Jaroslava G. » Tvorba / 2026-04-25 07:00:01 /
6 komentárov /
15 lajkov

Začiatkom roka som dostala objednávku na veľký maľovaný album. Najprv som sa zľakla, či ho vôbec dokážem vyrobiť po toľkých rokoch a potom mi prišla na um tá praktickejšia otázka "Mám vôbec na to materiál?"
Materiálu tam ide naozaj veľmi veľa a hlavne kadejakého. Obrovské množstvo papiera viacerých druhov od tvrdého kartónu, špeciálny lesklý tvrdý biely až po klasické farebné scrapbooking papiere 30x30 cm.
Farebné podušky, pečiatky, lepiace pásky, kovové nity a krúžky na záver.

Toto všetko bolo treba narezať podľa presných rozmerov. Našťastie som mohla použiť nákresy z prvého albumu.

Na zafarbenie hlavných listov som použila distress oxide podušky a následne ich zafixovala sprejom. A potom som musela čakať, kým to vyschne... Robila som to v zime a tentokrát aj za asistencie nášho kocúra Juraja, čím sa celý proces "jemne" zkomplikoval 😂.

Ako môžete na ďalšej fotke vidieť, som fanatik do pečiatok Carabelle studio (žiaľ už skončili), ktorými som opečiatkovala jednotlivé časti.

Akvarelovými farbami som ich postupne vymaľovala, prispôsobujúc sa 3 hlavným zafarbeniam papierov.

Pri tom neustálom prekladaní papierov som musela mať vo všetkom systém, aby som to vedela dať na konci dokopy.

A po kreatívnom úvode nasledovala technická časť. Nebudem ani spomínať, aké veľké množstvo obojstrannej lepiacej pásky som spotrebovala...
Nitovačom som si predierovala dierky a natĺkla do nich kovové nity a nakoniec všetko spojila veľkými kovovými krúžkami.

Na lepšiu predstavivosť ako sa otvárajú jednotlivé záložky odporúčam prelistovať celý album v nasledujúcom videu. Pri natáčaní samozrejme nemohol chýbať ani môj "asistent", viď. posledné sekundy.
Ďakujem za vašu pozornosť a možno niekedy opäť nabudúce ...
Jarka / Loora
Kam ďalej? Prečítajte si aj ďalšie články zo Žurnál+
PohladnicePreRadost wau ... to je úžasná práca, vychutnala som si každú stránku, klobúk dolu :) ... a zaujali ma distress oxide podušky - to nepoznám, idem gúgliť :) ...
Loora21 Ďakujem krásne
mariamat fantastické.... padla mi sánka.... tíško závidím osôbke, ktorá ho dostane... :)
danculienka ci pana!roboty ako na kostole-ale to bude dedičný album!!krása....
Loora21 Ďakujem vám za milé slová ❤️
atelierVesna Prekrásny
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.
V žurnáli sú spomínané:
Najlepšie žurnály mesiaca
Viac »