Domov » Žurnál+ » Autor: Lucia Hrušková

Žurnál+

Píš, ako počuješ

Lucia H. » Rady a info / 2018-03-21 09:26:02 /  2 komentáre / 8 lajkov

... ale hlavne píš !
Mojej duši dáva teda poriadne zabrať táto digi doba, kedy píšeme len prostredníctvom displey-ov, monitorov a kade-akých výdobytkov tejto našej
strašidelne  " kreatívnej" doby.

  

    Za mňa osobne jednoducho hlásim, že milujem písať a vždy som sa na tom opúšťala, už ako puberťáčka, keď som si bola schopná nie jednu A4rku vytrhnúť z "dejáku" (rozumej pubertálny slang na dejepis) len preto, lebo som sa tam tri krát zmýlila a teda nebolo to bez škrtania, alebo " bielitkovania" ( korektovacia páska, kedysi bola vo fľaštičke ako biely náter, aplikovaný štetčekom a len jeden, alebo dvaja sme to mali v triede a často to
" blielidko" letelo cez pol triedy niekoľko krát za hodinu :) .. och ! sweet memories.. ) nuž  a následne som si prepisovala poznámky sama po sebe, vždy všetko dôležité som mala napísané farebne a k tomu som mala ešte aj " harmonogram farieb" ( ktorá ide po ktorej, aby to pekne všetko nasledovalo v celom zošite ) ... áno, je mi to jasné, že práve 1/3 čitateľov zatvorila žurnál, pre môj zdravotný stav mysle :) .. čo už, každý má tú svoju úchylku ♥   Najdôležitejšie je však pri písaní PERO !
Ak človek nemá komfortné pero, ktoré sa mu skvele drží a nemusí na neho tlačiť tak, že mu ide ruka od samotného ramena odpadnúť, tak  veru veľa vody nenamúti s pocitom, že by ho to mohlo aj baviť.


 Dnes som naskladnila konečne klasické " čínske pero", ktoré som ku podivu dlhšie zháňala, pre jeho skvelé vlastnosti, že je :

 - ľahké
- plniteľné
- má konvertor
- tenké pierko 
- cenovo dostupné pre každého
- ešte má aj štýlové prevedenie kvietkov


   Presne takýmto som písala ako na základnej, tak strednej a následne vysokej škole, tam už síce Parkerom, ale tak to už je level pre tých, čo sa skutočne opúšťajú na tom, čím píšu a ja jednoducho guľôčkovým perom nemám v srdci písať, potom už radšej ceruzkou.

Základom plniacich pier, je vytlačenie nadbytočného vzduchu z konvertora a teda odporúčam natiahnuť atrament a následne vytlačiť ešte dve kvapky spať z natiahnutého obsahu. Starostlivosť o pero  pri atramente je viac menej nula celá nič (občasné premytie), pričom pri použití tušu  ( ako sme si už spomínali v predchádzajúcom žurnále: https://www.sashe.sk/Lucy-Art/journal/pod-sa-nieco-naucit.-calligraphy )
je potrebné čistenie po každom použití. 

 Tým sa dostávame k lepšej možnosti, pri použití tušu sú namáčateľné pierka a nie naťahovacie perá, kde to čistenie je kompliovanejšie a časovo náročnejšie.


     Často som dostávala otázky, či nepredávam aj niečo také ako mám na fotkách - nech sa páči, už áno :) Veľa možností, farieb a setov sú od dnes k uchmatnutiu, či už ako skvelý darček, alebo pre seba a svoje potreby. 


 Krásny deň sašisti, plný farieb zasielam!

   S láskou
ja.

Komentáre

miu Tie farebné brká sú krásne. :)

Na začiatku školského roka som sa vždy rozhodla, že budem mať úhľadný zošit. Vydržalo mi to 1-2 stránky a potom to bolo znova moje "staré" písmo ( niečo naklonené doľava, potom rovno, potom doprava).

"Maľovať" písmo síce ako tak viem, ale pri rýchlom písaní je to katastrofa. :-))

2018-03-25 13:55:012x

Lucy-Art To ja som mala jednu dobu taký ošiaľ, že som si písala každý zošit iným fontom :D

Ja som asi cvaknutá v tomto :))

2018-03-25 19:11:04

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Lucy-Art
Lucy-Art
7459 predaných ks, 1217 hodnotení

»Vítam Ťa milý pocestný.
Nech sa páči vkroč do ríše papierového sveta v ktorom tvorím pod handmade značkou
Lucy Touch Art ®

» Nájdeš tu aj materiál na Tvoje tvorenie.

» Floristka čo píše listy, pečatí ich, tvorí a miluje Matičku prírodu.

» Zásielky sú odosielané hromadným podajom 2x do týždňa. Najčastejšie v dňoch PONDELOK a STREDA. To znamená po úhrade do max. 3 pracovných dní od pripísania finančných prostriedkov na účet prijímateľa (ak to situácia umožňuje). «

Faktúra vo formáte PDF & podacie číslo Vašej zásielky je vždy k dispozícií pod objednávkou.

Ďakujem, že šetríme spoločne Matičku prírodu.

Moje kategórie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Atramentové " čínske pero" Floral - 9332914_Atramentové " čínske pero" Floral by Lucy-Art
 Páči sa 28 ľudom
2,80 €
 - Kaligrafická, darčeková sada   - 9332942_Kaligrafická, darčeková sada by Lucy-Art
 Páči sa 36 ľudom
35,- €
 - Farebné brko, set - 9332954_Farebné brko, set by Lucy-Art
 3 komentárov
 Páči sa 69 ľudom
20,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »