Domov » Žurnál+ » Autor: Viktor Gabaj

Žurnál+

Prečo sójový vosk?

Viktor G. » Tvorba / 2021-08-09 17:17:25 /  Pridaj komentár / 6 lajkov

Vonných sviečok máme na trhu nespočetne veľa druhov. Predtým som sa nikdy nezamýšľala nad tým z čoho je sviečka vyrobená. Záležalo mi len na vzhľade a hlavne vôni kupovanej sviečky.
Keďže som milovníčkou sviečok, napadlo mi a prečo si sviečky nevyrobiť?

Objednala som si materiál, zhliadla pár videí a v tom som zistila, že na trhu sa veľa rozpráva o sójovom vosku. Mnou objednaný vosk bol sójový, čo som ani nepokladala za nejak výnimočné, keďže som netušila, že je viac typov voskov. Dokonca existuje veľa druhov sójových voskov a záleží len na konkrétom človeku s ktorým voskom sa mu robí najlepšie. Základ majú ale rovnaký. Sójové bôby patria medzi obnoviteľné zdroje a preto je šetrný a ekologický k našej Zemi. Neobsahuje žiadne toxíny a škodlivé látky oproti klasickým sviečkam. Tie sú väčšinou vyrábané z parafínu, čo je vedľajší produkt pri výrobe ropy.

Parafínové sviečky škodia predovšetkým nám ľudom, ale sviečky z palmového vosku našej Zemi. Pre jeho získanie sa odlesňujú dažďové pralesy v Juhovýchodnej Ázii, čo spôsobuje zmätok v miestnom ekosystéme. 

Veľakrát sledujem ľudí ako si nakupujú prevoňané parafínové sviečky a pýtam sa prečo? Je to preto, že sú lacnejšie? Dostupnejšie? Krajšie? Kedysi som tiež patrila medzi nich. Je to pre to, že nevedia, že existujú aj iné sviečky?

Áno, sviečky zo sójového vosku sú drahšie, ale horia skoro o polovicu dlhšie, ako ostatné sviečky. Je pravda, že v máloktorom obchode človek narazí na sójové sviečky, dostupnejšie sú na internete. Myslím však, že postupným rozmahom sójových sviečok, je to už len otázka času, kým ich popredný predajcovia zaradia do ponuky. Sójový vosk po zapálení a následnom stuhnutí už nemá tak krásny hladký povrch. Väčšinou je posiaty dierkami a trhlinkami, ale myslím že je to zanedbateľný faktor oproti iným prospešným vlastnostiam. Ostáva nám už len teda nevedomosť?

Luna má v ponuke box na výrobu vlastných sójových sviečok. Nechajte sa aj vy uniesť čarom výroby ručne odlievaných sójových sviečok. Pre mňa sa výroba sójových sviečok stala koníčkom a postupne vysnívanou prácou.

Vaša Luna :)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
LunaBox
LunaBox
149 predaných ks, 57 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Ahoj, som Luna :)
Vyrábam handmade boxy v ktorých nájdete ručne odlievané sójové sviečky a vonné difuzéry.
Potešia ako darček, ale aj ako maličkosť do každej domácnosti.

Ak potrebujete vytlačiť faktúru k objednávke, napíšte to prosím do poznámky :)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Sójová sviečka Luna - ľadové brusnice - 13144469_Sójová sviečka Luna - ľadové brusnice by LunaBox
 Páči sa 20 ľudom
10 €
 - Kytica pivoniek - sójová sviečka - 13052571_Kytica pivoniek - sójová sviečka by LunaBox
 Páči sa 16 ľudom
9 €
 - Sada na výrobu sójových sviečok - 14969364_Sada na výrobu sójových sviečok by LunaBox
 Páči sa 22 ľudom
30 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte