Domov » Žurnál+ » Autor: Lukáš Malý

Žurnál+

Vydýchli sme si...

Lukáš M. » Tvorba / 2018-01-16 13:00:01 /  17 komentárov / 106 lajkov / 1107x zobrazený

Veta v titulke tohto článku pre Nás znamená skutočnú úľavu po dvoch ťažkých, ale bohatých pracovných mesiacoch. Bez práce naozaj nie sú koláče a Nám ste ich Vy - kupujúce bytosti cez Sashe - napiekli nieurekom. Keď som Anke hovoril pred časom zo žartu: "pff, keby sme mali zákaziek do zbláznenia, aby sme si ani na zadok po celý deň nesadli..." Neveril by som ani v tom najkrajšom sne, aké zaklínadlo som vtedy povedal. Na Sashe sme začali s predajom od septembra minulého roka. Prvé dva mesiace boli pre Nás milým prekvapením. Pamätáme si Našu prvú zákazku. Mysleli sme, že to nie je ani pravda. Od toho času denne pribúdali zákazky a My sme mali naozaj čo robiť. Vytvorili sme si denný harmonogram. Anka robila bižutériu. Ja som behal po meste, varil som, balil vecičky a chodil na poštu. Večerami, keď už bolo po pracovnom dni, som si čítaval rozhovory v kategórií "Na návšteve" v žurnáli na Sashe. Zaujal ma fantastický rozhovor s Jurajom Miklášom: https://www.sashe.sk/SAShE.sk/journal/na-navsteve-juraj-miklas-jklmn Až som ho čítal nahlas pre Anku a prekladal do poľštiny. Jeho slová a názory sa úplne do bodky zhodovali s Našimi. Veľmi sa mi páčilo, ako na jednu z otázok použil pri odpovedi slovo "trpezlivosť". Rozumieme tomu slovu a pre Nás osobne je veľmi motivujúce. Skutočne tá trpezlivosť ruže prináša, ale nie zadarmo. Ako povedal, že vyrobený produkt je polovicou úspechu, sa naozaj zhodujeme. Zhotovenie fotografie vecičke je tak časovo náročné, že keby sme to naozaj neskúsili, ani tomu neuveríme. Písať vecičkám opis a predať vecičku reklamou zaberie veľa času. Vyrobiť vecičku nie je až taký problém, ale predať ju, to už dá trochu potu na čele. Veľa fragmentov z článku by som vedel vybrať a opísať to, ako s ním úplne súhlasíme. ALE! Ten článok pre Nás znamenal veľa. Veľa v tom, že ako začínajúci predajca na Sashe Nás motivoval slovom "trpezlivosť". Vrátim sa k tomu, ako sme pokračovali predajom na Sashe.

Začiatkom novembra sme si povedali s Ankou, že idú "Vianky" a treba niečo urobiť. A ani sami nevieme, či sme vlastne stihli niečo urobiť. (Urobiť v tom zmysle "niečo, aby sme toho predali viac ako doteraz"). Asi som povedal ďalšie zaklínadlo, keď tie zakázky začali padať ako z neba a deň po dni pribúdali a pribúdali ďalšie. Myslím, že sme trocha pocítili zmätok a chaos, ale veľmi sme sa tešili! Nezažili sme to! Vaše zákazky Nám dali prácu na dvanásť hodín denne na necelé dva mesiace. Či sobota, či nedeľa, bolo to úplne jedno - pracovali sme. Cítili sme veľkú zodpovednosť. Nič Nám nezostávalo, len pracovať. Veď to sme predsa chceli! Robiť to, čo Nás baví a mať z toho peniaze. Deň čo deň bol taký istý ako ten včera a ako ten ktorý bude zajtra. Práca, balenie a behanie na poštu. Ja som musel komunikovať s Vami - kupujúcimi bytosťami. Snažili sme sa vyhovieť všetkým. Najťažšia časť roka bola od začiatku decembra. Tlačil Nás čas, ktorého bolo málo. Boli sme ohraničení totiž časom pošty. Z Poľska vecička dorazí k Vám domov na Slovensko zhruba do siedmich dní. Bolo to naozaj náročné. Denne sme dostávali maily s Vašimi otázkami ohľadom doručenia. My naozaj poštu nevieme ovládať. Kedy to k Vám príjde, máme už odksúšané a pred Vianocami sme vedeli, ako to s poštou bude. Vždy sme to odoslali s veľkým časovým predstihom. A ostatné, to už bolo len na pošte. A po novom sme sa stretli s takým problémom, ktorí nás zdivil. Nenachádzali ste si žlté papieriky v schránkach i keď balíček na Vás už čakal dáky čas na pošte. To bolo ďalším problémom, ktorý bolo potrebné riešiť. Ale myslíme, že všetko dobre dopadlo a skoro všetci z Vás, milé bytosti, ste boli spokojní. Posledné dva mesiace minulého roka Nám dali okrem množstva zakázok i niekoľko vecí, ktoré sú na nezaplatenie a za ne ďakujeme Vám všetkým. Naučili sme sa trpezlivosti, zistili sme, kde máme nedostatky a preskúšali ste Nás vo vytrvalosti. Niekto povie, že "práca je prácou, kde pracuješ fyzicky, zderieš sa tam od svitu do mrku". NIE! Práca je všetko. Povedal by som, že najviac pracujúcimi ľuďmi na svete sú Naše mamy... Práca je i umývanie riadu, aj robenie bižutérie a práca je každá jedna, kto ju robí i na Sashe. Obdivujeme všetkých, ktorí predávate na Sashe svoje vecičky. Niekedy sedíme za Sashe a len tak sa nám oči očia, čo dokáže šikovná bytosť vyrobiť. Každá ľudská činnosť je prácou. A tú Našu prácu veľmi milujeme a milovať budeme. Sme v začiatkoch. Krok za krokom s trpezlivosťou a poučením aj s pochvalou napredujeme. Zhruba sto kusov bižutérie sme odoslali i ako darčeky pod stromčekom na Slovensko. Pre Nás je to obrovská radosť, že My sme tvorcom tej malej materiálnej vecičky, ktorú dopĺňate Vy s citmi a obdarujete ňou svoju milovanú osobu.

Sashe Nám dalo možnosť ukázať sa a dalo možnosť spolupráce. Bolo to už len na Nás, ako sa ukážeme Vám a akým kolegom Sashe bude obchodík "Kundelinchi". No Vy ste Nám dali skúsenosti. Skúsenosti na zlepšenie sa. Priznám sa, dali sme do toho všetko. Tam, kde sme mali chybu, ste sa spýtali a tam, kde sme robili dobre, ste Nás pochválili. Čo skutočne pomáha predajcom, je trpezlivosť a práca. Každý svoju šancu dostane a už je len na ňom a na jeho prístupe. Netreba sa vzdávať. Nie vždy ide predaj, nie vždy sa všetko predá hneď. Treba tomu dať čas. Každá zlá reakcia alebo nepríjemný moment by Nás mal posunúť ďalej. Napraviť chyby alebo prerobiť to... ale nezvdať sa. Všetci z Nás, ktorí majú zdravé ruky a nemájú lenivú myseľ sú majstrom. Cez sviatky ste Nás úplne výkúpili. V ponuke je strašne pusto.

Ale sľubujeme Vám, že najbližšie dni popracujeme na vecičkách a k sviatku svätého Valentína sa dostatočne pripravíme. V budúcom týždni už budú v ponuke vecičky pripravené.

Po sviatkoch sme si urobili dva týždne voľna u mňa doma. Boli sme v Dubnických opálových baniach a túlali sme sa po horách Slovenska a sánkovali sa. Pre Nás skromný, no kráľovských oddych. Čas ku koncu minulého roka ma prinútil rozmýšľať viac a viac nad predajom a založením firmy popri práci, ktorú som si našiel. A preto moje kroky budú smerovať k otvoreniu živnosti na Slovensku. Anka je živnostníčkou v Poľsku. Vlastne účel Sashe pomoci začínajúcim predajcom sa vyplnil na sto percent. Sashe Nás pripravilo a pomohlo k tomu, aby sme postúpili ďalej s predajom. Naše sebavedomie stúplo. Uvidíme, čo Nám prinesie tento rok. Vlastne nič nie je zadarmo a za úspechom stojí tvrdá práca a trpezlivosť... Naďalej budeme vyrábať jednoduché kúsočky z prírody pre Vás. Naša idea zostáva a Našou prácou chceme podporiť aj iných. Tento rok určite podporíme finančne percentom z predaja vecičiek organizácie na pomoc alebo ochranu prírody a zvierat... či v Poľsku alebo na Slovensku. A rozhodli sme sa, že nakupovať budeme už len cez Sashe a tým podporovať iných predajcov. Ďakujeme za všetko Sashe, Vám - milým ľuďom a za inšpiráciu prírode. 


Lukáš a Anna


 

Komentáre

PohladnicePreRadost ... držím palce, nech tento váš sen pokračuje :) ... moja sestra žije v Poľsku, keď jej posielam poštu a to 1.triedou, ide to ku nej aj 10 dní ... :( ...

2018-01-13 21:17:11

Jamkapo Držím palčeky nech sa darí.janka

2018-01-13 21:42:56

MMdesign Úžasní ste :-) a krásny žurnál od srdca! ĎAKUJEM :-)

2018-01-14 08:51:32

Deedo Krásne napísané :) držím palce

2018-01-14 19:09:041x

AIDASTYLE veľmi pozitívny kus čítania :) držím palce nech sa Vám darí! ste veľmi sympatickí ľudia :)

2018-01-14 19:09:19

ivyn Milí Lukáš a Anna, ďakujem za pekný a bohatý článok. Tak, ako v ňom cítiť vaše srdiečko, ide ten pocit aj z vašich výrobkov.Držím palčeky a prajem veľa tvorivosti a radosti aj v tomto roku.

2018-01-14 20:30:42

danculienka tak tomuto nerozumiem naozaj-do Dánska ide pošta z SK max.4dni do ČR a Nemecka tak isto a do Poľska ozaj 7-10dní..taká je moja skúsenosť...

2018-01-15 17:57:44

Fuldy Pozdravujem, pekný článok a držím palce do budúcnosti.....

2018-01-16 14:51:35

AtaJanson Veľmi krásne napísané! Držím palce:))

2018-01-16 14:55:08

folki Obdivujem a fandím!

2018-01-16 20:17:02

rucickovo ..veľmi pekné čítanie..plné skromnosti a vďačnosti :) robte to aj naďalej srdcom ❤ držíme prsty v ďalšej tvorbe :)

2018-01-16 21:22:28

dobromira Krásne, milé, sympatické, motivačné, doplnené úžasnými fotkami, z ktorých vašu radosť a šťastie cítiť. Ďakujem za zdieľanie pocitov a pridávam sa k fanúšikom.

2018-01-17 06:50:04

odbukadobuka krasa...tesime sa z vasich uspechov, verime ze budu este vacsie a prajeme vela sil k trpezlivosti... M.

2018-01-17 08:40:44

Kvetinova to je sen asi každého :) mať tvorivú robotu..veľa tvorivej roboty ...a tvoriť radosť :)

2018-01-17 12:05:16

Abreadbag držím vám palce :) krásne čítanie, nech sa vám darí plniť svoje sny a zaklínandlá :-)

2018-01-17 12:24:31

333alenka Obdivujem

2018-01-18 09:33:40

RomyKovar velmi povzbudive citanie pre zacinajucich predajcov:) nech sa va nadalej tak davri a vsetko pekne zvladate.

btw mnevacsinou chodi posta druhej triedy z grecka na slovensko v priebehu 2-3 dni. az ma to samu prekvapilo. ale uvidime ako bude dalej pokracovat,ci to bude stale ten isty interval..

2018-01-23 08:55:04

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Kundelinchi
Kundelinchi
431 predaných ks, 131 hodnotení

Obchod Kundelinchi je zatvorený. Ak drahé bytosti máte otázky prosím píšte správu.:-)

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »