Domov » Žurnál+ » Autor: Julianna Rencés Kovács

Žurnál+

Horúce trendy v detských izbách

Julianna R. » Blogy / 2017-07-14 06:55:01 /  20 komentárov / 71 lajkov

Každá mamička sa snaží zariaďovať detskú izbu najskôr z praktického hľadiska, aby všetko bolo účelovo na mieste ale na druej strane sme ženy, máme rady krásne veci a preto nás to núti neustále sa inšpirovať, meniť veci k lepšiemu. Hovorí sa, že dieťa nepotrebuje nič, okrem lásky a milujúcej rodiny, ale predsa sme aj my – mamičky rady, keď ich vidíme rásť, vnímať svet, zároveň sledovať ich vývoj v krásnom útulnom prostredí.

Ako návrhárka neustále sledujem nové trendy v interiérovom dizajne, inšpirujú ma nielen zahraniční, ale aj domáci tvorcovia, avšak trendy pre detský svet musíme chápať trošku inak.

Ako matka troch chlapčekov mám už svoje konklúzie o tom čo funguje a čo nie ;-)
Týmto žurnálom by som Vám rada priblížila najnovšie módne štýly, ktoré nás čoskoro prevalia. Snažila som sa zostaviť taký výber, aby ste v ňom našli svoje, tak pre najmenších, ako aj pre väčšie deti, avšak podotýkam, že nová vlna v interiérovom dizajne so sebou prináša sofistikovanejšie vnímanie detí. Nový fenomén „Toy free childhood“ – takzvané detstvo bez hračiek silno ovplyvňuje aj požiadavky na dizajn, preto sa detské prvky a milučké zobrazenie charakterov stávajú minulosťou.

Na začiatku by som ešte zdôraznila, že s niektorými trendami sa musíme rozlúčiť. Na tvrdé geometrické vzory, ako chevron a rovnomerné 5-cípe hviezdičky môžeme čistou dušou zabudnúť, avšak nahradia ich iné, jemnejšie prvky, na ktoré sa už veľmi tešíme. Severský štýl, ako sme ho poznali doteraz, sa po dlhých rokoch zmení, okorení sa ornamentálnymi prvkami, pomieša sa s folklórnymi a etnickými akcentmi. Vo všetkých nových trendoch sa objavuje eklektizmus, ale zároveň prinášajú so sebou aj určitý minimalizmus a decentné prvky.

Trendy chlapčenských detských izieb:

1. Animal kingdom

Nové chápanie "zvieratkovských" doplkov spočíva v grafickom zobrazení. Do popredia sa dostávajú safari zvieratá, ale stále sú obľúbené aj zajačiky a srnky. Aj tu platí minimalizmus, menej je viac. Módne sú obrovské látkové alebo plyšové zvieratká (realisticky zobrazené), nálepky na stenu, alebo tapety, ale netreba nič preháňať, stačí jeden alebo dva výrazné motívy. Zvoľte si biele steny a farebný nábytok, nič tým nepokazíte, avšak drevo a prírodné materiály by mali byť uprednostňované pred plastovými kúskami ;-)

Zdroj fotiek : pinterest

2. Minimal

Ako som už skôr písala, minimalizmus je na mieste, ale je to chápané viac-menej charakterovo. Túto tému som – možno – mala nazvať ANTIdetská izba :-D. Všimnite si, že takmer žiadne detské vzory a hračky nie sú na obrázkoch, pokiaľ áno, tak len symbolicky. Dôležitú rolu dostali prírodné materiály ako sisal, prútené koše a zeleň. Zaobstarajte si pohodlnú taburetku, stane sa skvosťom vašej pokojnej oázy. Detská izba po novom slúži na oddychovanie a relaxovanie

Zdroj fotiek: pinterest

3. Space above us

Každý chlapček sníva o ďalekom vesmíre, fascinuje ho obrovský neznámy svet nad nami. Ja osobne verím, že nie sme sami a deti to vedia ešte lepšie ;-) Aj tu platí, že netreba nič preháňať, stačí len pár výraznejších prvkov, aby sme docielili naozaj štýlový a útulný priestor. Dôraz je kladený na doplnky. Zvoľte si tmavú hviezdičkovú tapetu a svetlý nábytok, alebo bielu izbičku zariaďte tematickými kúskami ako taburetka alebo vankúšiky. 

Zdroj fotiek: pinterest

4. Sand and sea

Naša obľúbená a nadčasová téma sa vrátila v novom ošatení, piesok a more vždy prinášajú čerstvý vzduch do každého priestoru. Azúrové a tyrkysové odtiene s bielou sú neúnavné kombinácie, ale aj tu platí, že prírodné materiály hrajú "prím". Sisalové prútené koše, doplnky z naplaveného dreva, akvarelové obrazy imitujúce more, ľan a rustikálna bavlna charakterizujú tento pretrvávajúci štýl. Z takýchto „prímorských“ detských izieb Vaše ratolesti takmer nikdy nevyrastú, budú ich sprevádzať od kolísky k dospelosti, stačí len odložiť hračky a máte krásnu veľkáčšku skrýšu pre adolescenta :)

Zdroj fotiek: pinterest

Trendy dievčenských detských izieb:

5. Candyness

Áno, áno, tá pravá cukríková :) Ak máte doma sladkú princezničku, tak je na čase, aby ste jej vytvorili ozajstné kráľovstvo. Nevyhnutne butete potrebovať baldachýn, najlepšie s tylom, pastelové volánikové vankúšiky, plyšovú labuťku a milión krásnych nežných doplnkov. Nezabudnite na hravé pompomky a jemné látky. Pastelové farby ako svetlo ružová a mentolková sú svieže a dodajú šmrnc každej izbičke. Pre chlapcov je trendy minimalizmus, ale to isté nemôžeme povedať v súvislosti s dievčenskou módou. Tu platí, že čím viac doplnkov, tým lepšie! Predsa, baby sa potrebujú parádiť :)

Zdroj fotiek: pinterest

6. Colorful dreams

Iste ste si všimli, že po období tlmených tónov nasledujú bláznivé farby. Presne to sa deje aj dnes. Púdrovo ružová so šedou je už minulosťou, do popredia sa dostávajú žiarivé farby, ako nikdy predtým! Žltá je nová sivá, kľudne si zvykajte :) Ako vidíte, jedná sa o akcenty: steny sú biele s doplňujúcimi prvkami. Pestrofarebné bodky vo forme nálepiek, milé girlandy, pôvabné ovocné vankúšiky sú ideálnym riešením, ak holdujete farebným trendom. Nič nepokazíte bláznivými obrazmi, dokonca aj rám postele môžete pretrieť na žltú, manžel na vás bude určite pyšný :-D 

Zdroj fotiek: pinterest

7. Golden era

Nebojte sa, predsa sa tá púdrovo ružová úplne nestratila. Spojila sa so zlatou a teraz tvoria nerozdeliteľný pár! Jemnulinké béžové odtiene a smotanová farba s pastelmi krásne doplnia ligotavú zlatú, aby mohla žiariť na celú izbičku. V tejto téme by som zvolila jednoduchšie symbolické tvary, čisté línie a grafické vyobrazenie motívov. Čím väčšie zlaté plochy, tým lepšie. Môžete sa pohrať aj s látkami, nech je ich viac druhov. Kvalitné umelé kožušinky sú neodmysliteľným prvkom a zútulnia každý priestor.

Zdroj fotiek: pinterest

8. The black accent

Čierna je synonymom elegancie a momentálne jej holduje celý svet detských interiérových doplnkov. Táto kráľovná farieb svojou existenciou dokáže premeniť celý priestor na niečo úplne iné. Ide ruka v ruke s bielou a púdrovou ružovou či mentolkovou. Najlepší pár však tvorí so zlatou, či vo forme pruhov alebo bodiek, v každej izbe si nájde svoje miesto. Netreba sa jej báť, ak ju použijete s úmernym množstvom bielej farby, tak to nemôže zle dopadnúť. 

Zdroj fotiek: pinterest

Ktoré trendy Vás oslovili najviac? Viete si predstaviť podobným spôsobom zariaďovať izbičku? Som zvedavá na Váš názor, neváhajte mi ho napísať :) Ak Vás môj žurnál inšpiroval, budem rada ak ho podporíte lajkom :)

Komentáre

taliaa pekné.

2017-07-05 11:45:001x

SEVERANKA super :)

2017-07-05 12:06:531x

KvetinovyObchodik LoveColors je lahoda pre oči detské aj dospelácke ♥ A som pevne presvedčená, že dieťatko, ktoré má detskú izbičku zariadenú naozaj s citom a vkusom tento vkus a cit aj "zdedí" - obkuká. A tiež sa príjemné a zladené farby odzrkadlia na správaní. Nebude to len také sem šmarím hračku, tam šmarím hračku a nevyznám sa už ani v tých 1000 farbách čo tu mám všade okolo seba...

2017-07-05 12:30:062x

LoveColors ďakujem pekne :) som rada ze sa vam paci :)

2017-07-05 12:34:39

Nirah perfektné!

2017-07-05 12:34:501x

zuzug Všetky sú nádherné, ťažko vybrať, ale predsa len ak by som mala dievčatko - bola by to Golden era. Mňa zlaté akcenty úplne pohltili, ešte pred rokom by som tomu sama neverila :)

2017-07-05 12:44:421x

Innak U man by bola Colorful dreams ... Ale vsetko je vskusne a nadherne. :)

2017-07-05 13:35:221x

Erinka Úžasné...veľmi pekný žurnál.....ak by som mala dievčatko(mám troch chlapcov),vybrala by som si "Candyness"

a z chlapčenských je pre mňa TOP "Animal kingdom."♥♥♥

2017-07-05 14:02:271x

BottleWithSoul Taku candy izbu by som prijala aj pre seba :D Veľmi pekný článok, chválim

2017-07-05 14:10:461x

LoveColors dakujem zienky. Innak aj ja som za Colorful dreams :) Erinka, tiež mám doma 3 chlapcov a jeden má izbu v štýle "Space above us", síce nie tak krásne zariaďovaná ale v rámci finančných možností tak akurát :-D

2017-07-05 14:15:50

Abreadbag Perfektne spracovaný žurnál, krásny :). Prečítala som ho jedným dychom!

2017-07-05 16:10:091x

lenka2811 Úžasne vzdy obdivujem ;) nech sa dariiii :)))))

2017-07-14 07:45:261x

LoveColors Dakujem pekne, som rada ze sa pacil zurnal.

2017-07-14 08:32:05

MirianaOli Super žurnál, krásny výber , v každom type je niečo krásne:)

2017-07-14 12:02:05

LoveColors Ďakujem, teší ma, že sa páči

2017-07-14 12:42:42

OslavkyuEvky Veľmi pekný článok a teší ma, že rovnako vkusné sú aj Vaše produkty. Oceňujem.

2017-07-16 21:07:091x

LoveColors ďskujem Evka.

2017-07-17 10:41:08

Mary_Handmade Dakujem, super prehlad o styloch!

2017-07-19 22:05:29

ModernPatchwork Juli, ja by som asi každý týždeň dala detskú izbu do iného štýlu, všetky sú úžasné :) A perfektne si to popísala a zdokumentovala fotkami. Hneď by som ťa brala za osobnú interiérovú dizajnérku :) (ospravedlňujem sa za tykanie, ale na Sashe sa to nejako hodí :) )

2017-07-28 11:48:041x

Mimmi27 Waaaauuu ako v rozprávke nádherné trendy aj praktické.

2018-09-06 11:29:25

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
LoveColors
LoveColors
401 predaných ks, 151 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Love Colors je mladá Slovenská značka so srdcom dizajnérky Julianny, ktorá pri navrhovaní kladie dôraz na praktickosť a kvalitné spracovanie
Love Colors bojuje proti ustáleným stereotypom, čím prispieva k vyvinutiu silnej individuálnej osobnosti det

Prosím prečítajte si naše obchodné podmienky:!
Vecičky nerezervujem, posielam kurierom, po úhrade.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Glam Chic set do postielky - 6700611_Glam Chic set do postielky by LoveColors
 3 komentárov
 Páči sa 26 ľudom
229,- €
 - Vankúšik melónik - 6819050_Vankúšik melónik by LoveColors
 1 komentárov
 Páči sa 78 ľudom
40,- €
 - Námornícky prehoz na jednolôžko - 6889003_Námornícky prehoz na jednolôžko by LoveColors
 Páči sa 28 ľudom
260,- €
 - Princeznovský baldachýn nad posteľ - 9119738_Princeznovský baldachýn nad posteľ by LoveColors
 1 komentárov
 Páči sa 31 ľudom
150,- €
 - Vankúšik so zlatou korunkou v čiernom - 8312451_Vankúšik so zlatou korunkou v čiernom by LoveColors
 4 komentárov
 Páči sa 32 ľudom
30,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »