Žurnál+

Prírodný vzhľad

P
LEADER_Handmade

Miroslav M. » Tvorba / 2023-02-08 13:00:01 /  Pridaj komentár / 20 lajkov / 139x zobrazený

Nie je náhoda, že pri výbere farieb pri zveľaďovaní svojho života najčastejšie siahame po prírodných odtieňoch farieb. Či už premýšľame o zariadení svojho príbytku, o výbere oblečenia, či o doplnkoch.

 

 

 Postarala sa o to sama príroda:)

Neznamená to, že by sme si za žiadnych okolností nespestrili život aj živšími farbami. Ale podvedome nás prírodné odtiene ukľudňujú a cítime sa v nich komfortnejšie. Radi sa vyberieme na výlet do prírody, aby sme si aj pri fyzickej námahe duševne oddýchli. Príroda si nás svojou prirodzenou farebnosťou podmaňuje a pôsobí na nás ako balzam na dušu. A to vo všetkých ročných obdobiach.

 

 

Prírodnými farbami hýri človek sám - naša pokožka má prírodný odtieň, naše vlasy majú prírodné tóny a samozrejme aj oči. Preto nás neprekvapí, že aj k nášmu životu si vyberáme radšej prírodný vzhľad.

 

Prírodné farby = prírodný vzhľad

Pokiaľ pracujete s prírodnými materiálmi - koža, drevo apod. - a chcete zachovať súznenie so samotným materiálom, nie je nič prirodzenejšie, ako správnym výberom farby zachovať charakter výrobku.

 

 

Kožené výrobky - prirodzený dojem

Pri výbere materiálu si dávam záležať najmä na tom, aby okrem samotnej kvality spracovania (ktorá je samozrejmosťou), aj povrchová farebná úprava synchronizovala s celkovým výrobkom.

 

 

Pri výrobe kožených doplnkov, ktorým sa venujem, preto vždy dbám na správny výber v prírodných odtieňoch. Pre kožu je to u mňa logicky výber v hnedých tónoch. Od svetlo kávového, cez karamelový, sýtejší brandy a mahagon tón až po tmavú čokoládovú. Paleta môže byť široká, výsledný vzhľad ovplyvňuje nielen názov odtieňu, ale aj kvalitatívne prevedenie materiálu. Inak sa môže kávová hnedá chovať na hladenici, inak na štruktúrovanej koži so vzorom a úplne inak na semišovom velúre.

 

 

Netreba zabúdať aj na správny výber doplnkových materiálov pre šitie, či už sú to voskové nite alebo tenké prúžky kože. A samozrejme, na farebnosť myslíme aj pri finalizácii impregnáciou z včelieho vosku.

 

 

Výsledný dojem je tak veľmi prirodzený a človeku blízky. Takýto výrobok každý deň radi vezmeme do ruky a požívame ho.

 

 

Na ďalšie ukážky z tvorby v prírodných tónoch sa môžete mrknúť v mojom profile:

https://www.sashe.sk/LEADER_Handmade

Prírodzený vzhľad a prírodné súznenie do každého dňa

vám praje Miro (*.*)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Peračník CREATIVE (Brandy) - 15279581_Peračník CREATIVE (Brandy) by LEADER_Handmade
 Páči sa 17 ľudom
23 €
 - SPRING SET z kože (Caramel) - 15427321_SPRING SET z kože (Caramel) by LEADER_Handmade
 Páči sa 15 ľudom
69 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte