Domov » Žurnál+ » Autor: Peter Lang

Žurnál+

Vianočná kalendár- čarovný darček pre milovanú osobu

Peter L. » Fotopostupy a Návody / 2017-11-11 15:02:34 /  Pridaj komentár / 5 lajkov

Pomaly ale určite sa k nám blížia Vianočné sviatky a ani sa nenazdáme a budú tu. Avšak Vianoce v súčasnosti nesymbolizujú len sviatok pokoja, lásky a rodiny, ale aj komerčnosť a obrovský tlak na kupovanie darov. Pre mňa osobne majú však omnoho väčšiu hodnotu dary, ktoré daná osoba pre mňa sama vyrobila a venovala tomu svoj čas a energiu. Preto aj ja rada obdarúvam svojich nabližších práve vlastnoručne vyrobenými darčekmi :).

Pred tromi rokmi som rozmýšlala, čím by som prekvapila na Vianoce svojho priateľa. Vtedy som inšpiráciu našla u jeho brata, ktorý každý rok pripravuje pre svoju priateľku Vianočný kalendár. Tento nápad sa mi veľmi zapáčil, no rozhodla som sa, že namiesto toho, aby som si takýto kalendár kúpila, radšej ho pre priateľa vyrobím.  

Doma som začala hľadať, čo môžem použiť na prípravu, aby som ušetrila pár koruniek. U starkej som našla starú dosku zo skrine, ktorá mala akurát veľkosť a hneď mi padla do oka. Túto dosku som potom ošmirglovala, aby som ju trochu zbavila starej farby a natrela novým bielym náterom. Po vyschnutí farby som dosku začala zdobiť. Na ozdobenie som si kúpila strieborný sprej a glitre. Na kalendár som namaľovala to, čo ma práve pri výrobe napadlo a s čím si najviac spájam Vianoce. Samozrejme zasnežené stromčeky a dedo Mráz na saniach nemohli chýbať :). Po vyschnutí farieb som obrázky ešte obtiahla tušom, aby boli výraznejšie. Na záver som pripevnila motúziky s pripinačkami a štipčeky s číslami, podľa ktorých si priateľ otváral svoje darčeky na jednotlivé dni.

Keď si dodatočne zrátam, koľko ma približne stála výroba vianočného kalendára, tak to možno nebolo ani viac ako 5 eur (nerátam položky, ktoré sme mali doma). Takže táto výroba nebola vôbec finančne náročná. 

A takto vyzerala finálna verzia môjho vianočného kalendára:

Posledným dôležitým bodom bola ešte príprava darčekov. Niektoré som kúpila, niektoré vyrobila a na začiatku decembra som prišla s obrovskou taškou darčekov ku priateľovi domov. Ten bol z kalendára taký nadšený, že sme si z neho spravili tradíciu a každý rok kalendár medzi nami putuje a navzájom sa obdarúvame. Tento rok vyšiel rad znova namňa, takže už od začiatku októbra mám hlavu plnú nápadov, čím by som ho mohla prekvapiť a potešiť.

Verím tomu, že Vás môj žurnál trošku inšpiroval a ak ešte stále neviete, čím potešiť svoju polovičku, kľudne vyskúšajte aj takýto kalendárik. Alebo zapojte kreativitu a vytvorte niečo vlastné a originálne! :) Pretože častokrát práve takéto veci ľudí potešia najviac a to hovorím za mňa aj za priateľa. 

Prajem Vám ešte krásny zvyšok dňa♥  S pozdravom Miška. 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Langart
Langart
36 predaných ks, 14 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Sme mladý pár,ktorý sa venuje hand-madu ale každý trošku inak♥
Peťko sa venuje kresbe a maľbe na plátno. Taktiež sprejuje na fotopapier alebo na rôzne iné predmety podľa Vašej predstavy.
Miška maľuje tašky a šálky.
Všetko vyrábame s láskou♥


Pôvodné meno kliko

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kresba - Dotyk - 8811493_Kresba - Dotyk by Langart
 6 komentárov
 Páči sa 33 ľudom
45,- €
 - Obraz - Najlepší priateľ človeka - 8640889_Obraz - Najlepší priateľ človeka by Langart
 2 komentárov
 Páči sa 16 ľudom
1,- €
 - Obraz - Podvečerný svet - 8125289_Obraz - Podvečerný svet by Langart
 3 komentárov
 Páči sa 36 ľudom
160,- €
 - Ručne maľovaná šálka- Ranné vtáča - 8615580_Ručne maľovaná šálka- Ranné vtáča by Langart
 Páči sa 13 ľudom
6,- €
 - Paletová manželská posteľ - 8622343_Paletová manželská posteľ by Langart
 Páči sa 28 ľudom
320,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »