Domov » Žurnál+ » Autor: Renáta Hermysová

Žurnál+

Ako bojujeme s pandémiou

Renáta H. » Rady predajcom / 2021-02-15 17:00:01 /  5 komentárov / 46 lajkov / 801x zobrazený

Privítali sme rok 2020. Nový rok, nové príležitosti, nové skúsenosti, noví spokojní zákazníci, nové výrobky z Chránenej dielne Majolika-R.

Toto všetko nám bežalo hlavou začiatkom minulého roka. Tešili sme sa, že ďalší rok prinesie do našej Chránenej dielne nové nápady na tvorenie, že sa budeme môcť s našimi výrobkami predviesť na rôznych trhoch, veľtrhoch, či ambulantných predajoch, že s našimi hendikepovanými kolegami budeme celý rok usilovne pracovať na tom, aby sme vám všetkým mohli ponúkať kvalitnú ručne robenú keramiku „so srdcom“.

Niekoľkoročná práca s našimi hendikepovanými kolegami totižto dáva zmysel. Vidieť za našim spoločným úsilím nádherné výsledky, na ktoré sme všetci veľmi hrdí.

Náš Kubko už je napríklad „pánom“ vo svojej retušovni. Pomalými krôčikmi, ale predsa, už dokáže vyrábať množstvo výrobkov. Na prvý pohľad by sa mohla jeho práca zdať jednoduchá. No každý, kto aspoň troška vníma krásu ručnej práce vie, že kým vznikne kvalitný výrobok, je potrebné veľké úsilie a chcenie. Zalievanie do sadrových foriem a následné retušovanie sa stalo Kubkovou obľúbenou prácou.

Obľúbili ste si naše bodkované hrnčeky, čajníky, mliečniky, či mydelničky? Všetky bodkované aj kvietkované výrobky v našej ponuke vznikajú pod rukami našej šikovnej maliarky Iris. Hovoríte si, bodka sem, bodka tam, veď na tom nemôže byť nič zložité? Omyl :-). Každá jedna bodka je trikrát nanášaná štetcom a taktiež je dôležité, aby Iris vedela odhadnúť správnu hustotu nanášanej glazúry, inak bude z bodiek jedna veľká machuľa.

Iste poznáte aj naše červené vianočné ozdôbky. Ďalšia šikovná osôbka z našej Chránenej dielne, Líza, dáva ozdôbkam ich tvar (zatláča do sadrových foriem a následne retušuje) a taktiež aj farbu (nanáša červenú glazúru).


Pandémia však nekompromisne zasiahla aj našu Chránenú dielňu. Dopyt po našej keramike upadol na nulu.

Obávali sme sa najhoršieho. Že pandémia nás donúti zničiť to, na čom sme toľké roky pracovali. Strach z toho, že budeme musieť našu Chránenú dielňu zavrieť a naši hendikepovaní zamestnanci by prišli o prácu, nás však poháňal vpred aj napriek veľmi zlej situácii.

Začali sme rozšírením Chránenej dielne o textilnú výrobu – šitie rúšok. Usilovne sme pracovali na tom, aby sme túto nepriaznivú situáciu zvládli.

Nakoľko sme poberateľmi pomoci De minimis, dostali sme z Ministerstva odpoveď, že na pandemickú podporu nárok nemáme. O to ťažšie bolo, a stále je, toto obdobie pre nás. V stave úplnej beznádeje sme hľadali ďalšie riešenia, ako to zvládnuť. Rozhodli sme sa pre malý pojazdný gastro stánok, kde ako administratíva našej firmy chodíme cez víkendy predávať, aby sme si dopomohli a zarobili na výplaty zamestnancov s hendikepom.

Každý víkend, za priaznivého počasia, nás nájdete na ceste na Kamzík pri ihrisku v Bratislave. Momentálne si u nás môžete pochutnať na skvelej belgickej čerstvo upečenej bubble waffle, či corn-dogu. Radi vám pripravíme aj voňavú kávičku, či ponúkneme teplý čajík na zohriatie.

Náklady na mzdy a chod firmy teda „zlepujeme“ z tržieb z pojazdného stánku na Kamzíku a z tržieb tu na SAShE.sk.

Po prehrmení najväčšieho prvotného strachu z pandémie sa vďakabohu našli aj dobrí ľudia, ktorí nám chceli pomôcť. Či už povzbudivým slovom, darom, či zadanou objednávkou. Všetkým, ktorí nám pomáhali a pomáhajú sa chceme úprimne z celého srdca poďakovať.

Samozrejme, obrovská vďaka patrí aj vám všetkým, ktorí ste našimi priaznivcami tu na SAShE.sk. Vďaka SAShE a vašim objednávkam môžeme stále fungovať a s našimi hendikepovanými kolegami pre vás aj naďalej vyrábať našu milovanú keramiku.

ĎAKUJEME

Tím MAJOLIKA-R

Komentáre

Nanka_Jewelry Držím Vám veľmi palce. Viem si to predstaviť, aké to máte v tejto dobe ťažké. Moje podnikanie je od októbra zatvorené a každým dňom strácam nádej viac a viac. Držte sa.

2021-02-11 01:01:32

Majolika-R Nanka ďakujeme za morálnu podporu

2021-02-15 11:41:07

TalkFolk Myslela som na Vas, ze ako tento rok prezivate. Hlavne ked nevedia si zamestnanci zobrat pracu domov, ani na jarmoku sa vyrobky predat neda.

Ste vsetci super, velmi Vam drzim palce a verim, ze predsa nejaku statnu ci nestatnu financnu podporu navyse dostanete.

2021-02-15 18:29:21

ZEN.ZEM Drzim Vam palce! Svetlo na konci tunela sa uz pomaly objavuje, snad coskoro pride nadej na lepsie casy.

2021-02-15 21:59:24

Majolika-R Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za podporu a milé slová

Vaša Renáta

2021-02-16 14:41:37

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »