Žurnál+

Vianočné perníčky trochu inak

P
Lesovik149 predaných ks, 85 hodnotení

Zuzana B. » Tvorba / 2023-11-11 13:00:01 /  4 komentáre / 35 lajkov

Vianoce sa nezadržateľne blížia a s nimi prichádza čas potešiť niečím pekným nielen ostatných, ale aj seba. :)

Kto by nemal rád vôňu škorice a vianočného pečiva? Veď preto sa vyrábajú rôzne sviečky či esencie s touto vôňou, aby sme si ju mohli pripomínať po celý rok. V dielni Lesovik to nie je inak. Tento rok som sa rozhodla vyrobiť niečo nové, niečo iné, čo takisto uchová túto vôňu, spríjemní nám zimné dni a vnesie čaro do každého domova. 

Kto moju prácu pozná, tak vie, že veľmi obľubujem prácu s keramickou hmotou. (A kto nepozná, tak ten to zistí po prečítaní tohto článku). Táto keramická hmota má skvelé absorpčné vlastnosti vďaka svojej pórovitosti. Čo to znamená? Že do seba pohltí vôňu a udrží ju na istý čas. A tak vznikol nápad na keramické voňavé perníčky.

 

 

Jednoducho kvapnete esenciálny alebo hocijaký vonný olej na tento perníček a on do seba vpije vôňu. Stačí jedna kvapka, ktorá sa postupne rozšíri do celej plochy (viď obrázok nižšie). Perníček stmavne, avšak po čase sa vráti farbou späť do pôvodného tvaru, pričom bude držať vôňu

 

 

Takto si môžete ovoňať všetky perníčky z balíčka a už len nasávať vôňu škorice a vianočného pečiva. Vonný olej škorica je súčasťou balenia, avšak môžete si ich navoňať akýmkoľvek obľúbeným esenciálnym olejom a navýšiť tak použite o zdravé účinky esenciálnych olejov. :)

Perníčky jednoducho zavesíte na kovový háčik na vetvičku. Kovové háčiky sú súčasťou balenia. Celá sada je balená v darčekovej krabičke, tak ak zháňate tento rok originálny darček, môžete to využiť aj takto. Alebo jednoducho urobte radosť sebe. :)

Okrem týchto voňavých som si pre vás pripravila aj maľované keramické perníčky - takisto ako sadu v darčekovom balení. Tieto už sú lakované ekologickým lakom z vrchnej strany, čo vám navodí dojem klasického perníka potreného vajíčkom. ♥(zadná strana je nelakovaná, takže teoreticky by ste si mohli navoňať aj tie, to len tak na zamyslenie. )

 

 

 

Viac foto nájdete v galérií pod článkom alebo priamo v popise jednotlivých porduktov. :) 

Ďakujem za čítanie, verím, že vám spíjemnilo voľnú chvíľu. :)

Zuzana z Lesovik ♥

Komentáre

Teresin Veľmi jedinečný a milý nápad:)

2023-11-13 21:48:23

Lesovik Ďakujem pekne ☺️

2023-11-13 23:25:30

acu.Berenicae Toto je perfektný nápad, veľmi sa mi páči. Mám pre vás tip, môžete spraviť podobný produkt na zavesenie k posteli, s eukalyptovým olejom na pomoc pri nádche. Viem si niečo také predstaviť aj pri detskej postieľke. A možno aj s levanduľou na upokojenie pred spaním ;⁠-⁠) Má to veľký potenciál :⁠-⁠)

2023-11-18 02:03:521x

Lesovik Ďakujem krásne za skvelý tip;)

2023-11-18 09:16:49
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Keramické perníky na stromček (sada) - 16010801_Keramické perníky na stromček (sada) by Lesovik
 Páči sa 42 ľudom
21,90 €
 - Voňavé ozdoby na stromček (sada) - 16010840_Voňavé ozdoby na stromček (sada) by Lesovik
 3 komentárov
 Páči sa 37 ľudom
15,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »