Domov » Žurnál+ » Autor: Lucia Hrušková

Žurnál+

Výrobcovia zo SASHE budú prezentovať Slovensko v Kyjeve!

Lucia H. » Pozvánky a Reportáže / 2018-11-15 23:12:29 /  9 komentárov / 10 lajkov

   Ako už niektoré bytôstky tvorivé zachytili, chystám sa do Kyjeva na vianočný charitatívny bazár, ktorý bude tento rok už 26 - krát a organizuje ho Medzinárodný ženský klub (IWCK - International Women´s Club of Kyiv  https://www.facebook.com/pg/IWCKyiv/ads/?ref=page_internal )
Event na samotnú udalosť viete nájsť aj na Fejsbuku, tu: https://www.facebook.com/events/331089024384665/

 Keďže je to akcia s prívlastkom "charitatívny" tak áno, jedná sa o to, aby sme pomohli ľuďom, ktorí to potrebujú. Bola som minulý rok v Kyjeve po prvýkrát, videla som, pochopila som, a preto bez mihnutia oka pomáham ( ak bola tá pálčivá otázka na jazyku ako prvá, že PREČO? Lebo. )

    Viac než 2 mesiace trvá výber organizácii, škôl, domovov starých ľudí a sirotincov, ktoré dostanú vďaka bazáru podporu v rôznej forme - robia sa ihriská, kupujú sa veci potrebné školám, zásobujú sa potravinami rodiny v soc.kríze... všetko je to dokumentované a zaznamenané, ono to jednoducho ide, keď sa chce.  Na zozname organizácii, ktoré sa tento rok uchádzajú o pomoc IWCK je viac ako 34 rôznych prípadov. Ja nesmierne obdivujem členov tohto klubu, pretože to, čo robia tieto bytôstky, je jednoducho anjelske, inak to nazvať nedokážem. 

  Písala som žurnál 2 týždne dozadu, kde som vyzvala výrobcov, aby pomohli, resp. ak môžu prispieť svojou trochou. Nežiadala som polovicu predajnej galérie, ani tie najdrahšie kúsky z tvorby, šaty za stovky eur, alebo šperky ..

    Ide len o to, že som vždy vnímala handmade výrobcov inak ako " bežných smrteľníkov", vždy som sa pozerala na vec tak, že ten, kto niečo skutočne vyrába - robí to s dušou, ktorú tomu dielu vdýchne svojím srdcom, vkladá sa do toho - tak, ako sa teraz vraví v tom videjku " SASHE je Vaše " ...
Tak som si aj myslela, že sú to ľudia akoby viac ľudský, empatickejší a tak povediac dobráci od kosti. 

   Avšak teraz budem odporne úprimná, no sklamalo ma, že za dva týždne sa neozval NIKTO.
11 "páčikov " na žurnál a nikto nič. Facka, a to poriadna.

   Vyčlenila som si 6 hodín môjho života, aby som si vybrala výrobcov ja sama, podľa mojich sympatií, skúseností s nimi, či na základe odporúčaní od ľudí, čo viem, že už majú nejakú skúsenosť s ich výrobkami, alebo som sa nechala jednoducho zlákať krásnou galériou.
 Bolo Vás sašistov presne 32!
32 výrobcom / značiek zo sashe.sk som napísala súkromnú správu kde som požiadala priamo a natvrdo, že jednoducho to, čo má reprezentovať Slovensko v handmade tvorbe na medzinárodnom, charitatívnom bazáre si  TY.
  Niekto odpísal obratom, niekto vôbec, niekto poslal zvyšky svojej tvorby v mikroténovom sáčku, akési nepodarky, ktoré sa váľali doma v poličke, a teda som cítila ľútosť s hnevom, ale nevadí, ideme ďalej, pretože všetko sa to opláca práve pre tých, čo ma dojali k slzám, že prišli aj prevoňané krabičky darovné s láskou pre šťastie iných a tu patrí moje OBROVSKÉ ĎAKUJEM, no menovať budem až po 8.12. priamo z Kyjeva, kedy prinesiem celú reportáž o tom ako celý bazár prebehol. 

Toto nie je o platenej reklame, toto je o tom, že kto chce pomôcť - pomôže, avšak kde inde by som mala hľadať handmade výrobcov, ktorí by odprezentovali Slovensko v zahraničí, ak nie tu ?

( zapla som preklad, nakoľko azbuke asi rozumujú len ročníky mojich rodičov a tí čo majú môj obdiv, že si to vedia zapamätať :) 


  Rekapitulácia ? 
   Hlavným prínosom tohto bazáru je získanie finančných prostriedkov pre Ukrajincov, ktorí potrebujú pomoc, áno aj na Slovensku veľa ľudí potrebuje pomoc - ak vnútorne namietaš, avšak ver mi - nemáme sa až tak zle, ako si myslíš - skutočne sú na tom aj horšie...
- tento rok bude na vianočnom bazáre zastúpené, aj Slovensko
- vianočný bazár sa koná 8. decembra (sobota) od 10.00 hod. do 17.00 hod.
- podarilo sa  získať 2 finančných sponzorov
- na začiatku bazáru bude pochod s vlajkami, pri ktorom bude predstavená aj naša krajina
- taktiež by sme mali mať zastúpenie v rámci kultúrneho programu
- na bazáre budú v rámci nášho stánku ponúkané bryndzové halušky
- okrem propagačných materiálov o našej krajine by sa mali predávať výrobky od slovenských sponzorov ako víno, minerálka Brusnianka, mäsové výrobky (Tauris, Spiš Market), trubičky, vianočné servítky, papierové kapesníky, prírodná kozmetika, umelecké ilustrácie, háčkované bábiky, horalky, ručne vyrábané diáre, Soutache náušnice, drôtikované veci, paličkované vianočné ozdoby ...

Lístky na bazár bude možné zakúpiť aj on-line približne 2 týždne pred bazárom. Cena pre dospelých je 80 UAH pred bazárom a v deň bazáru 100 UAH, deti a študenti 20 UAH, ak by ste chceli priamo na výlet do Kyjeva :)

Tento žurnál venujem všetkým tým, ktorí si našli čas na prečítanie a tým, čo nie je ľahostajné prijať ponuku na podanie pomocnej ruky.
Ešte jedno veľké ĎAKUJEM ♥

S láskou
ja.


Komentáre

LUKYKUKI Dobrý deň, chcem sa opýtať, či sa dá ešte prispieť ? V rámci obchodníku a_la_mimi mám zopár vecí skladom a vedela by som Vám ich zaslať. Ak sa teda ešte dá. Mrzí ma, že ste sklamaná z prístupu ľudí, ja osobne som prvú výzvu na pomoc ani nezaznamenala. Pekný deň

2018-11-16 09:20:331x

Lucy-Art LUKYKUKI - Ďakujeme krásne, ešte máme čas týždeň :) Píšem Vám správu s informáciami, pekný dník aj Vám.

2018-11-16 10:34:481x

ModraPupava ♥ nech to celé dopadne čo najlepšie a bazárik je pomôže čo najviac!

2018-11-17 15:08:051x

illya Vieš, že so mnou môžeš vždy rátať! :) ♥♥

2018-11-18 17:53:531x

Lucy-Art Pokladíci ❤ ďakujeme

2018-11-18 17:58:32

k-bbf ❤❤

2018-11-20 19:32:391x

Jar.handmade Milá Lucia, myslím, že presne v tejto "komunite" sa nachádzajú ľudia, čo s radosťou a ochotou pomôžu, keď sa im dá..mňa napríklad toho roku podobne oslovilo na moje prekvapenie už veľa ľudí so žiadosťou o pomoc a aj keď rada svojou trochou prispejem dobrej veci, nedá sa vždy všetkým a musela som ich už pár aj odmietnuť. Nemyslím si, že je namieste hnev a smútok, je to na každom jednom, v akom množstve a či vôbec pomôže a netreba byť preto sklamaný. Pomoc je vždy o dobrovoľnosti, možno i tí, čo neprispeli práve na túto akciu pomáhajú niekde inde a nemalo by sa im tak či tak nič zazlievať. Nech všetko dobre dopadne a hlavne, nech bazárik splní účel a pomôže tam kde má♥

2018-11-22 15:10:46

Lucy-Art Jarmilka, ja samozrejme súhlasím s tým, čo si písala - avšak s rukou na srdiečku, niekedy je lepšie na rovinu napísať, že jednoducho nie je možnosť prispieť, čo plne chápem a s úctou rešpektujem. Avšak silou mocou niečo posielať, čo jednoducho nie je dostatočne kvalitné, škaredo spracované ( technické nedostatky ) jednoducho nie je pomoc, pretože tie handmade výrobky majú reprezentovať ako KVALITNÚ,tak ručnú prácu výrobcov v tomto prípade v rámci Slovenska v zahraničí. Tie vecičky si má niekto kúpiť a napokon tie peniažky pomôžu, avšak kto si kúpi niečo čo je nepekné ? Technicky nezvládnuté ? Ja viem, že " snaha sa cení" áno - vážime si to, ale nie vždy to je možné uplatniť aj pri predaji. A ten smútok ? To ma zarmútilo to, že skutočne predajná galérie je prekrásna, plná nádherne vyzerajúcich vecí, stačila jedna z nich ( alebo žiadna ). Ďakujeme ♥

2018-11-22 15:48:131x

Jar.handmade Plne súhlasím♥ Tak dúfam, že sa napokon podarilo dať dohromady veľa pekných,kvalitných a reprezentatívnych vecičiek, nech to všetko dopadne čo najlepšie!:)

2018-11-23 10:10:59

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Lucy-Art
Lucy-Art
11293 predaných ks, 1594 hodnotení

»Vítam Ťa milý pocestný.
Nech sa páči vkroč do ríše papierového sveta v ktorom tvorím pod handmade značkou
Lucy Touch Art ®

» Nájdeš tu aj materiál na Tvoje tvorenie.

» Floristka čo píše listy, pečatí ich, tvorí a miluje Matičku prírodu.

» Zásielky sú odosielané hromadným podajom 2x do týždňa. To znamená po úhrade do max. 3 pracovných dní od pripísania finančných prostriedkov na účet prijímateľa (ak to situácia umožňuje). «

Faktúra vo formáte PDF & podacie číslo Vašej zásielky je vždy k dispozícií pod objednávkou.

V prípade, že už vlastníte pečatidlo s univerzálnym závitom, stačí napísať a máte možnosť objednať si len hlavu pečatidla, ušetríte tak 2€ na rukoväti :)

Ďakujem, že šetríme spoločne Matičku prírodu.

Moje kategórie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - H r k á l k a: Tučniačik Modroň - 15437837_H r k á l k a: Tučniačik Modroň by KONCITO
 17 komentárov
 Páči sa 75 ľudom
12,70 €
 - Dvojitá levanduľa - žihľavový šampúch® 30g - 7316468_Dvojitá levanduľa - žihľavový šampúch® 30g by Ponio
 9 komentárov
 Páči sa 228 ľudom
4,40 €
 - Set " Glamour Princess" - 6976352_Set " Glamour Princess" by Lucy-Art
 3 komentárov
 Páči sa 68 ľudom
79,50 €
 - Jaskyňa  - 10084408_Jaskyňa by -motuzik
 Páči sa 27 ľudom
8 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte