Žurnál+

Ako Maschi využíva zbytky látok?

MASCHI230 predaných ks, 191 hodnotení

Martina K. » Tvorba / 2020-05-24 07:00:01 /  6 komentárov / 40 lajkov

Milí čitatelia, v tomto žurnáli vám priblížim, ako využívam kúsočky látok. Tie vznikajú pri tvorbe nielen maschi výrobkov, ale aj šití do domácnosti, pre priateľov a niekedy aj pre seba. Tí čo šijú vedia, že je to čistá závislosť, raz začnete a keď prídete na to, čo všetko sa dá ušiť, máte kopu nápadov. Pri ponuke látok v dnešnej dobe je ťažké odolať toľkým krásnym motívom i materiálom, hlavne ak máte záľubu v pekných látkach, priznávam je to taká moja pasia. Veľa krásnych látok sa dá objaviť aj v sekáči, alebo ak je vám ľúto vyhodiť obľúbený kúsok odevu, ktorý už nenosíte, môžete ho tiež rozkúskovať a znovu využiť.

Pozrime sa teda, ako využiť tento "odpad" užitočne.

 

1. Deka - pracovný názov textilné puzzle

Patchwork určite každý pozná, alebo aj taký quilting, sú to nádherné techniky spájania a vyšívania a naozaj skvelý spôsob, ako využiť všetky tvary kúskov, ktoré pri strihaní z látky vznikajú. Je to však aj veľmi zdĺhavý proces a precízne rovné strihanie vyžaduje veľa trpezlivosti. Následné skladanie kúskov je celkom zábavné, kombinovanie farieb i vzorov, dokonca si môžete deku vyskladať do rôznych vzorcov, krížov, fantázii sa medze predsa nekladú. Šitie je už potom zase o nekončiacej trpezlivosti a sústredení, aby sa šilo rovno, nech je vo výsledku naozaj každý dielik na svojom mieste. V tomto prípade tvoria doslova kúsky celok. 

 

 

Moja deka sa dúfam, dočká dokončenia koncom roka, aj keď pri tom, ako zbytky pribúdajú, začnem na rok ďalšiu :D

Vytvoriť takú deku vám zaberie dni aj noci, mesiace aj rok, záleží od času, ktorý tomu venujete a zásoby zbytkov. Mne sa hromadia neustále, takže sú to pre mňa nekončiace textilné puzzle, ktoré majú XY dielikov.

Ak nemáte celé kopy zvyškov, môžete ich využiť aj na menšie "skladačky" a vytvoriť vankúš, podsedák, prestieranie na stôl, hračky, či aj odev ako tu diEnes. Klobúk dole pred jej výtvormi zo starých košieľ, úžasný nápad!

 

2. Visačky MASCHI

Kúsky svetlých bavĺn využívam na MASCHI visačky. Najprv ich nastrihám do požadovaného tvaru, vyšijem logo a zošijem. Zaberie to samozrejme omnoho viac času, ale páči sa mi výsledný vyšívaný efekt. Nech je aj na visačke vidno prácu človeka. Nie je to žiadna fast fashion, pri výrobe 1000 modelov za deň, by som si samozrejme zdržiavanie s vyšívaním visačiek nemohla dovoliť, ale pri šití jedinečných modelov v limitovanom počte je takáto visačka pekným detailom.

 

 

3. Mini darčeky k objednávkam

Z väčších zbytkov tvorím malé kapsičky, taštičky, ktoré sa dajú aj zrolovať a ušetria miesto v kabelke. Určite to poznáte, vždy sa nejaké drobnosti strácajú v kabelke či taške. Ja napríklad stále hľadám v kabelke kľúče a rúže. Niekedy ich uloženie do taštičky pomôže aspoň z ich hľadaním :) A čo vy, tiež rady dávate drobnosti do taštičiek s nádejou, že ich viac nebudete hľadať?

 

 

Posledným pomyselným 4 bodom sú rúška, určite bol každý v týchto ťažkých časoch rád za každý kus látky, z ktorého sa dalo ušiť rúško. Takže buďme vďační za každý kúsok látky, nikdy nevieme, čo z neho vymyslíme a kedy sa nám zíde.

U mňa čakajú všetky zbytky v krabici. Verím tomu, že postupom času nájde každý kúsok svoje miesto v celku.

Tak ako by sme si mali užívať všetky chvíle života, využime aj každý kúsok látky, či iného zbytku. Chce to trochu snahy a kreativity, viac času, no o to viac odoberieme našej planéte odpad. Musíme si uvedomiť dopad našej činnosti na Zemi, nech môžeme naďalej obdivovať krásu okolo nás.

Dúfam že vás tento žurnál trošku inšpiroval a aj ste sa trošku zamysleli nad tým, čo so zbytkami látok, či nenoseným oblečením, ktoré máte doma vy. Žime a tvorme zodpovedne s kreatívnym myslením pre zachovanie našej budúcnosti. Krásne dni želám :)

Komentáre

Aromea Úžasné

2020-05-24 09:51:12

MASCHI Ďakujem :)

2020-05-24 10:16:32

kreativita-tvorba áno, tiež to tak robím a teší ma, že nie som sama :)

2020-05-24 10:34:431x

imageB Super :). Aj ja som na tom podobne :). Držím palce!

2020-05-25 09:57:04

mamarcelka Mňa tiež vždy poteší každý kúsok látky a vždy sa nájde spôsob na jeho využitie. Dajú sa vyrobiť pekné a praktické vecičky. nech sa darí.

2020-05-25 11:43:06

MASCHI Jé tak sa veľmi teším, že je nás tu viac, zberateliek zbytkov, ďakujem :)

2020-05-25 19:13:46
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Dámske rúško - 11889997_Dámske rúško by MASCHI
 Páči sa 14 ľudom
5,- €
 - recy košeľa, DVA - 11914207_recy košeľa, DVA by diEnes
 Páči sa 36 ľudom
49,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »