Domov » Žurnál+ » Autor: Gabriela Timková

Žurnál+

Keď nevládzem tvoriť...

Gabriela T. » Osobné Blogy / 2023-05-25 21:47:31 /  9 komentárov / 22 lajkov / 164x zobrazený

Asi sa každý z nás dostane v živote do situácie, kedy uviazne. Zrazu si uvedomí, že stojí v čomsi lepkavom, mazľavom, šmykľavom. Zamzrne, premýšľa ako z toho von. A nevie...

I mne sa to stalo tentokrát, že som sa ocitla v živote, kedy jednoducho neviem. A ako bonus, opustila ma chuť tvoriť. No a tá potvorka mi chýba zo všetkého najviac.... 

Od nepamäti som bola (po)tvorivý tvor, a tvorenie pre mňa nebolo len realizáciou niečoho hmatateľného, ale samotný proces bol pre mňa vždy prostriedkom vyrovnávania sa so všetkým, čo som prežívala. Sklamania, radosti, rozhodovania.... 

A vždy keď som chytila nožnice do rúk či ako staršia sadla za šijací stroj, vždy som od svojej tvorby vstávala s pocitom "aha, už viem!". A vedela som nielen nejaký nový postup či vyskúšala som novú techniku niečoho, ale vedela som kam v živote ďalej. Čo so životom ďalej. Dostala som nápad ako si niečím poradiť a silu ako niečo zvládnuť. 

Zrazu tápam, motám sa.... 

Som roztržité motovidlo. Veľmi, veľmi by som chcela dostať chuť tvoriť a prežívať to, čo som niekedy pri tom prežívala. A nielen to, ale aj viac! 

... a tak teraz skúšam svoju druhú najobľúbenejšiu tvorivú činnosť. 
Písanie. 

Viem, že tieto riadky takmer nikto čítať nebude. Viem, že blogy nie sú už veľmi v kurze.  
Ale ako som neskonale vďačná celému sashe, za to že vôbec je a dáva tento prekrásny priestor toľkým tvorivým ľuďom, ešte vďačnejšia som, že dáva priestor a takýmto snílkom, aby si mohli vylievať srdce a dušu aj prostredníctvom písmenok... 

Verím, že to raz príde znova. Že sa to vráti. Tá chuť, ten pocit, ten chtíč, tá radosť.... 

Prajem ju nielen sebe, ale aj všetkým, ktorí tiež majú pocit, že zapadli.... 

Komentáre

dream_and_live Milá Lúčna víla, na tieto slová mi padol zrak "náhodne".. asi preto, aby som vám mohla napísať, že takéto obdobia poznám a že patria k životu.. posúvajú nás ďalej, aj keď to tak nevyzerá a nie je to príjemné.. Vaša chuť a radosť z tvorby opäť príde, treba tomu dať len čas a priestor a zatiaľ sa o seba dobre a láskavo postarať..

2023-05-26 00:19:105x

Katry Pridávam sa ku komentáru nadomnou....och,joj,je to veru tak...nie každý to tu vyklopí tak krásne napísané ako Vy Lúčna víla :)),ale isto je veeeeeľa tých,a ja patrím medzi nich tiež,čo sa občas brodíme týmito zákutiami znechutenia...ale vždy si vyprosím silu a chuť,kráčať ďalej a tvoriť,lebo tvorba je relax nielen pre našu dušu a ruky,ale pre srdce ktoré sa vždy poteší,ak naša tvorba teší iného...tak prajem veľa,síl,chuti, motivácie a odhodlania....pozrite smerom hore a pôjde to :)

2023-05-26 06:34:203x

mespilu pre mňa sú blogy v kurze, ďakujem za úprimné slová a teším sa na ďalšie :)

2023-05-26 07:13:17

NoiArt Ahoj, každý z nás zažíva tieto ťažké obdobia, neboj, zase bude dobre :O) Písanie je tiež tvorba a pomáha si urovnať myšlienky. Veľa síl prajem.

2023-05-26 10:08:321x

FMdesign Děkuji za blog, který je tak velmi otevřený a srdci blízký. Musím říct, že v současnosti prožívám podobné rozpoložení. Psaní je báječná záležitost, která očišťuje duši. Již delší dobu si pohrávám s myšlenkou začít opět psát. Psaní mě vždy moc těšilo a pomalinku nacházím tu pověstnou "slinu." Milá Lúčna víla, přeji hodně pozitivní energie, sluníčka a vše ať v ten správný čas přijde, kdy budete opět šťastná a plná nových nápadů potažmo realizací s potěchou duše a srdíčka. :-)

2023-05-26 13:17:232x

Domkasviecky Hlavu hore, je super že ste začala písať, sú obdobia keď sme raz hore raz dole, tiež to zažívam ako v tvorbe tak aj v osobnom živote, otázok čo a prečo je strašne veľa, treba ale nájsť silu a vieru v seba a všetko bude fajn. Držím palce :-)

2023-05-26 14:12:412x

AdharaDecor Dobre poznám životné situácie, o ktorých píšete. Aj to, že príliš veľké problémy nás oberajú aj o únik do sveta tvorby, ktorý fungoval pri menších problémoch. A človek má tak ešte o jeden dôvod na žiaľ viac. Len v jednom sa líšim - pre mňa je písanie tá hlavná tvorivá činnosť a toto handmade len vedľajšia. A môžem povzbudiť vlastnou skúsenosťou, mne sa doposiaľ moje hlavné tvorenie vždy vrátilo. Síce v trochu inej podobe, ale vrátilo...

2023-05-26 14:59:222x

Anu-Lienka Ján len toľko, milá Lúčna víla, že všetko má svoje dôvody, a to, že ste si tu takto vyliali svoje srdiečko, ho tiež má. Mnohé (a možno aj mnohí), čo sme si to prečítali, sme si možno vydýchli, lebo máme tie isté pocity a niekto to za nás položil na papier (obrazovku). Blogy sa veru ešte stále čítajú a aj inšpirácie prídu, možno vaša duša a telo potrebujú malú pauzičku a krok späť, aby ste sa na chvíľku zastavili a pozreli a zamysleli a prehodnotili a skonštatovali, že je všetko v pohode a opäť sa Vám “chce”. Hlávku hore, všetko bude zase úžasné. Vieme to tu (ako vidíte) aj my ostatní... lebo taký je život a ten je ešte stále celkom krásny, či?

Všetko dobré, opatrujte sa, žite a naplno a TVORTE!

2023-05-27 07:11:593x

imageB Je nás tu takých kopa. Krásne komentáre a povzbudzujúce slová tu predo mnou. Ja sa k nim pripájam a prajem, nech sa všetko na dobré obráti a vy nájdete radosť opäť vo svojej tvorbe. Určite to bude stáť zato ! Držím palce.

2023-05-27 09:23:242x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
LucnaVila
LucnaVila
257 predaných ks, 32 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte