Domov » Žurnál+ » Autor: Lucia Hrušková

Žurnál+

Československá spolupráca s inšpiráciou na tvorenie

Lucia H. » Tvorba / 2021-09-21 07:00:02 /  6 komentárov / 26 lajkov / 359x zobrazený

...po pol roku som si zasadla za stôl, že sa idem aj ja prihlásiť o slovo žurnálom. 

Prajem Ti príjemnú chvíľku s nádychom už jesene za oknami, vôňou dobrej kávy, alebo čaju.

Rada by som predstavila sashe svetu novinky, z korých sa veľmi teším a na inšpirácu mám odložených aj pár záberov spoza môjho pracovného stola :) 

Keďže sa už dve československé spolupráce vydarili, prinášam do tretice ďalšiu ♥

Zlatá hodinka, nachystané nové háročky a šup na nafotenie noviniek. 

Oslovila som na spoluprácu Magdu, veľmi šikovnú ilustrátorku zo susednej Českej republiky. Jej štýl ilustrácií mi je veľmi blízky a často rada tvorím z presne takýchto tématických háročkov. 

Lepivosť je super, sýte farby, atramentová tlač, matný povrch a odskúšané aj na mojich vlastných projektoch. To bolo pre mňa to najdôležitejšie, aby bola skutočne kvalita na prvom mieste, kde sa delí o štýl ♥

Nálepky / samolepky sú úžasné ako na journal tvorenie, značenie do diárov pracovné povinnosti, tak ja osobne sa im najviac teším na zdobenie listov, obálok a milovaných pohľadníc. Ten šmrnc je jednoducho nezameniteľný.

Celá myšlienka Československých spoluprác vznikla pri snahe priblížiť aj inú autorskú tvorbu, ktorú ja sama zbožňujem. Prvou bola Adéla Roudnická, následne Vinka a teraz do tretice Divoká tužka. Ich tvorby vieš nájsť v jednotlivých podkategóriách.

 

V podstate všetko, čo používam najradšej pri vlastnom tvorení, sa dá u mňa nájsť medzi kreatívnym materiálom. Začala som ho zaraďovať do ponuky materiálu, keď som si uvedomovala čoraz častejšie, že sa mi tie veci zháňajú na Slovensku horšie a všetok materiál som si nosila zo zahraničia. Plus otázky "kde sa to dá zohnať"..."ako to robíš " sa začali hromadiť.

"Žila" som z naškrečkovaného tvorivého materiálu a vždy keď dochádzal, som išla zasa na výlet - najčastejšie do milovaného Nórska, keďže som vedela kde - čo zoženiem. Za tie roky života tam, som to jednoducho mala prelezené zhora zdola. Tam tvorí každý jeden človek, takže o kreatívne materiály rozhodne nie je núdza, ako napríklad povedzme tu. Samozrejme už sa to zlepšuje, avšak takých 5 - 6 rokov dozadu tu nebolo absolútne nič z toho, čo som si obľúbila v Oslo. 

Aj napríklad pečatenie voskom. Teraz zažíva boom, každé svadobné oznámenie, či krabička luxury fotografií od profíkov nesie pečať, avšak pre mňa rozhodne novinka nie je. Prvé vlastné pečatidlo som mala presne 14 rokov dozadu (och, ako ten čas naozaj expresne letí :) Bola to moja iniciála mena " L " a " H ". Áno, ako inak aj tie som si zadovážila v milovanom Norway-i. Od vtedy som pečatila neustále, vymýšľala a skúšala nové techniky, taktiky a tak aj tieto vecičky sú u mňa, lebo sú takou akousi mojou neoddeliteľnou súčasťou.  

Je to hneď prvá kategória a je v nej k dispozícií úplne všetko k pečateniu, ktorá vznikla už pred 4mi rokmi a stále sa vynovuje, dopĺňa a srší životom. Výroba vlastného, originálneho pečatidla či už s logom, alebo akoukoľvek inou vlastnou grafikou je tam taktiež. Ak Ťa to láka, hlavne sa toho neboj. 

Verím, že sa Ti novinky páčia a že nejaký ten záber do zákulisia môjho tvorenia taktiež potešil.

Na záver už len malé * prepáč, že sú to fotografie len z mobilu, no pri tvorení (zväčša v noci ) to inak ani neriešim. Verím, že to chápeš. 

Krásne dni jesenné pred nami, užívaj si ich.

Ďakujem za zastavenie sa, prečítanie.

S láskou

ja.

Komentáre

Lu.bi Nádherné napísané Lucik a fotografie z mobilu sú autentické a skvelé... žiadne ospravedľnovanie. Nech Ti to aj naďalej tak krásne tvorí... a aj ostatným, keď si u Teba niečo vyberú. ❤️

2021-09-18 09:19:512x

korben Krásny žurnál s krásnymi inšpiratívnymi fotkami od krásnej inšpiratívnej Lucky. :) ❤️

2021-09-18 17:20:032x

Lucy-Art Jeej Lu.bi & korben moje vernē fanúšičky :)) ďakujem krásne za prečítanie a pár milých slov, zahrali ♥️

2021-09-19 12:24:14

KONCITO Milá Lucy:) - tééda, na tvojom tvorivom stole to krásne vyzerá:)))....toľko prekrásnych novotín od môjmu srdcu blízkej tvorby Divokej tužky;).... mám pocit, že by som sa tými krásnymi ilustrovanými nálepkami najradšej celá obsypala ako v kope farebného lístia napadaného pod stromom:D... Veru, najkrajšie pozdravy sú v našej schránke vždy od teba - Lucy ♥️ - celú ju rozsvietia a nás tiež!

2021-09-20 11:29:181x

sq_stationery Krása, parádne novinky! A úplne som sa našla v tom, čo píšeš o svojej skúsenosti z Nórska, ja som to tak mala v Anglicku, všetko tak krásne a dostupné, toľko inšpirácie na každom kroku, často mi to chýba:)

2021-09-20 13:52:251x

Lucy-Art ♥️

2021-09-21 20:31:55

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Lucy-Art
Lucy-Art
11610 predaných ks, 1640 hodnotení

»Vítam Ťa milý pocestný.
Nech sa páči vkroč do ríše tvorivého sveta papierového ateliéru.

» Nájdeš tu aj materiál na Tvoje tvorenie.

» Floristka čo píše listy, pečatí ich, tvorí a miluje Matičku prírodu.

» Zásielky sú odosielané hromadným podajom 2x do týždňa. To znamená po úhrade do max. 3 pracovných dní od pripísania finančných prostriedkov na účet prijímateľa (ak to situácia umožňuje). «

Faktúra vo formáte PDF & podacie číslo Vašej zásielky je vždy k dispozícií pod objednávkou.

V prípade, že už vlastníte pečatidlo s univerzálnym závitom, stačí napísať a máte možnosť objednať si len hlavu pečatidla, ušetríte tak 2€ na rukoväti :)

Ďakujem, že šetríme spoločne Matičku prírodu.

Moje kategórie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Samolepky - Šijem si  - 13728085_Samolepky - Šijem si by Lucy-Art
 Páči sa 7 ľudom
2,70 €
 - Samolepky - Prechádzka lesom - 13728140_Samolepky - Prechádzka lesom by Lucy-Art
 Páči sa 17 ľudom
2,70 €
 - Samolepky - Cozy jeseň - 13728183_Samolepky - Cozy jeseň by Lucy-Art
 Páči sa 11 ľudom
2,70 €
 - Samolepky - Herbár - 13728220_Samolepky - Herbár by Lucy-Art
 Páči sa 18 ľudom
2,70 €
 - Samolepky - Cozy Norge - 13728350_Samolepky - Cozy Norge by Lucy-Art
 Páči sa 22 ľudom
2,70 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte