Domov » Žurnál+ » Autor: Lucia Laciaková

Žurnál+

Čo je krásne?

Lucia L. » Nové výrobky / 2019-03-03 18:46:06 /  10 komentárov / 28 lajkov / 498x zobrazený

Stále bojujem s tým, že kým neprerobíme dvor, tak len ťažko nájdem miesto, ktoré by bolo dosť fotogenické na dobrý záber a ja som lenivá sa trepať s vecami kamsi do diaľav. Baliť ich do kufra, potom vybaľovať, nedajbože ich žehliť a prezliekať sa kdesi v teréne. Cez zimu fotím dnu, na bielom pozadí, v teple domova. No len čo je to von aspoň trošku znesiteľné, keď zubaté slniečko poskytuje dosť svetla a aspoň trochu tepla, volím exteriér. Akurát, že na našom dvore to vyzerá ešte stále ako na bojisku. Tieto naše priestory som doteraz nepovažovala za krásne. Ani len trošičku. Starý plot, starý múr, zlezená farba.. Chcelo to iný uhol pohľadu.

Odkedy sa s Jurom moceme po všetkých tých zákutiach európskych veľkomiest, tak prichádzam na chuť všetkým nedokonalostiam opadaných múrov, škaredých omietoch, olúpaných schodov, popraskaných betónov.  Lebo však veď ono len iný uhol pohľadu na krásu si treba začať pestovať. A v tomto veku ho už pomaly trénovať aj ráno pred zrkadlom :))) Začala som teda tréningom na tom našom (ne)šťastnom dvore. Či to pôjde aspoň tak, ako mi to ide na cestách. A čuduj sa svete, išlo! Úplne som si zamilovala moje schody, OSB dosku v altánku, tú hroznú komunistickú zelenú omietku aj žltú rúru, ktorá vedie plyn. Konštatujem priatelia, čiste empiricky, že krása je relatívna. Veď posúďte sami ;)

Tu sú obrázky nových vecí nafotených na našom PREKRÁSNOM dvore. Prikladám aj fotky z Atén, z tých v Grécku, ktoré sa mi aj napriek varovaniu mojich známych zdali krásne tiež. Vraj, že tam nemáme chodiť, lebo sú hnusné, špinavé a nebezpečné. Presne ako náš dvor. Ešteže som neposlúchla a našla ten iný uhoľ pohľadu. Hravý, selektívny, kde si zámerne pozornosť sústredíte na to, čo máte radi, na to, čo považujete za krásne Vy. Tak trošku rozmýšľam, či by nebolo super aplikovať to všade. Nielen na priestory a mestá. Ale aj na ľudí, na ich povahy a na vzťahy ako také. A my by sme odrazu nachádzali toľko krásy, že by sme sa o ňu nestíhali deliť ;)

No nebolo by to fakt krásne?

A ešte mi napadlo, že jedného z Vás obdarujem. Náušnicami z fotky tu hneď dolu. S tými kvetinovými. Poputujú jednému z Vás, kto sa so mnou v komentároch podelí o svoj názor. Či pocit. Čokoľvek, čo by nám rád zdelil.

V jednej kaviarni v Aténach toto: 

Ak by ste mali chuť o krásnych Aténach vedieť viac, tak som si konečne zriadila blog - cestovateľský. Aby ste mali chuť baliť kufre aj Vy a objavovať krásu úplne po celom svete. Lebo veď je jej toľko, že až!

Blog sa volá KTOHLADANAJDE a Vy ho nájdete tu: http://ktohladanajde.home.blog/2019/02/20/pocarbane-ateny/

Komentáre

eko.brnka Máš pravdu, niekedy je jednoduchšie schovať všetko za "peknú fasádu", nepriznať farbu :)

Osobne mám rada veci, ktoré už niečo zažili, s ktorými ma spája nejaké puto, spomienka, zážitok. A vôbec mi nevadí, že sa na nich podpísal zub času, že farby vybledli, hrany sa ošúchali...

2019-03-03 18:56:261x

daduluska krásne krásne

2019-03-03 19:11:281x

Stopak Aj škaredé,ošúchané veci môžu byť pekné,mať svoje čaro,mať svoje tajomstvá.Len treba mať oči otvorené a vidieť tú skutočnú krásu.Nemali by sme si zakrývať si oči a tváriť sa,že všetko škaredé je zlé a treba to vyhodiť,zbúrať.

2019-03-03 19:48:311x

helenka.k Ja som si myslela, že náš dvor u rodicov nie je pekny. Taky hospodársky, zvieratka a vsetko, co k tomu patri. Ale v lete spm vyfotila svojho syna ako so starkym krmi sliepky. A oni su tam tak stastni. Je to krasny dvor.

2019-03-03 21:44:032x

Miskat Ja mám veľmi rada staré veci. Pre mňa majú dušu. Nemám rada novostavby, cítim sa v nich neútulne. Zato starý dom s ťažkými drevenými dverami, to má pre mňa svoje čaro. Asi tá nedokonalosť robí staré veci (z môjho pohľadu) dokonalým. :) A Atény sa mi zdajú bohužiaľ iba z fotiek) nádherné-toľko umenia tam je! Dúfam, že sa tam raz dostanem..:)

2019-03-04 07:20:331x

lenulla Mám ,,de ža wuu,,....presne ten plot, starý populárny brizolit....doma starej mamy a starého otca....boli to najkrajšie prázdniny ale som kedy u nich zažila...ten starý dom, dvor, staré schody budú pre mňa dokonale navždy....majú v sebe skryté čaro, tým mojich najkrajších chvíľ....

Občas treba naozaj otvoriť oči, či svoje srdce a začať sa naozaj dívať okolo seba....a najst vo veciach to krásne....

Držím palce v tvorbe a prajem veľa zdravia, a úspechov....

2019-03-04 09:27:521x

LucLac Ďakujem veľmi pekne za Vaše názory ;) A KRÁSNY deň prajem :))

2019-03-04 10:30:13

Pedigmania hovorí sa, že krása je v očiach toho, kto sa pozerá....bezpodmienečne súhlasím :-)

2019-03-04 11:24:551x

lesna Krásne. Dýcha to ľudskosťou, prirodzenosťou, bez falošných tónov. Ako vrásky na tvári starkej. Krajšie ako vybotoxovaná umelá tvár nepríjemnej "dokonalej" susedy.

2019-03-04 11:39:191x

Lubka-Gustik Lucka ty si moja krvná skupina! Zas sa o tomto presviedčam. Na to aby človek bol schopný vidieť krásu, musí mať aj krásu v sebe. A ty si určite pre mňa krásny človek. Nie len navonok ale hlavne vnútri. Ja tiež rada objavujem krásu na rôznych miestach, či už vo veľkých metropolách, na saharskom piesku alebo v zákutiach starých ulíc či opustených domoch. Tá príchuť tajomna a dávnejších čias. A rozmýšľam aký ľudia tam žili aj ich príbehy. A tvoj starý dvor je náhodou čarovné miesto, kde môžeš čerpať inšpiráciu. Želám ti veľa chuti do ďalšej práce a kreativity. Aby tvoj pohľad na svet sa preniesol k ďalším ľuďom.

2019-03-25 12:22:37

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Tričko Lana - 10490515_Tričko Lana by LucLac
 Páči sa 51 ľudom
25,90 €
 - Šaty Folk Stripe - 10490566_Šaty Folk Stripe by LucLac
 Páči sa 43 ľudom
42,90 €
 - Tričko Magnolia - 10491090_Tričko Magnolia by LucLac
 1 komentárov
 Páči sa 51 ľudom
25,90 €
 - Tričko + náušnice Fairy - 10491221_Tričko + náušnice Fairy by LucLac
 2 komentárov
 Páči sa 78 ľudom
20,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »