Domov » Žurnál+ » Autor: Ladislav Kurnota

Žurnál+

Čas plynie

Ladislav K. » Tvorba / 2018-09-14 17:36:04 /  Pridaj komentár / 16 lajkov

Nie výrobok, ale samotný postup realizácie dodáva finálnemu produktu skutočnú hodnotu. Prekvitnuté nápady a myšlienky v hlave sa začnú rysovať na papier. Každý malý jeden nepodarený kúsok až sa to konečne všetko podarí. Neverím. Všetká ta starosť a drina, ktorá vzniká popri tom sa ani z ďaľeka nevyrovná toľkej radosti a nadšeniu, keď si poviete, že to bude celkom náročné, ale niekde v hlave Vám pláva malá myšlienka s názvom "viem, že sa to dá" a nakoniec  sa Vám to predsa len poradilo.

Tak ako po každom lete prichádza občas to nie "najkrajšie" a nie"najteplešie" počasie stále nemusíme zúfať. Vždy si predsa môžeme nájsť miesto, kde nás hreje viac na duši ako vonku slnko, ktoré je pod mrakmi. 

Je to tu. Moje nápady začali rozkvitať a naplno sa začínam venovať Vianočnej téme, pri ktorej som už dlhšie nadobúdal inšpiráciu.  Záčinam pracovať na novom Betleheme, kde som sa rozhodol zakomponovať okrem Márií, Jozefa, Ježiška, somárika, kravičky a Troch Kráľov už aj Anjelov a taktiež aj ťavu.

Tu je malá ukážka začiatku tvorby ťavy, kde len začínam prenášať moje predstavy z hlavy vo forme dreva:

 

 

Väčšinou tvorím intuitívne, a tak si myslím, že nikdy nemôžem s úplnou presnosťou povedať, ako postupujem, pretože vždy ma napadne niečo nové, snažím sa vždy niečo vylepšovať, ako napríklad  ťava, do ktorej chcem vniesť viac plastiky.

Musím sa priznať, že moje ruky, tak ako aj prsty nie sú najmenšie a niekedy sa mi stáva, že tie drobné veci je pre mňa náročnejšie uchopiť a musím im venovať väčšiu pozornosť.

Taktiež si niekedy vyrobím aj vlastný stroj alebo nástroj. Tu môžete vidieť môj kotúč na drevenom kolese, ktorý skutočne funguje.

Dúfam, že sa nebude hnevať moja pani manželka zverejnenie tejto fotografie, kde je náhodou zachytená v pozadí.

A nakoniec sas podarilo zachytiť aj túto snímku, kde je vidieť prostredie, v ktorom  pracujem a niekedy to je naozaj náročné, hlavne keď brúsim, pretože ten prach je úplne všade vrátane mojích dýchacích ciest. No toto je práca, ktorá ma tak veľmi nápĺna je pre mňa nenahraditeľnou súčasťou seba samého, a tak si už  neviem predstaviť aké by to bolo bez všetkého okolo. Veď predsa všetko má svoj príbeh.

 

Dúfam, že sa mi ten Betlehem nakoniec celý podarí zhoviť tak ako ho už teraz vidím v mojich predstavách a že sa nájde aj zákazník, ktorému bude zdobiť miesto pri Vianočnom stromčeku, pretože to je pre mňa to skutočné potešenie.

Taktiež dúfam, že sa Vám môj žurnál páčil, a prajem všetkým veľa nových a hlavne dobrých nápadov, radosť pri tvorení a veľa spokojných zákazníkov :)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

U
LadislavKurnota
LadislavKurnota
798 predaných ks, 276 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Slobodný umelec- úžitkové dielo
Kúpou ktorého kolvek výrobku pomáhate skvalitniť život ZTP dcérke, a na doplatenie auta,bez ktorého by nemohla chodiť na výlety a vyšetrenia

Vážený zákazníci.
Som slobodný umelec bez živnostenského oprávnenia

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »