Domov » Žurnál+ » Autor: leni kosnac

Žurnál+

MemoAlbum

leni k. » Nové výrobky / 2017-02-03 15:10:47 /  Pridaj komentár / 8 lajkov

Odmalička som bola posadnutá fotoalbumami ... vyskúšala som všetky druhy papierového archivovania fotografíí, popisovania a memoárovania k nim ale vždy mi niečo chýbalo. Po rokoch skúšania som si našla koncept, ktorý spĺňa i tie najnečakanejšie požiadavky – pracovne som si ho pomenovala ako "MemoAlbum". Tento štýl albumov pridáva k uchovávaniu samotných fotiek i uchovávanie spomienok vo forme písania krátkych „memoárov“ a odkladania spomienkových predmetov priamo do MemoAlbumu. :-)

Moje výrobky som si teda nazvala MemoAlbumy. Sú to také fotoalbumy, resp. fotoknihy, ktoré SPĹŇAJÚ VŠETKY POŽIADAVKY NA ARCHIVOVANIE FOTOGRAFIÍ najrôznejších rozmerov, kvality, farby a druhov. Navyše, PRINÁŠAJÚ AJ ĎAĽŠIE VÝHODY - majiteľ MemoAlbumu ich využiť môže i nemusí. Tieto výhody spočívajú v skratke v MOŽNOSTI PÍSANIA A UCHOVÁVANIA spomienkových predmetov.

Pri MemoAlbumoch môže výjsť do popredia možnosť písania (majiteľ si vyberie, či dá do albumu iba fotky, alebo bude i písať). Zo slova „Memo“ vyplýva, že ide o písanie memoárov, spomienok, zážitkov, vytváranie krátkych popiskov k fotkám či daným obdobiam, písanie hesiel, informácií a faktov, zaznamenávanie miest a dátumov, napísanie odkazov alebo hoci i poznačenie textov piesní, básní, receptov, či rôznych citátov.

V mojich albumoch sa dá písať na najrôznejšie miesta ako sú kartičky, záložky, otváracie časti, „kukrožky“, okienka a iné špeciálne miesta. Možno využiť i rozmer celej stránky – totiž v každej stránke (všetky sú v tvare vrecka) je schovaná tvrdá vyťahovacia karta, na ktorú možno i lepiť fotky a spomienky a tiež ju možno celú popísať. ;-)

Ďalšou pridanou hodnotu je možnosť uchovávania spomienkových predmetov. Najrôznejšie malé darčeky, suveníry, lístky a listy, odkazy, pohľadnice, vstupenky, itineráre, letáčiky, rôzne rekvizity možno odložiť do viacerých šuflíčkov, či obálok, zásuvných priestorov. Napokon, i každá stránka albumu je samostatným odkladacím priečinkom (šuflíčkom).

Svojej dcérke som odložila do albumu (popri klasických upomienkových predmetoch ako sú kartička a náramok z pôrodnice) plno krásnych malých spomienok ako napr. usušený kvietok z prechádzky, lístok z kúpaliska (keď bola prvý krát), darovanú mincu, štvorlístok, útržok z krabice od jej prvej bábiky, vizitku fotografa z ateliéru, výňatok z kalendára z jej prvých dní, svätý obrázok od babičky, stužku z dcérkinho narodeninového darčeka.

Prezerať si album, kde máte k dispozícii popri nalepených a založených fotkách i popisky a ozajstné ukážky spomienok a predmety pripomínajúce tie a tie udalosti, to je úplne nový zážitok. :-)

Popri spomínaných funkciách moje výrobky plnia i úlohu estetickú či umeleckú. Navyše, sú veľmi osobnými albumami. Nový záujemca si môže vybrať farbu a štýl albumu a nadpis albumu osobne iba pre neho. :-)

Keďže je album hrubý, možno ho postaviť na poličku či skrinku a bude dekorovať interiér. Svadobné albumy vyniknú v obývačke, detské albumy v izbičke.

Fotky do MemoAlbumov možno neustále pridávať a album donekonečna zapĺňať, pretože do odkladacích priestorov možno vždy niečo doplniť. Albumy sú hrubé a medzi stranami je 0,7 cm medzera, takže vlastne vždy je v ňom rezerva.

Cieľom mojej tvorby je podporiť zakladanie fotoalbumov v rodinách, pretože ich zapĺňanie, prezeranie a chvíľky strávené pri nich majú mnoho pozitív pre vzťahy v rodine. Aj preto tvorím tieto zábavné a dobrodružné albumy plné prekvapení, aby sa „fotoalbumovanie“ zatraktívnilo.

Týmto článkom som sa snažila trochu priblížiť môj produkt - netradičné interaktívne „okienkové“ fotoalbumy a vysvetliť pomenovanie takéhoto albumu ako MemoAlbum.
:-)

Ďakujem za prečítanie!

L.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Leni.Land
Leni.Land
29 predaných ks, 19 hodnotení

Všetky stránky týchto albumov sú zdobené pohyblivými prvkami - žijú, hýbu sa, „tancujú“, sú plné prekvapení. Stužky sa rozväzujú, okienka otvárajú, kartičky otáčajú či vysúvajú, obálky ukrývajú tajomstvá... ;-)

Interaktívne "okienkové" fotoalbumy nie sú o otáčaní stránok ... je to úplne nové dobrodružstvo! ;-)

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »