Žurnál+

Zo zákulisia...

Lailath221 predaných ks, 149 hodnotení

Lucia Chovanová C. » Tvorba / 2022-11-17 17:00:01 /  19 komentárov / 79 lajkov / 528x zobrazený

Ahojte Sašiaci :)

- Tak sa opäť hlásim s jedným článočkom, tentokrát to bude hlavne o fotkách. A k nim samozrejme napíšem aj pár slov.

- A fotky to budú zo zákulisia mojej tvorby, alebo to, čo nikto nevidí. Iba ja, niekedy manžel, keď nájde odvahu vkročiť do môjho kráľovstva a dcéra. Tá to má všetko pod palcom :))

- Kupujúci vidí vždy finálny produkt. Nastajlovaný, pekne nafotený s nejakým tým filtríkom... Ale realita je úplne iná. A to vám chcem dnes ukázať.

- UPOZORNENIE: Pokračovanie v čítaní len na vlastné riziko! Nič pre pedantov a milovníkov poriadku :))

- Poďme na to... A začneme s fotením. Ako to vlastne vyzerá?

- Takto nejako :) Foto aj so šéfkou, ktorá sa vyžíva v tom, keď mi môže všetko rozhádzať.

 

 

Neskutočný neporiadok všade :)) Niekedy mi trvá dlhšie fotenie, ako samotná výroba. Lebo kým to všetko rozložím, premyslím a poupratujem...

 

- Takto je to z môjho pohľadu :

 

 

- A takto vidíte venček vy :)

 

 

- Toto je realita, ktorú vidím len ja :)

 

 

A výsledok fotenia :) To, čo už vidia všetci.

 

 

- Tu som fotila vianočné ozdoby.

 

 

- Výsledný ,,produkt,, vyzerá nasledovne.

 

 

- A to je sila fotografie... Ako sa hovorí, fotka predáva :) A preto tomu niekedy treba venovať viac času. Aj prefotiť všetko nanovo, ak sa vám niečo nepozdáva.

- A teraz poďme k samotnej výrobe vecičiek.

- Asi takto to u mňa vyzerá, keď som v pracovnom zápale. Všade neporiadok, a pre niekoho možno až chaos, ale ja v tom mám taký svoj systém. Keď je moja pracovňa v stave, ako to uvidíte na fotkách, vtedy presne viem, kde mám hľadať to, čo potrebujem. Akonáhle si poupratujem, to je konečná... Niektoré veci nájdem až úplnou náhodou za pár týždňov :))

 

 

 

 

 

Niekedy si spravím aj ,,boo,, teda boľačku, vlastne skoro vždy... Na fotke je len malé, bežné pichnutie. Ale najhoršie je, keď si nedám pozor pri lepení vencov a dostane sa mi horúce lepidlo na prsty... To je veľké ,,BÓÓ,, a úplne najväčšie, keď zatečie pod necht :) Ajáj...

 

 

 

- Tu som ,,varila,, vianočné ozdôbky...

 

 

 

A dokončené už čakajú na lakovanie ;)

 

 

- Prejdime aj k ,,pečeniu,, venčekov...

 

 

 

 

 

- A samozrejme príde rad aj na domčeky, veď ako inak :) Základ už mám urobený, teraz ešte vyzdobiť.

 

 

 

- Ešte jeden... A pri tomto sa mi nepáčili okienka namaľované, takže som sa rozhodla prelepiť ich drevenými... Ktoré vyrábam z drevených špachtlí alebo inak, doktorských paličiek.

 

 

 

- A ,,Sodoma-Gomora,, sa prihodila... Nádobka s hviezdičkami urobila ,,bác,,. Ešte šťastie, že sú to tie väčšie, mám aj úplne maličké, ktoré chytám len pinzetou. To by som si asi aj poplakala :)

 

 

- No a takto prebieha výroba závesných stromčekov. Najskôr v búde pripraviť drevo...

 

 

- Následne zahájim proces zdobenia...

 

 

- A už zostáva len fotenie :)

 

 

Inak, ak by niekoho zaujímalo, kto ma fotí, tak odpoveď je samospúšť :)) A týmto spôsobom je to strašne veľa fotiek, kým sa dopracujem k aspoň trošku použiteľnej. Na nasledujúcej foto uvidíte môj zlepšovák :D Keďže sa potrebujem vidieť, ale nemôžem fotiť predným fotoaparátom, kvôli nižšej kvalite, vymyslela som to nasledovne. Mám stoličku, na ktorej je opreté zrkadlo. A v tom zrkadle vidím obrazovku mobilu, čiže sa môžem nakrútiť do správneho uhla a polohy :)

 

 

Na záver pridávam aj pár fotiek, ktoré som urobila popri zbere materiálu na venčeky...

Tu chodím na borovicové šišky.

 

 

 

A do parku chodím zbierať žalude a bukvice.

 

 

 

 

- Aj kvietky na sušenie treba nazbierať. A vratič je veľmi vďačná rastlinka.

 

 

- Tak a to je všetko, čo som vám chcela napísať a ukázať. Snáď niekoho z vás článok zaujal, možno pobavil... Ak nie nevadí - teda vadí, ale rozdýcham to a nabudúce sa budem snažiť viac :))

- Prajem vám krásny zvyšok jesene a veľa tvorivých nápadov.

Lucia

 

PS: Určite sa ,,vloudila,, nejaká chybička v texte, ktorú som prehliadla. Tak ak tam je, privrite nad ňou jedno oko. Ak ich je viac, zatvorte obe oči :)

 

-Ešte pridávam po pár dňoch dodatok... Viete ako som písala o tých malých hviezdičkách? Ako som bola rada, že sa mi nevysypali tie, ale ostalo to pri väčších? Tak som si to zariekla... A teraz už naozaj plačem ;))

Komentáre

besna_mat Jeeeej, to zakulisie je nadherne:-))))plne carovnych veci, spackanych i vydarenych fotiek, vyrobkov a presne o tom je ta "nasa" handmade praca:-)))zelam vela energie a tvorivych sil:-))

2022-11-11 05:48:52

Zuzkina_dielna Ja som v tomto pravý opak, ja mam všetko pekne na mieste, v nadobkach, krabickach, označené, dielnu povysavanu vzdy :D asi by som sa u vas zblaznila :D ale tiez mi pomaha s fotenim dcérka a k tomu dva kocúre, tak to dôverne poznam :) obdivujem vasu pracu, nech sa dari :)

2022-11-11 07:39:50

Lailath Zuzkina_dielna Vidíte, ako sme každý iný :)) Ja som sa snažila zo začiatku tiež nakrabičkovať, ale nakoniec to aj tak skončilo v jednej veľkej krabici, a tam sa hrabkám a hľadám :D Ja proste potrebujem k životu kúsok chaosu. Tiež máte šikovné ručičky a krásnu prácu. Takže veľa krásnych, tvorivých chvíľ prajem. A ešte väčšie množstvo spokojných zákazníkov.

2022-11-11 07:53:15

Lailath besna_mat ďakujem krásne :) áno handmade tvorba je vždy krásna, nech už je zákulisie akékoľvek. Hlavne, že je to celé zo srdca :) taktiež prajem veľa kreatívnych nápadov a spokojných zákazníkov.

2022-11-11 07:56:041x

AdharaDecor Jéj, to je úplne ako u mňa v dielničke! :-) Ba nie, lebo u mňa je neporiadok ešte horší. Neraz niet kam stúpiť, doslova. Aj zber šišiek a lepenie venčekov z nich poznám, aj boľačky z tavnej pištole. Naozaj nepríjemné zranenie, ak je tavná hmota čerstvá, nevychladnutá, tak jej kvapnutie na prst bolí aj pár dní...

2022-11-11 10:13:24

SYNAE Tento článok ma zaujal, i pobavil. Tak teraz vidím, že nielen ja mám doma ten tzv. pracovný neporiadok, v ktorom sa prestávam orientovať, ak ho náhodou upracem. Po poslednom upratovaní som veci nenašla ani po týždňoch, ani po mesiacoch...

2022-11-11 13:18:14

Zuzkina_dielna Žienky, ako to čítam, som asi ojedinelý exemplár, čo musí mat dielnu zorganizovanu :D ale zeby som sa nehrala na nieco viac, o to menej casu venujem domácnosti :D vždy sa smejem, ze dielnu upratuhem viac ako dom :D

2022-11-11 14:36:03

Zuzkina_dielna Lailath ďakujem :)

2022-11-11 14:36:46

Lailath AdharaDecor, SYNAE Ja som strašne rada, že v tom nie som sama :) Už som si začínala myslieť, že som asi naozaj divná ,,žena,, :D Hneď sa cítim lepšie... Aj mužovi oznámim keď príde, že aj iné ženy majú v dielňach neporiadok :))

2022-11-11 14:47:43

ZUMAart Milé a autentické :)

2022-11-12 13:00:34

PohladnicePreRadost Ako prvé musím napísať Lucia, že výsledok Vašej práce je prekrásny, vytvárate také čarokrásne dielka a je úplne jedno, či vznikajú v dielni, kde je organizácia, škatuľky, krabičky, systém alebo v tom krásnom chaose :) ... a áno, priznávam sa aj ja, u mňa v maličkom ateliéri je úplný neporiadok a ak by ste videli ako mám v jednej škatuli nahádzané stužky, ktoré sa samé rozmotali, tak odpadnete :) ... napriek tomu to tam "milujem" ... želám Vám ešte veľa chaosu, z ktorého tvoríte a najmä radosť z toho všetkého :)))

2022-11-13 12:48:19

FMdesign Krásný a parádní blog. Jsem ráda, že v tom nejsem sama. :-)Nádhernou tvorbu vytváříte, přeji hodně štěstí a ať se daří. :-) Děkuji za nahlédnutí do Vašeho soukromí. :-)

2022-11-14 08:43:33

Lailath Ďakujem vám dámy za každý komentárik. Som rada, že sa vám článok páči. A ešte radšej, že nie som sama, čo pracuje v chaose a neporiadku :))

2022-11-14 11:21:02

LuJo Nádherné :-)

2022-11-16 11:59:49

Jarka_Papuckovo Veľmi pekné dielka.

2022-11-17 21:01:28

Penazenka-L.W Veľmi pekné, super

2022-11-18 07:54:23

Jeanette Ďakujem za úsmev, ktorý ste mi spôsobili vašim článkom, celé je to utešene ľudské a vaše výrobky tiež odrážajú vašu milú dušu, tiež som z vášho klubu ,,bordela'rok''ale občas už musím veci dať na kôpky,aby som vedela pokračovať v tvorbe.Prajem naďalej veselé tvorenie.jeanet

2022-11-18 09:15:43

cothi Uzasne.

2022-11-18 20:43:50

danculienka Božičku pripomenulo mi to jednu tvorivú dušičku (bola tu aj na sashe)-jej dielna bola podobná tej vašej..organizovaný neporiadok ale u nej to doslova dýchalo tvorivosťou a človečenstvom..rada som k nej chodila..bohužiaľ pár rokov už teší tých v nebi.

2022-11-22 22:38:47
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »