriamene ako pravá dáma. Navyše akýkoľvek outfit vďaka nim vyzerá lepšie a postava štíhlejšie.

Dlhé roky som fandila ihličkám, ktoré postupne nahradili podpätky pohodlnejšie, hrubšie a dokonca som z nich pár centimetrov vypustila. Avšak najväčšia zmena a šok pre moje podpätkové krásky nastal, keď sa museli posunúť a uvoľniť miesto v botníku novým teniskám. Áno viem, znie to neuveriteľne pre tých, ktorí ma poznajú. Dala som zelenú teniskám! Život je zmena a tak poďme na môj prvý a verím, že nie posledný teniskový look. 

Zavinovacia sukňa a tenisky

Keď som uvažovala nad kúpou nových tenisiek, mala som v tom jasno. Vedela som, že musia byť biele, aby boli kombinovateľné, jednoduché a nadčasové, keďže mám v pláne ich nosiť roky, až do rozpadnutia.

V dnešnom článku vám chcem ukázať nielen svoj prvý teniskový look, ale tiež predstaviť dlhú zavinovaciu sukňu z letnej kolekcie MARGIFASHION. Sukňa je vyrobená z prírodného materiálu (zmes bavlny a ľanu), takže počas horúcich letných dní bude ideálnou spoločníčkou. V prednej časti má preklad a pri chôdzi tak nôžka zľahka vykukuje. Hodí sa ako k teniskám, tak i lodičkám či sandálom na podpätkoch. Sukňa je síce letná, no dnešný styling som musela prispôsobiť aktuálnemu chladnému počasiu. Zvolila som preto jednoduché čierne tričko a koženú bundu.

Ako nosiť tenisky

Móda dnešnej doby má svoje vlastné pravidlá. To, čo platilo pred rokmi, dnes už rozhodne neplatí, presne ako v prípade tenisiek, ktoré boli spájané výlučne so športovým oblečením. Takže tenisky = tepláky + mikina. Táto rovnica dnes neplatí a i s teniskami je možné vytvoriť nielen pohodlný, ale hlavne šik outfit. 

  • Tenisky & sporty - najjednoduchšia cesta, ako ich nosiť. Tu nie je čo viac dodať. Viď. moja „matematická rovnica“ vyššie. Nemusí sa jednať výlučne o tepláky, ale radí sa tu oblečenie so športovým charakterom.
  • Tenisky & kostým – táto kombinácia by mi kedysi ani nenapadla. Avšak dnes ju vídam pomerne často a to hlavne počas Fashion weekendov v rôznych metropolách. Nohavicový či sukňový kostým v kombinácii s teniskami sa stal akýmsi fenoménom. Ale poviem vám, funguje to. Len je potrebné zvoliť správny strih nohavíc. Za mňa k teniskám najlepšie fungujú úzke so skrátenou dĺžkou.
  • Tenisky & denim – nerozlučná dvojka. Denim tenisky jednoducho miluje. Či už sa jedná o sukňu, nohavice, bundu či košeľu. Funguje všetko. Mojou najobľúbenejšou kombináciou sú džíny, tričko s potlačou, sako a tenisky. Predstavím ju snáď čoskoro i tu na blogu. Pri hľadaní inšpirácií ma tiež zaujala kombinácia tenisiek s krátkou denimovou sukňou a šifónovou romantickou blúzkou. Možností je naozaj mnoho. Je potrebné skúšať a experimentovať a nájsť, v čom sa budete cítiť najlepšie.
  • Tenisky & šaty - elegantné či úplne jednoduché basic, mini či midi dĺžky? Také aj onaké. Jednoduché šaty fungujú, o tom žiaden dišputát. Doplniť sa dajú denimovou, koženou bundou alebo sakom. S čím som spočiatku bojovala, boli elegantné šaty. Bránila som sa tomu dokonca viac ako v prípade kostýmu. Hodvábne šaty s kvetovaným motívom a k tomu tenisky? Nejak mi to nedávalo zmysel a bola som presvedčená, že kúzlo daných šiat je devastované. Dnes hovorím „Prečo nie, poďme do toho“. A viete, čo ma na tom baví najviac? V lete vyrážam do kancelárie v šatách a na nohách mám sandále na podpätkoch a v ruke kabelku. Po práci ma čaká drink s priateľmi, prezujem sa a rezkým, pohodlným krokom si vykračujem v teniskách.

Foto: Michal V. KŘEPEL 

Komentáre

etedebags Patrím medzi skôr narodené ako modelka, chvíľu mi trvalo, než som prijala tenisky "za svoje". Prišli mi vhod najmä pri volnočasovom outfite a kľudne aj k sukni a šatám, ale určite majú svoje miesto aj v meste a kancelárii. Zavinovacia sukňa z príjemného ľanovo-bavlneného materiálu je perfektný využiteľný kúsok.

2019-05-18 08:44:26

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Zavinovacia sukňa - 10710660_Zavinovacia sukňa by MargiFashion
 Páči sa 48 ľudom
55 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »