Domov » Žurnál+ » Autor: Miroslava Koláčná

Žurnál+

Všetko zlé je na niečo dobré

Miroslava K. » Osobné Blogy / 2017-03-01 13:53:01 /  Pridaj komentár / 21 lajkov / 252x zobrazený

Vraví sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Rozpoviem Vám príbeh  o tom, ako ma najhorší zážitok v živote priviedol k výrobe. 

Všetko sa to zvrtlo, keď otcovi diagnostikovali rakovinu. Bola to nečakaná rana osudu.

Otec si práve začínal užívať život: postavil si dielničku, začal chodiť na vysokú školu gemológie a robil si veľké plány do budúcna. Hoci už pred 25 rokmi s mamou začali podnikať s kameňmi a šperkami, poriadne to malo rozpuknúť až po ukončení vysokej školy. Nie že by tú školu obzlvášť potreboval- mal veľa vedomostí, s ktorými sa mohol rovnať profesorom. 

S rakovinou bojoval niekoľko mesiacov. Hoci bol veľmi slabý, neodradilo ho to od toho, aby chodil do školy- napĺňalo ho to.  Všetci ho veľmi obdivovali. Nevzdával to a stále plánoval svoju budúcnosť, vyberal tému na bakalársku prácu...

Po necelom roku od stanovení diagnózy rakovine podľahol. Hoci nás lekári od samého začiatku upozorňovali na fakt, že sa to nedá vyliečiť, stále sme dúfali. Dokonca aj keď som ho videla na pohrebe, stále vo mne pretrvávala štipka nádeje. Moje iracionálne ja dúfalo, že to je len zlý sen. 

Keď starosti okolo pohrebu a počiatočný žiaľ utíchli, začali sa objavovať nové starosti- firma. Firma, ktorú otec s mamou založili a viedli. Zrazu na to všetko ostala mama sama. Rozhodla som sa jej teda čo možno najviac pomôcť. Chcela som prispieť výrobou šperkov. Začalo to navliekaním jednoduchých náramkov, výrobou jednoduchých náušničiek...

Krátko po otcovej smrti sme sa dozvedeli veľkú novinku. Jeden odchádza, druhý prichádza. Veru. Do rodiny mal zavítať nový člen. Malý, úžasný človiečik, ktorý svojou prítomnosťou hojil rany zanechané po otcovom odchode.

S bábätkom v rodine som čelila novej výzve. Sestra mi dala za úlohu, aby som pre synovčeka vyrobila ozdôbku na kočík. A tak som začala hľadať návody, inšpirácie a materiál. 

Zistila som, že ma to veľmi baví, a tak som vyhľadávala stále viac a viac, naučila sa nové postupy, kupovala ďalšie materiály. Brošnička na kočík viedla k náramočku proti urieknutiu, ten k tzv. shamballa náramkom, atď. Sortiment v maminom obchode každým dňom rástol spolu s mojou vášňou k výrobe. 

Dnes si neviem predstaviť deň bez toho, aniž by som vyrobila aspoň jednu drobnosť.

Často si vravím, aká škoda, že tu otec nie je, aby to videl. Avšak bol to práve jeho odchod, ktorý k tomu všetkému viedol... Všetko zlé je na niečo dobré.

Dúfam, že ma odniekiaľ sleduje a je pyšný...

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »