Domov » Žurnál+ » Autor: lenka kosnacova

Žurnál+

Luxusný fotoalbum k životnému jubileu

lenka k. » Tvorba / 2017-07-31 06:55:01 /  3 komentáre / 19 lajkov

Okrúhle narodeniny - jubileum je významnou pamätnou udalosťou v živote každého z nás. Taká 40-tka, 50-tka či 60-tka je príležitosťou na spísanie pamätí.

 

Na oslave v kruhu rodiny i známych je krásnym momentom prezentácia fotiek doterajšieho života oslávenca – či už na fotoplátne, vo fotorámikoch, či v ucelenom fotoalbume.

Oslávenec si môže fotoalbum o svojom živote vytvoriť sám a dať k dispozícii na prezeranie hosťom na oslave. Budú uchvátení, poobdivujú opätovne jeho životné úspechy, pobavia sa na pikoškách z jeho života.

Hostia sa môžu zároveň pri tejto príležitosti do tohto albumu akoby do KNIHY HOSTÍ podpísať či napísať krátke prianie. 

 

Jubilejný fotoalbum je tiež vynikajúcim darčekom pre oslávenca. Sama takéto albumy vytváram a je možné si objednať osobný album, jedinečný, šitý na mieru pre oslávenca. Na obale krásne vyznie jeho meno, prípadne číslica jeho narodenín. V tomto článku prezentujem príklad takéhoto jubilejného albumu o živote jedného muža. Nazvala som ho Mr. Smith. ;-)

https://www.sashe.sk/Leni.Land/detail/kronika-fotoalbum-o-zivote-a-laske

 

 

Na obale sú ozdôbky všetkého druhu, všimnite si i malú knižočku, má 6 strán na malé tajomstvá či pikošky. ;-)

 

 

 • Fotoalbum je o živote muža po 50-tke, 60-tke. Zachytáva okamihy jeho života od úplného detstva, dokonca venuje priestor i rodinnému kmeňu oslávenca. Album prechádza na jednotlivých stranách detstvom, štúdiami pána Smitha, zachytáva jeho lásku, svadbu a založenie rodiny. Venuje sa jeho práci i záľubám, cestovaniu, neskôr vnúčatám.
 • Album končí dňom oslavy, kde je tiež priestor na podpisy a venovania hostí. Úplne posledná strana je o oslavovaní jubilea alebo o plánoch do budúcna, resp. poskytuje voliteľnú tému pre oslávenca.
 • Album mám na sklade k dispozícii ihneď k odberu. V prípade kúpy albumu pravdaže na obale prepíšem priezvisko oslávenca. Prejdem k prezentácii jednotlivých stránok, musím ale poznamenať, že fotoalbum je azda tým najkomplikovanejším albumom z mojej dielne, s najpočetnejšími interaktívnymi prvkami. Je teda užívateľsky náročný a mimoriadne dobrodružný.
 • Každá dvojstránka v albume má svoj vlastný nadpis, ktorý vidieť na fotkách napísaný zlatým perom vždy v rovnakých obdĺžnikoch.
 • Nadpisy na stránkach môžem prelepiť scrapbookovým papierom a budúci nový majiteľ si tak môže zvoliť vlastné nápisy.
 • Do tohto konkrétneho albumu sa bude krásne hodiť písanie na karty zlatým alebo bielym akrylovým perom.

 

 

Ukážka možností, ktoré ukrýva každá jedna stránka (pozn. všetko obojstranne :-)). ;-)

 

 

Prvá dvojstránka reprezentuje počiatok života pána Smitha alebo pána „X“ (nepoznáme priezvisko budúceho majiteľa albumu). Reprezentuje jeho KORENE, matku, otca, miesto odkiaľ pochádza. Ďalej rozpráva príbeh o narodení a útlom detstve pána „X“.

 

 

Kuk detail. ;-)

 

 

Druhá dvojstránka opisuje DETSTVO pána „X“, detské huncútstva a priateľstvá. Ďalej sa venuje školským časom, prípadne jeho študentskému životu.

 

 

Tretia dvojstránka je o PUBERTE A ŽENÁCH v živote pána „X“. Alebo sa môže venovať práve tej žene, ktorá sa stala jeho manželkou a rozprávať o ich vzťahu. Tiež táto časť albumu obsahuje i tematiku SVADBA pána „X“.

 

 

Kde všade sú schované kartičky? ;-)

 


Štvrtá dvojstránka - RODINA pána „X“ je ďalšou kapitolou jeho života.

 Piata dvojstránka sa venuje takým elementom života ako sú PRÁCA, KARIÉRA, ale tiež ku každodennému životu patria HOBBY, ZÁĽUBY, CHALUPÁRČENIE, CESTOVANIE... Pripomínam, že každá stránka má i zasúvacie karty, na ktoré možno tématiku fotiek a memoárov podeliť na podtémy. :-)

 


Šiesta dvojstránka je univerzálna a umožňuje zachytiť každodenné okamihy života, alebo si môže pán „X“ vybrať tému jemu blízku a radostnú – vnúčatá, záhradka, hobby, výlety a dovolenky...

 


Siedma dvojstránka - posledná - vľavo sa venuje oslave aktuálneho jubilea. Slúži čiastočne i ako KNIHA HOSTÍ, umožňuje hosťom podpísať sa a napísať krátke venovanie oslávencovi. Tiež poskytuje priestor na nalepenie fotky z oslavy, kedy bol pánovi „X“ album darovaný, resp. si ho sám zabezpečil.

Pravá časť poslednej dvojstránky poskytuje dve možnosti ukončenia albumu. Prvou je možnosť ponechania miesta na fotky z ďalších rokov. V priestranných vreckách je veľké množstvo kariet na lepenie fotiek, čo umožňuje zachytiť ďalší život pána „X“ a teda on si môže fotky dopĺňať podľa svojho tempa a nechávať vždy miesto na ďalšie dopĺňanie. Druhou možnosťou je ukončiť fotoalbum pri príležitosti okrúhlych narodenín obdarovaného a umiestniť na koniec albumu fotky z oslavy. Oslávenec si môže vybrať i voliteľnú tému, alebo spísať plány do ďalších rokov, alebo... rozhodnutie je už na pánovi „X“. ;-)

 

 

 

 • Album je VEĽKÝ, HRUBÝ 8 cm A PEVNÝ, preto sa môže vynímať ako dekorácia na stole oslávenca počas oslavy, alebo môže potom dlhodobo dekorovať interiér oslávenca a pripomínať mu tak tie najkrašie chvíle jeho života.
 • Vďaka jeho veľkosti a množstvu odkladacích šuflíkov a iných priestorov možno do albumu ODKLADAŤ SPOMIENKOVÉ PREDMETY z celého života pána „X“ ako napr. malé darčeky, suveníry, lístky a listy, odkazy, pohľadnice, vstupenky, itineráre, letáčiky, rôzne rekvizity.
 • Tento jubilejný fotoalbum je kombináciou všetkých možných mojich doposiaľ vymyslených interaktívnych prvkov a druhov ozdôbok.
 • Síce ich čiastočne vidieť na fotkách, no až budúci majiteľ albumu zažije skutočné dobrodružstvo pri objavovaní tohto dielka, keď ho už bude držať vo vlastných rukách. :-)

https://www.sashe.sk/Leni.Land/detail/kronika-fotoalbum-o-zivote-a-laske

Tak čo poviete na takýto darček k životnému jubileu?

Prajem Vám všetkým krásne narodeninové oslavy!

L.

PS: Môžte si pozrieť tiež moju amatérsku videonahrávku albumu:

Komentáre

taliaa pekné.

2017-07-25 16:17:36

MirianaOli Super žurnálik, krásne napísané, nafotené, zdokumentované. Vynikajúci nápad vytvoriť jubilejný album:)

2017-07-31 08:36:17

ivyn Pekný. Asi aj v slovenčine by bol fajn...

2017-07-31 09:17:551x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Leni.Land
Leni.Land
28 predaných ks, 19 hodnotení

Všetky stránky týchto albumov sú zdobené pohyblivými prvkami - žijú, hýbu sa, „tancujú“, sú plné prekvapení. Stužky sa rozväzujú, okienka otvárajú, kartičky otáčajú či vysúvajú, obálky ukrývajú tajomstvá... ;-)

Interaktívne "okienkové" fotoalbumy nie sú o otáčaní stránok ... je to úplne nové dobrodružstvo! ;-)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Luxusný fotoalbum k narodeninám muža (kronika) - 8264562_Luxusný fotoalbum k narodeninám muža (kronika) by Leni.Land
 1 komentárov
 Páči sa 44 ľudom
100,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »