Martina L. » Fotopostupy a Návody / 2014-02-06 13:43:14 / 44 komentárov /
104 lajkov / 926x zobrazený
Dobrý deň želám všetkým,
nadpis už veľa naznačuje, ale budem pokračovať ďalej a ponúknem vám tento žurnálik, ktorý bude o zúžitkovaní mojich rôznych keramických prvotín, nepodarkov a priemyselných dlaždíc, ktoré som našla v pivnici ... DO MOZAIKY. Samozrejme, inšpirovala som sa návodmi od kreatívnych tvorcov tu na Sashe.
Na prízemí nášho domu, na ktorom sa náchádza aj moja keramická dielnička, sme pred krátkym časom ... čooooo? to už budú dva roky?... tak teda, pred dvomi rokmi, umiestnili takú mini-kuchynku, aby sme pri posedeniach na dvore nemuseli behať do kuchyne, ktorá je na poschodí. To je ona (fotila som ju tesne pred lepením mozaiky):
Dala som si predsavzatie, že obklad nad linkou vyrobím vo vlastnej réžii. Ale ako to už býva, vždy som uprednostnila niečo iné a stena naďalej zívala prázdnotou. Nedávno (alebo to už bolo dávno?) som natrafila tu na Sashe na krásne mozaikovanie, ktoré aj spolu s návodom ponúkla šikovná umelkyňa Charis a pustila sa do práce. Pozhľadúvala som všetky vecičky z keramiky - od tých, ktoré som vyrobila na skúšku, cez nepodarky až po dlaždice, ktoré pozostávali nám alebo rodine.
Najprv som si mozaiku vyskladala na papier potrebného rozmeru a keď som bola s výsledkom spokojná, postupne som jednotlivé kúsky lepidlom Duvilax lepila na sklovláknitú sieťku, pod ktorú som si podložila igelit. A nechala schnúť do druhého dňa.
Na druhý deň som pokračovala ďalej. Odstránila som igelit a rozstrihla mozaikový plát na tri menšie časti. Rozmiešala som si lepidlo na lepenie obkladov s vodou, v tenkej vrstve natierala na stenu nad linkou a postupne pláty mozaiky prikladala a poriadne popritláčala, aby sa lepidlo dostalo všade tam, kde má. Keďže som to robila po prvý krát, môžem vám povedať, že bolo úplne, ale úúúplne všade :-)).
Nechala som zaschnúť do nasledujúceho dňa a čakalo ma finále v podobe špárovania. Použila som hnedú špárovku, ktorá nám zostala zo špárovania obkladu v kuchyni a tu je výsledok:
Ak ste vydržali až do konca, ďakujem za pozornosť, želám pekný deň a posúvam inšpiráciu ĎALEJ!
Martina
em-er-ka mne sa zobrazuje iba jedna fotka:( ale to čo je na nej, je niečo nádherné... oslovila ma najmä kombinácia farieb
.blanush. aj mne sa zobrazuje len jedna :( ale dúfam, že sa to opraví, lebo som zvedavá :D
sativa mne tiež len jedna, ale teda ten pohľad stojí za to 8-)))
LeN_TaK Ďakujem za upozornenie, už som to dala do poriadku, omylom som zmazala fotky :-). Ospravedlňujem sa ešte raz ďakujem!!!!
sativa už mám všetky, nááádherne si sa s tým pohrala, všetko sa mi páči, farby, motívy aj to, že je tam aj pár klasických štvorčekov, dikes za nahliadnutie :-)
Witch vyzera to super :)
prothea veľmi pekné..podarilo sa Vám to :-) určite do tej kuchynky teraz chodíte ešte radšej.. :-)
Sandante no jedna paráááda, mám veľmi rada mozaiku a toto je fakt šupa !!!
kukadielko krásne, páči sa mi pestrosť farieb a tvarov, koník a vtáčik to riadne oživili... :-)
LeN_TaK Ďakujem za milé komentáre:-), súčasťou kuchynky je aj moja dielňa, takže som tam skoro každý deň ... a rada :-))
LeN_TaK Ďakujem kukadielko :-)! Asi by to chcelo usporiadanejší priestor, aby tá farebnosť vynikla, ale ten v týchto priestoroch ťažko dosiahnem, nakoĺko slúži celej našej rodine :-)
OnlyOneOriginal veľmi pekné :))) šikulka:))))
MakaArt Super! Výsledok parádny!
Hoska Krása!!
levanit je to neskutocne pekne, tento styl mozaiky sa mi velmi paci....pekne zladene vzory a farby...super:-)
eMKameetspolymer to je nápad, super! :-)
LeN_TaK Ďakujem vám!!!!
heluska skveleeee, mozes sa tym zivit !!! myslim, ze jeden z najkrajsich obkladov, ake som tu videla :-)
Vveronique Krasna mozaika!!!
LiliStyle ...že WOW ;o)))
LeN_TaK Teším sa z vašich ohlasov :))))) ... ďakujem!
Sonusa krásna prácička :-) i ja sa k niečomu podobnému odhodlávam - dlho predlho...
LeN_TaK Ďakujem Sunusa a držím palce, aby odhodlanie zvíťazilo :)!
qetinka6 krasota..tiez sa na take xystaam.. ;)
Zuna. Krásne, priam stvorené a tvorené do keramickej dielničky :)
SkusimTo nááááádhera....:D
Durbaky ..ježkove oči tak tá mozaika je prenádherná.....krásna,šumná,bombastická,tie farby a motívy nemajú chybu fakt......zamilovala som sa ....KRáSA....
LeN_TaK Ďakujem všetkým za krásne komentáre, veľmi si to cením!
dolmirka je to úplne perfiš !
lia16 no musim povedat, ze to tu kuchynu zmenilo tak aspon o 2800% k lepsiemu :-) krasne!
LeN_TaK :)))
charis jeeeej, som raa, že som niekoho inšpirovala a tak trochu nakopla k mozaikovaniu, je to nááádhernééé!!!
LeN_TaK Ďakujem milá charis, tie Tvoje mozaiky sú obdivuhodné!
maleia nádhera.gratulujem k výsledku, podaril sa Ti perfektne. aké nádherné neopakovateľné veci môžu vzniknúť!
Malienka Gratulujem, krásne! Ja by som nemala odvahu pustiť sa do toho. :))
mknazkova velmi pekne!!! spojenie prijemneho s uzitocnym
LeN_TaK ... trošku som sa vybláznila, ďakujem veĺmi pekne za pochvaly :-)))
monika94 nádherné a originálne :)
chaton.bleu fiha, klobuk dolu!
sacharinova Krásne urobené/ vymyslené/ vytvorené/nafotené!:-)Úplne profi prácička, môžeš sa tým živiť!:-)
WashiWashi Absolutetne nadherne :) sikulka.. :)
dida_tn až teraz som sa dostala k tomuto žurnálu a fakt klobúk dole ;o) je to super spravené, farebne nemá chybu, hnedé špárovanie parádne zvýraznilo vzor aj farby a bonus vo vopred nameraných točkách aj zástrčke len svedčí o premyslenosti a super zmysle pre detail..tlieskam..
catherine.f nádherné, nádherné, milé, obdivujem:D
janaka24 krásne :)
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.
Dobrý deň, volám sa Martina a vítam vás v mojom malom keramickom svete!
Najlepšie žurnály mesiaca
Viac »