Domov » Žurnál+ » Autor: Viktor Gabaj

Žurnál+

Sila a pozitívne vlastnosti minerálov

Viktor G. » Tvorba / 2021-07-27 11:41:25 /  4 komentáre / 7 lajkov

Minerály, rovnako ako aj rastliny sú súčasťou prírody. Podobne ako niektoré bylinky aj mineráli majú svoje liečivé vlastnosti. Používajú sa v rôznych kultúrach už od nepamäti či na očistné procesy alebo na zlepšenie životných funkcií.

Ako môžu mineráli fungovať?

Každý človek má svoju Auru, svoje energetické pole, takisto ako aj planéta Zem má svoje magnetické pole. Ak niečo nevidíme očami, nemusí to hneď znamenať, že to neexistuje.
Ako silno a akú farbu má naša Aura záleží prevažnej od nálady a zdravotného stavu každého z nás. Pokiaľ máme negatívne myšlienky alebo nás sužuje choroba, tak svieti nejasne. Ak sme ale úplne zdravý a každý deň prežívame s láskou a vďačnosťou, tak sila jej vyžarovania je podstatne väčšia.

Každý minerál má tiež svoje energetické pole s určitými vlastnosťami. Pokiaľ tento minerál nosíme na tele vo forme náramku alebo náhrdelníku, tak sa naše energetické pole dostáva do priameho kontaktu s Aurou minerálu. Naša vlastná energia je ovplyvniteľná a premenlivá, za to minerál má svoju energiu danú od samotnej matky prírody, preto našou energiou neovplyvňujeme minerál, ale naopak minerál pozitívne ovplyvňuje nás.

Netušíte, aký minerál podporí presne to, čo potrebujete? 

Achát bol pomenovaný podľa rieky Achates na Sicílii. Je ochranným kameňom, ktorý zmierňuje stresové stavy a dodáva citovú, telesnú a rozumovú rovnováhu, podporuje sebadôveru a napomáha sebapoznaniu. Achát stabilizuje auru, ruší a pretvára negatívne energie. 
Liečivé účinky: Napomáha pri črevných ťažkostiach, posilňuje trávenie, uľavuje telu pri problémoch s gastritídou, má priaznivé účinky aj pri liečbe očí, maternice a žalúdka.
Vhodný pre znamenie: Rak, Škorpión, Ryby.

Lávové kamene dodávajú svojim majiteľom silnú pozitívnu energiu. Sú považované za ochranné amulety. V minulosti sa využívali na liečenie napríklad u starých Číňanov alebo Mayov. Havajčania ich zase používali k stavbe náboženských stavieb alebo stavieb určených na liečenie. Láva odráža psychické útoky a vracia ich späť ich pôvodcom.
Liečivé účinky: Láva má všeobecne blahodárne účinky na ľudské telo. Napomáha správnemu prúdeniu krvi v tele, uvoľňuje vyčerpanú myseľ, harmonizuje telo, myseľ i dušu.
Vhodná pre všetky znamenia, predovšetkým však pre Váhy, Škorpiónov, Kozorožcov.

Mesačný kameň prináša šťastie, zvyšuje intuíciu, podporuje inšpiráciu ako v osobnom, tak profesionálnom živote, prináša úspechy v láske a obchodných záležitostiach. Poskytuje ochranu na zemi aj na mori. Mesačný kameň blahodárne pôsobí pre pokojný spánok. Otvorí vám myseľ a prístup k mladistvým hrám, cestovanie a láske. Udržuje energie a čakry v rovnováhe.
Liečivé účinky: Pozitívne ovplyvňuje reprodukčné orgány, pozitívne pôsobí pri tehotenstve, pôrode i kojení, zmierňuje menštruačné bolesti, udržuje v rovnováhe hornú časť tráviaceho traktu a hladinu hormónov. Upokojuje hyperaktivitu najmä u detí. Lieči problematickú kožu, vlasy a nechty.
Vhodný pre znamenie: Rak, Kozorožec, Ryby.

Howlit prináša hlboký pokoj a uvoľnenie. Pomáha prijímať ostatných takých, akí skutočne sú, bez potreby ich meniť. Upokojuje city a robí nás odolnejšími voči stresu, nervozite a podráždenosti. Prebúdza v nás bezvýhradnú lásku k sebe samým a otvára srdcovú čakru. Obsahuje veľa vápnika, preto sa môže chváliť výraznou bielou farbou a zároveň šedými až čiernymi nepravidelnými žilkami. 
Liečivé účinky: Napomôže pri uvoľňovaní kŕčov vo svaloch, vďaka nemu sa vám v tele udrží viac vápnika. Lieči kŕčové žily, obličkové kamene, zrýchľuje metabolizmus a vďaka tomu tiež pomáha s chudnutím, zníži vám cholesterol a chráni zuby pred zubnými kazmi.
Vhodný pre znamenie: Rak, Váhy, Vodnár.

Ónyx je kameň ochrany, bude ako váš osobný štít. Chráni vás pred vnútornými i vonkajšími negatívnymi vplyvmi a odráža ich späť ich pôvodcom. Pomôže vám v ťažkých životných situáciách prekonať neľahké prekážky. Posilní vašu myseľ aj telo a dodá ohromnú silu. Naučí vás vytrvalosti a tiež sa razantne rozhodovať. Budete vďaka nemu žiť v rovnováhe a budete sa cítiť silnejší a odolnejší.
Liečivé účinky: Priaznivo pôsobí na kĺby a preventívne pôsobí proti zubným kazom. Má blahodarné účinky na kosti a kostnú dreň. Lieči choroby spojené s nervovým systémom a problémy nôh.
Vhodný pre znamenie: Lev, Škorpión, Panna, Kozorožec.

Ruženín je symbolom lásky, krásy a uzdravovania. Pomáha nesmelým prejaviť skrývané pocity. Učí nás trpezlivosti pri riešení problémov. Dáva silu odpúšťať nám samotným i ostatným a učia sebaláske. Univerzálny liečivý kameň, ktorý dodáva životnú energiu. Oživuje fantáziu a tvorivé myslenie.
Liečivé účinky: Má pozitívny účinok u chorôb obličiek, srdca, pečene, pľúc a genitálií a taktiež dôležitých centier vegetatívneho nervového systému. Lieči infekcie močovej trubice, má výborný vplyv na poruchy plodnosti mužov. Odvádza z tela škodlivé látky a prebytočné tekutiny. Je veľmi vhodný pre deti. Odstraňuje apatiu, upokojuje a posilňuje srdcovú činnosť. Pomáha pri dlhodobých chorobách, psychosomatických poruchách a črevných chorobách. Hojí popáleniny, pľuzgiere a vyhladzuje pleť.
Vhodný pre znamenie: Býk, Blíženci, Váhy.

Luna začala s vlastnou výrobou náramkov. Vyberte si ten svoj na základe minerálu, ktorý v sebe nosia. :)

Komentáre

Penazenka-L.W Krásne náramky, pekna pracicka

2021-07-27 13:02:49

LunaBox Ďakujem veľmi pekne :)

2021-07-27 13:03:25

ivanitahuc Super, článok a pekné zhrnutie k jednotlivým minerálov :)

2021-07-29 20:39:26

LunaBox Ďakujem :)

2021-07-29 21:50:28

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
LunaBox
LunaBox
149 predaných ks, 57 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Ahoj, som Luna :)
Vyrábam handmade boxy v ktorých nájdete ručne odlievané sójové sviečky a vonné difuzéry.
Potešia ako darček, ale aj ako maličkosť do každej domácnosti.

Ak potrebujete vytlačiť faktúru k objednávke, napíšte to prosím do poznámky :)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Náramok z minerálov - láva a achát - 13521565_Náramok z minerálov - láva a achát by LunaBox
 Páči sa 2 ľudom
7,90 €
 - Náramok z minerálov - mesačný kameň - 13548944_Náramok z minerálov - mesačný kameň by LunaBox
 Páči sa 3 ľudom
11,90 €
 - Náramok z minerálov - Luna - 15115746_Náramok z minerálov - Luna by LunaBox
 Páči sa 3 ľudom
9,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte