Domov » Žurnál+ » Autor: Lukáš Malý

Žurnál+

Urobil som to sám ...( DIY)

Lukáš M. » Fotopostupy a Návody / 2018-03-20 21:51:18 /  9 komentárov / 43 lajkov

Keď som stretol (už tomu bude skoro dva roky) Annu, nepomyslel som si,že si o rok zbalím môj batoh nechám rodinu, priateľov, dám výpoveď v práci a odsťahujem sa.Vlastne som trocha si aj zvykol mať celý svet - všetké potrebné veci v jednom batohu. Pred jedenástimi rokmi som tak isto, ale nebolo za tým dievča odišiel skúsiť šťastie do Prahy( hah, znie to ako zo slovenskej rozprávky). Mladý 18 ročný pankáč s dredmi po ramená a s čerstvo prepichnutými ušami s dlhým svetrom a s dierov na kolene som sa ocitol na hlavním nádraží v Prahe. Našiel som si prácu a tak dáko som prežíval. Ako zarytý pankáč ( stále som a budem ) som vyhľadával hlbšiu kultúru ako len alkoholové koncerty. Hľadal som význam veci, myšlienku, názory. Raz som sa ocitol na Squate Milada( teraz už bohužiaľ neexistuje). Už som zabudol kvôli čomu som tam bol no nieje to podstatné. Po mojom vstupe do starej židovskej vily som sa ocitol v kráľovstve DIY. Tam bolo snaď všetko vyrobené ručne a svojpomocne. Čo ľudia našli pri smetiakoch alebo kade-tde vedeli urobiť z toho zázraky. Určite jeden z dôvodov prečo to robili bolo,že nemali peniaze ale šlo o myšlienku DIY. Tm dávali veciam druhú šancu.Postele, skrine, pódium a rôzne kreatívne okrášľujúce vecičky ktoré splňali aj nespĺňali účel. Ale i bežné veci do života. Moje teoretické čítanie pankových samizdatov o DIY sa tu premenili na hmatateľné veci. Tu som dostal veľmi potrebnú radu do života ako prať ponožky ( haha). Najlepšie ako vyprať ponožky je ich nechať v obyčajnej vode a smradu pomáha rozpálený na slnku hliníkový plech. Skúsil som - ponožky sú ako kameň a nesmrdia...
Teraz mám 29rokov. Život sa mi trocha pohol od myšlienky prania si ponožiek takýmto spôsobom. Ale duch DIY zostal. Ako som sa presťahoval do Wroclawi, Našli sme si podnájom. Takú malú prístavbu pri domčeku. Kúpelňa so spálňou a obývačka s kuchyňou. Krásne bývanie. Drevené podlahy - radosť pozerať. Ale bol tu háčik. V tom,že nebola tu ani skrinka ani posteľ ani NIČ! Bývanie bez nábytku ale finančne a strategicky Nám ten podnájom vyhovoval. Nuž zobrali sme to. Ale sľúbil som Anne,že ten nábytok vyrobím (jej tlak na mň bol neznesiteľný - žena).
V mojom batohu som mal také základné vecičky na majstrovanie. Vedel som,že ich budem potrebovať na Naše handbame výrobky. Dáku tu ručnú pílku a drobnosti. Starší pán ktorý Nám vynájmoval bývanie mal na svojom dvore staré dosky a jeden hranol po stavbe. Boli od malty od kameňov a od klincov - odpad ( fotografiu nemám, nevedel som,že budem tento článok písať).Ponúkol mi,že ak chcem môžem si ich vziať ináč ich vyhodí. Ale pred tým som mu povedal,že aký mám s nimi zámer. Trocha sa mi smial a neveril mi. Pustil som sa teda do práce. Vyrobil som poličku na knihy potom sedačku, pracovňu, šatník, posteľ pre psa atď.
Stoličky sme našli pri smetiaku taktiež i komodu a rôzne iné veci sme kúpili v sekáči. Výroba nábytku mi nedala námahy,ale veľa som musel brúsiť. Týmto krátkym článkom chcem povedať,že nároky na život nemusia byť veľmi veľké. Stačí kreatívnej mysle a nemať lenivé ruky. Povedali sme si,že nemá význam kupovať nábytok veď i tak sa skôr alebo neskôr presťahujeme. Radšej si ušetríme a využijeme prostriedky ktoré máme. Zrenovujeme komodu ktorú nájdeme, urobíme si poličku na knihy z odpadových dosák a tak ďalej... dáme veciam druhú šancu v podobe myšlienky DIY. Ja a Anna sme veľkými zastancami DIY myšlienky. V poslednej dobe sme sa pustili viacej do výroby drevených rámčekov. Vkladáme do nich usušené kvety a paprade a ak máme tak pierko. V najbližšom čase budú rámčeky ktoré sú na fotografií v ponuke v obchodíku. Nech sa páči pozývame Vás aspoň takto skromne cez fotografie k Nám ... do býtiku ktorý sme si zariadili a urobili sami... :-)

Komentáre

suhvezdia čarokrásno!

2018-03-20 22:10:031x

konvalinka Paráda!

2018-03-20 22:31:541x

deve286 Milujem tieto miesta s Dušou. Býva tam Láska :)

2018-03-20 23:48:193x

ViaHarmony Nádherné, útulné... ako napísala deve286: býva tam láska!

2018-03-21 08:03:201x

Tri.bodky mate to tam krasne..urcite sa tam dobre tvori a krasne byva...si sikovny :)

2018-03-21 08:50:431x

..DADA ..bytík máte nádherný, páči sa vaša kreativita a normálne tam vidím to zhmotnené nadšenie :)..

2018-03-26 05:36:27

HechoConAmor Vaše bývaníčko dýcha veľkou pohodou :) Rámiky s pierkami a papradím sú úchvatné ♥

2018-03-27 20:48:48

VesMirka Božské, božské, božské! :-)

2018-03-31 19:28:17

Rozpravkovy_zivot náááádherný bytík... velmi útulný!

2018-12-13 18:41:34

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Kundelinchi
Kundelinchi
431 predaných ks, 131 hodnotení

Obchod Kundelinchi je zatvorený. Ak drahé bytosti máte otázky prosím píšte správu.:-)

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »