Domov » Žurnál+ » Autor: Lucia Hrušková

Žurnál+

Tvorba čo odráža potreby spoločnosti.

Lucia H. » Tvorba / 2023-03-06 17:17:18 /  3 komentáre / 9 lajkov

Tvorba čo odráža potreby spoločnosti s podtitulom : " Pohľadnice s odkazom"

Už je to viac ako rok, čo som nemala priestor prihovoriť sa Ti žurnálom, nakoľko všetok čas sveta beží akosi prirýchlo.Avšak tento krát som si povedala, že by som rada popísala ovplyvnenie pri mojej tvorbe a upriamila tak pozornosť na niektoré potreby v spoločnosti. 


    Novinky sú tento krát v podobe autorských pohľadníc na ktorých som pracovala dlhšie, avšak stále sa niečo udialo, čo ma spomalilo ( ..opäť raz napríklad ďalší covid, nasledoval silný post-covidový syndróm, zaklincovala to akútna tracheobronchitída, či problém s platničkou... ) A potom, že prečo si človek praje pod stromček len a len zdravie :D .. už zrazu všetky tie vinše a gratulácie, dávajú hlbší význam ako keď sme boli len deti a prišlo nám to trápne.. )

Pri nedostatku voľného času, sa vždy o to intenzívnejšie teším chvíľke pre seba, kedy odpisujem na listy, pohľadnice, tvorím si journal a tak mi prišla potreba vytvoriť si aj pohľadnice, čo mi chýbajú v zbierkach.
Alebo čo by sa zišli ľuďom aktívnym v postcrossingu, ktorý som tu už žurnálovo spomínala pár rokov spätne.  ( https://www.postcrossing.com/ )

Ako som sa začala pohrávať s rôznymi témami, akosi viac a viac sa mi začali
"diať" v živote situácie, kedy som si odnášala určitý "aha moment". Tieto momenty sa často akoby opakovali a mňa natoľko ovplyvnili, že som si začala uvedomovať, že je to jednoducho akýsi deficit v našej spoločnosti ako takej. 

Preto som si povedala, že zrejme " mojím poslaním" je upriamiť pozornosť na tieto "javy", ktoré som navnímala a preniesla do tvorby. 

   A tak vzniklo 20 autorských pohľadníc, medzi ktorými je aj kolekcia ktorá odkazuje na nevypovedané problémy. Problémy, ktoré máme svojím väčším / menším spôsobom (myslím si ) všetci, avšak sú našimi tichými spoločníkmi. 

Obklopovali ma situácie, kedy som si uvedomila, ako veľa ľudí vlastne rieši to isté, ako nás to celé spája, no zároveň pre konzervatívnu spoločnosť a vlastné ego je to aj tak tabu

  Vyvážené duševné zdravie, ktoré čoraz viac (prevažne a zároveň nielen) mladých ľudí nevie akosi uchopiť pod tým tlakom všetkého navôkol.

Zdravá sebeláska - skutočná, nie egocentrická.Psychické problémy ktoré komplikujú bežné fungovanie v živote a úplne jednoduché veci, už zrazu jednoduchými nie sú.


Byť zmenou, inšpirovať tak iných cez skutky a vytvárať nádej.Byť samým sebou, nech to prináša čokoľvek odlišné pre spoločnosť.To, že pozitívne myšlienky menia svet a ak by sme všetci upriamovali pozornosť na tie pozitívne veci bolo by všetko iné... To, že aj malé spýtanie sa či je niekto v poriadku, môže " rozžiariť" jeho svet a znamenať tak pre neho obrovskú zmenu - byť niekoho svetlom v jeho temnote.Snažiť sa " byť v pohode", milým a jednodnoducho prinášať do spoločnosti radosť, všeobecnú pohodu. 

Vedieť selektovať medzi informáciami, ktoré nás obklopujú, pretože často sú to len informácie vytrhnuté z kontextu, bez ucelenej podstaty...Nuž a mnohé by sa zrejme zmenilo, ak by sme si vedeli uvedomiť si, že život je magický a žijemeho všetci len raz. Vychutnaj si ho.

S láskou
ja.
 

Komentáre

Sandante zaujímavé čítanie, krásne zobrazené myšlienky :))

2023-03-29 08:01:101x

Lucy-Art Ďakujem krásne Sandante :)

2023-03-29 12:16:27

hrudkova Veľmi pravdivé!

2024-01-05 11:53:47

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Lucy-Art
Lucy-Art
13652 predaných ks, 1831 hodnotení

Vítam Ťa milý pocestný.
Nech sa páči - vkroč do ríše tvorivého sveta papierového ateliéru. Nezvyčajné, čarovné miesto, ktoré Ti ponúka množstvo kreatívnych pokladov. Obslúži Ťa floristka čo píše listy, pečatí ich, tvorí a miluje Matičku prírodu.

Informácie

Moje kategórie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Pohľadnica " Megic of Letters"  - 15435325_Pohľadnica " Megic of Letters" by Lucy-Art
 Páči sa 20 ľudom
0,99 €
 - Pohľadnica " Selfcare"  - 15435459_Pohľadnica " Selfcare" by Lucy-Art
 Páči sa 15 ľudom
0,99 €
 - Pohľadnica " be Kind"  - 15435497_Pohľadnica " be Kind" by Lucy-Art
 Páči sa 14 ľudom
0,99 €
 - Pohľadnica "Wander"  - 15435625_Pohľadnica "Wander" by Lucy-Art
 Páči sa 20 ľudom
0,99 €
 - Pohľadnica " rozkvitni."  - 15435652_Pohľadnica " rozkvitni." by Lucy-Art
 Páči sa 33 ľudom
0,99 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »