Žurnál+

Môj prvý recyžurnál alebo čo dokáže obyčajná plechovka

Lucarino56 predaných ks, 30 hodnotení

Lucia M. » Tvorba / 2024-02-08 13:00:01 /  5 komentárov / 40 lajkov

Páči sa mi tvorba, ktorou sa vracajú veci do obehu. Tvorba, ktorá dáva veciam druhú šancu, novú tvár... ktorá vdýchne starinkám dušu...

Odjakživa, čo si pamätám, odkladám, nevyhadzujem, vravím si "veď to sa zíde" a ono sa to naozaj zíde. Niekedy hneď, inokedy si to počká pár rokov na nápad, ale predsa.

Keď sa mi narodila prvá dcérka Agátka, musela som zaradiť na nákupný zoznam aj dojčenecké mlieko. Sadlo jej mliečko v parádnych 2 litrových plechovkách, ktoré mi bolo pravdaže ľúto vyhodiť. Veď mali takú perspektívu. Konečne nádoby, do ktorých sa zmestí celé kilo múky bez toho, aby som musela v obale nechať tých zvyšných 100 gramov a ešte zostane aj miesto navyše :)

A keďže rada dávam veciam druhú šancu, tak ju dostali aj tieto nádobky, ktoré by možno niekto iný rovno hodil do koša, prinajlepšom do toho na separovanie.

Bolo ich naozaj veľa, ale miesta bolo málo, tak som sa začala činiť.

Najviac sa mi na nich páčil motív venčeka. Taký môj. Ručne maľovaný, bez predlohy, s dôrazom na drobné detaily. Sprvu širší... 

 

 

Neskôr užší venček, ktorý ma dostal svojou nežnou jednoduchosťou.

 

 

Venčekové nádoby som väčšinou maľovala na varešky. 

 

 

Ale tiež na bylinky a podobne.

Ďalšie nádoby dostali retro nádych s motívom, ktorý sa mi spája s predstavou vidieckej cukrárne. Pulty so sklenenými dózami plné cukríkov a benátskych lízaniek, bodkované šálky...

Takéto nádoby som väčšinou maľovala na bylinky a sladkosti. 

 

 

Poslednú plechovku som vymaľovala lístočkami rôznych tvarov,  ktoré sú "rozviate" po celej nádobke.  Nápadov mám ešte veľa, ale plechovky sa mi "záhadne" míňajú... tak som zvedavá, či sa mi nejaké podarí zohnať. Napadne vôbec niekoho ponúkať prázdne plechovky z dojčeneckého mlieka na predaj? Uvidíme :)

 

 

A na čo by mohli ešte slúžiť? Na čokoľvek:) Na varešky, bylinky, hríby, sladkosti, suroviny do kuchyne, na príbor, ale napríklad aj na šijacie potreby, kreatívny materiál a podobne. Dve plechovky na varešky napríklad putovali do Talianska ako darček zo Slovenska. To som mala aj obavy, aby sa mi vydarili. Pochytila ma akási šialená vlastenecká zodpovednosť...ale potom som si povedala, že Taliani s tým ich "molto bene" sú nadšení zo všetkého a že to bude v pohode :) 

 

 

Čo sa týka samotnej výroby, zapáčili sa mi kriedové farby "Dekor paint Chalky", ktorými som postupne nahradila tie akrylové. Tieto kriedové farby majú úžasné odtiene (ktoré by ste mali doma najradšej všetky) a po uschnutí vytvárajú krásny, hladký, až taký zamatový povrch. A čomu som ozaj vďačná, objavila som aj podklad "Bonding primer", ktorý používam ako podklad pod tieto kriedové farby. Pre niekoho asi samozrejmosť, však :). Kým som ho totiž neobjavila, tak som celú nádobu najskôr musela obrúsiť jemným šmirgľom a tak zdrsniť povrch plechovky, lebo mi často niektoré farby na hladký, hliníkový povrch nechceli chytiť alebo sa zlupovali. No čo, učím sa na vlastných pokusoch a omyloch a som rada, že pri tvorení objavujem stále viac a viac úžasných pomocníkov. A prichádzam postupne na to, že nie vždy si musím vyberať tú ťažšiu cestu, že si musím vedieť tvorbu aj zjednodušiť...čo samozrejme neplatí aj v živote, aspoň v tom mojom...

PS: Akú najzvláštnejšiu vec ste si odložili a následne použili k handmade tvorbe? Som zvedavá, teším sa na komentáre :) 

 

Lucia

Komentáre

smigliatko Kraaaaasne

2024-02-06 14:33:22

Lucarino Ďakujem Kati ♡

2024-02-06 18:58:40

danabortlikova Veľmi pekné!

2024-02-06 20:47:101x

Zbrusunove Krásne maľované, tiež recyklujeme, aj nádobky všelijaké mám odložené, len sa do toho pustiť. Keď okolo je toho toľko vo sa dá znova využiť, že nestíham , ale počkajú má.

2024-02-08 13:41:081x

johanahol Krásne a jemne

2024-02-08 16:05:501x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Recy-nádoba na varešky  - 16338215_Recy-nádoba na varešky by Lucarino
 Páči sa 19 ľudom
12 €
 - Recy-nádoba/úzky venček/ - 16338367_Recy-nádoba/úzky venček/ by Lucarino
 Páči sa 12 ľudom
10 €
 - Recy-nádoba na bylinky  - 16224150_Recy-nádoba na bylinky by Lucarino
 Páči sa 16 ľudom
12 €
 - Recy-nádoba /motív lístkov/ - 16338299_Recy-nádoba /motív lístkov/ by Lucarino
 Páči sa 12 ľudom
15 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »