Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Lukáčová

Žurnál+

Na detailoch (ne)záleží

Zuzana L. » Tvorba / 2018-09-28 20:27:03 /  4 komentáre / 20 lajkov

Moja desaťročná dcéra nedávno prišla zo školy s tým, že namaľovala pekný obrázok (mám skrátka sebaisté dieťa :). A že sa jej ho podarilo preto tak dobre namaľovať, lebo napodobnila môj štýl. Vraj tak čiarkovane ako to robím ja, je najlepšie. Vtedy som si viac ako inokedy uvedomila, že hoci záleží na detailoch, nie vždy tá maľba je taká detailná, ako sa na prvý pohľad zdá. Kým moje dieťa na mojich obrazoch vidí čiarky, iní vidia škvrny, bodky, alebo zhluk rôznych farebných plôch.
   Poďme sa na to pozrieť. Ukážem vám niekoľko detailov, z ktorých na prvý pohľad nie je vôbec vidno, čo na tej maľbe vlastne je. Ako to robím? Presne neviem popísať, ale ak poznáte ten stav, keď je časovo ideálne už polnoc, prípadne hodina po polnoci a vy viete, že máte túto vzácnu, tichú a čarovnú dennú dobu len pre seba (ktorý tvorca nie je sebec? :)), vtedy sa dejú veci. Ste pohrúžení do seba, akoby v nejakom polodelíriu, tvoríte si svoje dielo a nevnímate okolo seba nič, len tú zvláštnu éterickú atmosféru, ktorá sa ktovieodkiaľ berie...zrazu ruka sama od seba vie, kde má aký ťah spraviť, akú farbu namiešať, kedy pridať trocha vody, kedy viac pasty, skrátka ruka a hlava si rozumejú, duša si pri tom pospevuje jemnú melódiu, všetko vám tu hrá "do karát". 
   Aj vám to takto funguje? Z takýchto "nálad" vznikajú naozaj VECI.
   Na fotografiách najprv pôjdu detaily, potom náhľady na celý obraz. Je to rozdiel v pocitoch? Vedeli by ste identifikovať, o čo vlastne na detaile ide? Určite áno, len vás chcem trošku zneistiť, nie veľmi, nebojte sa :) 
   V skutočnosti sa chcem podeliť s vami o radosť, ktorú pociťujem, keď maľujem architektúru, je to akoby ste zahryzli do úplne inej, novej chute z koláča, na ktorý ste sa už dlho chystali, obchádzali ho vo vašej obľúbenej kaviarni, či cukrárni a zdalo sa vám, že je to pre vás príliš fajnové sústo, skrátka ste cítili, že ešte nie je čas, ešte nie, treba počkať, možno na ten správny moment, ale to je asi jedno. Dôležité je, ža raz si ten svoj vyhliadnutý kúsok koláča doprajete a zrazu zistíte, že tá chuť je síce nová, ale akoby ste ju už odniekiaľ poznali...vlastne nie je to nič nové pod Slnkom, iba ďalšia súčiastka v živote, ktorá doplní chýbajúce miesto v srdci, v duši...v tvorbe.
   Nech sa páči, nová kolekcia mestských výjavov z môjho ateliéru. A na konci bonus ako vyzerajú v rámoch, pripravené na expedovanie :)

Pohľad na prvý detail:

...a celý obraz vyzerá takto. Uhádnete, kde je "ukrytý" detail?

Detail druhý:

...a celok:

Tretí detail:

...patrí k tomuto obrazu:

Štvrtá ukážka je takáto...

a vlastní ju tento obraz:

Detail číslo 5

...patriaci sem:

   A takto nejako to vyzerá v ateliéri pred vývozom :)

Ďakujem vám veľmi pekne za pozornosť, pristavenie, či príspevok do diskusie, otázku, postreh, dotaz...rada sa pridám a - spoznali ste štyri slovenské mestá? :)

Komentáre

tanilie Prekrásne diela!

2018-09-28 22:20:251x

LUKAZUZ @tanilie ďakujem veľmi pekne!

2018-09-29 11:14:07

babArt Fascinujúca nielen technika, ale hlavne výsledok v podobe architektonických skvostov ! Prajem ešte veľa chuti do vyhliadnutých kúskov a veľa radosti z nich predovšetkým Vám, ale i nám, ktorí si ich s obdivom a radi pozrieme !

2018-09-29 17:56:141x

LUKAZUZ @babArt veľmi pekne ďakujem za krásny koment, áno, chuť mám, lebo je toľko miest s nádhernými dominantami, a nielen u nás, aj inde vo svete, najradšej by som už mala stvárnené všetko, ale všetko má svoj čas a treba pekne po poriadku na to ísť :) ...a maľujem preto, lebo tá radosť sa mi vždy vráti od priaznivcov v rôznych podobách, vďaka tomu je maľovanie moja práca, láska, život...vďaka ešte raz!♥

2018-09-29 19:56:15

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

U
LUKAZUZ
LUKAZUZ
181 predaných ks, 113 hodnotení

Maľbe sa venujem profesionálne 22 rokov. Premaľovala som sa k svojim snom, ktoré si plním vďaka vám, svojim klientom a priaznivcom. V sekciách "O mne" a "Môj žurnál" sa dozviete viac.

Teším sa na Vašu návštevu, lajk, zákazku, priazeň. ♥

OBJEDNÁVKY ZHOTOVÍM DO 4 TÝŽDŇOV, SÚRNYM SA PRISPôSOBÍM.

Odporúčam a posielam ihneď: KNIŽKA PRE DETI "TRETIE KRÁĽOVSTVO" 14,-€ -mnou ilustrovaná a napísaná (spoluautorstvo)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Banská Bystrica  - 9235415_Banská Bystrica by LUKAZUZ
 10 komentárov
 Páči sa 124 ľudom
270 €
 - Banská Štiavnica - 9292303_Banská Štiavnica by LUKAZUZ
 5 komentárov
 Páči sa 127 ľudom
270 €
 - Košice I. - 9843155_Košice I. by LUKAZUZ
 9 komentárov
 Páči sa 118 ľudom
220 €
 - Košice II. - 9855650_Košice II. by LUKAZUZ
 6 komentárov
 Páči sa 109 ľudom
220 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »