Domov » Žurnál+ » Autor: Renáta Hermysová

Žurnál+

Trochu iný žurnál: O veľkej-malej bojovníčke Klaudii

Renáta H. » Blogy / 2017-03-23 14:09:44 /  6 komentárov / 135 lajkov / 2707x zobrazený

 

Tento žurnál nie je o našich výrobkoch, ale o Klaudii. 

 

Volám sa Renáta Hermysová a som majiteľkou chránenej dielne, ktorá zamestnáva hendikepovaných ľudí. Prežívam s nimi ich radosti, ale zároveň aj starosti a mnohokrát aj ich zdravotné problémy. Dnes by som vám chcela dať do povedomia moju kolegyňu Klaudiu Ochabovú, ktorá je úžasný človiečik. Klaudia má množstvo ochorení s rôznymi diagnózami. Tieto diagnózy zasahujú od artritídy až po hereditárnu polyneuropatiu typu 2. Ide o chronický zápal, ktorý časom zlikviduje končatiny a pacient ostáva na vozíku alebo dokonca ležať. Klaudia je piata na svete s takouto diagnózou.


Keď mala 21 rokov lekári jej oznámili, že časť nohy musí byť odstránená vďaka silnému zápalu. Už v tomto období Klaudia študovala na vysokej škole. Až na operačnom stole sa rozhodlo o amputácii až do polovice lýtka. Dlho sa vybavovala protéza, a až potom mohla Klaudia ďalej študovať. Pred štátnicami dostala zápal aj do druhej nohy a konzílium lekárov rozhodlo znova odstrániť časť druhej spodnej končatiny. 

Medzičasom Klaudia doštudovala a naša firma Majolika-R potrebovala niekoho šikovného na administratívne práce. Klaudia ma hneď upútala, pretože ako jediná mi povedala, že chce pracovať.

 

 

Napriek tomu, že má 95%-ný hendikep, som jej povedala, že to s ňou vyskúšam. Klaudia u mňa pracuje už od novembra roku 2014. Samozrejme, nie je to ľahké, pretože neraz jej prácu prerušia zdravotné komplikácie a v nemocnici v Ružinove je viac než „varená-pečená“. Chod našej dielne si bez nej neviem predstaviť.

Teraz stojí Klaudia pred ďalšou amputáciou.

Chcela by som jej pomôcť k bezbariérovému bývaniu u nej doma, aby mala vytvorené také podmienky, aké potrebuje. Nie na všetko má financie aj napriek tomu, že jej otec je jej neskonalou oporou. Opustil prácu a venuje sa hlavne Klaudii. Žiaľbohu, mama ich opustila a nezvládla závažnosť Klaudiinho hendikepu. Napriek tomu je Klaudia milá, usmiata, bojujúca žena. Keby nebojovala, asi by medzi nami už nebola.


Nakoľko nemám financie pre všetkých mojich hendikepovaných kolegov, vytvorila som pre Klaudiu príbeh na webstránke dakujeme.sk. Ak by ste chceli, môžete naň prispieť a pomôcť Klaudinke, aby jej to uľahčilo jej ťažký, ale usmiaty život. Alebo môžete tento žunrál zdieľať medzi priateľov našej dielne a dostať ju medzi ľudí. 

Link na Klaudiin príbeh: http://dakujeme.sme.sk/vyzva/2326/velky--maly-bojovnik

Ešte raz vám všetkým ďakujem za pomoc.

Renáta Hermysová a kolektív
 

Komentáre

lunna zdielam a držim palčeky.. :-)

2017-03-24 20:03:14

heluska ♥♥♥

2017-03-25 09:00:28

miramar Už tretí rok popri mojej výrobe šperkov som akousi "vedúcou" 8-člennej chránenej dielne. Presne viem o čom píšeš. Koľko dní trávia títo ľudia v nemocnici, s akými bolesťami chodia do práce... My zdraví si mnoho krát neuvedomujeme, aké máme šťastie.

Klaudii držím silno palce a má môj veľký obdiv! ♡

2017-03-26 11:14:262x

elkaK ...úžasné ste obe. Držím palce, a vynasnažím sa pomôcť.

2017-04-01 21:11:58

interpol Velmi jej fandim a drzim palce.

2017-04-10 20:05:26

Majolika-R všetkým Vám za Klaudiu ďakujem

2017-04-10 21:10:58

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »